Mijn grote kleine meid heeft een nieuw fietsstoeltje nodig voor achterop de fiets omdat ze inmiddels 15 kg. weegt. Ik wil graag een veilig stoeltje dat een fijne lange rugleuning heeft en goede spaakbeveiliging. Mijn oog is gevallen op de Romer Jockey en de Yepp Maxi. Over de Yepp hoor ik goede verhalen, over het Romer stoeltje kan ik niet zoveel vinden qua ervaringen. Heeft er iemand ervaring met de Romer Jockey?? Het lijkt me een fijne stoel en Romer staat wel bekend om zijn top veiligheidsproducten. Of heeft iemand nog een ander stoeltje dat ik kan overwegen? Tips over recente testresultaten (de enige die ik kan vinden zijn uit 2009) zijn ook welkom
Wij hebben de romer jockey comfort. Aanbevolen voor Quinten door zijn fysiotherapeut. Ik heb er geen klachten over. De voetenriempjes vind ik wat onhandig stellen en vastmaken. Fijn is dat hij in slaapstand kan, de rugleuning en voetensteun steeds kleine stukjes verstelbaar zijn (steeds de ideale afmetingen dus) en dat hij stevig is. Fietsenmaker vond het ook een degelijk stoeltje (zijn geen dealer maar hebben de stoel gemonteerd). Waar ik wel goed op zou letten is of het montageblok goed past. Dat was bij mijn net nieuw afgeschafte moederfiets niet. Uiteindelijk met de fietsenmaker gelukt om hem gemonteerd te krijgen, maar wel verkeerd om. Stoeltje gaat er dus heel moeilijk af nu. En hij is alleen bij babypark verkrijgbaar of via internet. Als ik er aan denk zal ik zo nog een foto uploaden!
Wij hebben een polisport stoeltje. Heb je met 2 bevestiging manieren en ik vind hem erg fijn en degelijk. Heb ook is gelezen dat hij heel goed uit de test kwam
Wij hebben de romer jockey ook en zijn erg tevreden. Voordeel vonden wij, naast de verstelbare rugleuning en voetensteuntjes, is dat hij ook op een mountainbike kan, er is geen bagagedrager nodig.
Ik ben erg tevreden over de Yepp: voetsteuntjes zijn heel makkelijk in veel standen te verstellen, je hebt de keuze tussen bevestiging op de bagagedrager of aan de zadelbuis. En het grootste voordeel vind ik dat je hem heel eenvoudig kunt overzetten. Als je allebei een steun op je fiets hebt, zet je hem in een handomdraai over.
Passen wordt met deze stoel erg lastig. Ik heb een Sparta Amazone moederfiets, kan ook niks vinden over of dat wel of niet past.
Als ik Google op afbeeldingen lijkt jouw fiets meer ruimte te hebben tussen de zadelbuis en de bagagedrager. Op de website van romer kun je een schema vinden met de afmetingen waar je op moet letten. Volgens mij in de handleiding. Ik heb een union sound moederfiets, als je daarop googeld kun je het verschil wel zien qua ruimte. Deze foto kan ik zo alleen vinden. Kan morgen wel nog een foto maken van t montageblok en de ruimte tussen zadelbuis en bagagedrager.