Marjah: had je gister nou nog een controle echo gehad? Want als alles eruit is, hoor je in principe geen wee meer te voelen. Hoop dat het snel weer een beetje op regel komt. zodat jullie door kunnen. Joontje; tjee, wat een gedoe met je schoonzus. Kan mevoorstellen dat dat de nodige spanning geeft. dan kan je man wel de lieve vrede willen bewaren, maar zoiets is voor jou natuurlijk behoorlijk zwaar! Ik weet nog niet hoe wij verder gaan. Zit te wachten op een bericht van de gyn, nadat ik afgelopen maand een paar keer bloed heb laten prikken. Aangezien ik de laatste drie dagen ook nauwlijks spotting heb gehad (en dat moet dan menstruatie heten) schat ik onze kansen op een spontane zwangerschap niet hoog in. Het lijkt mij dat er gewoon vrijwel geen slijmvlies zit om in te nestelen, zelfs als ik wel ovuleer. Maar goed, in de tussentijd blijven we natuurlijk "oefenen"
Wanna: ik heb gisteren mijn controle echo gehad en alles lijkt schoon (genoeg). MIjn baarmoederslijmvlies is 8.6 en dat had <8 moeten zijn. Maar omdat alles zo mooi schoon eruit was gekomen en er geen stukjes weefsel te zien was op de echo, dacht de arts dat het wel goed zat. Ik hou het in de gate, maar als het bij deze ene blijft, dan ga ik me er nog geen zorgen om maken. Maar dank je wel... Wat vervelend dat je menstrutie zo raar is. Ik hoop dat er iets nuttigs te zeggen is over je hormoonmetingen. Maar waarom denk je dat je bms te dun is om in te nestelen. Zijn hier al eens metingen voor gedaan? Heb je eigenlijk ook ovulatietestjes moeten doen? ik ben het even kwijt. Blijven oefenen kan geen kwaad , ook al heb je misschien een laag eicelreserve dan is de kans nog steeds niet 0!
Marjah: Bij metingen was mijn baarmoederslijmvlies steeds 6 mm maximaal. Bij hysteroscopie zag het er ook flinterdun uit en keek je op sommige plekker er praktisch doorheen rechtstreeks op de spierlaag. Dat in combinatie met het werkelijk zeeeer minimale bloedverlies geeft mij het idee dat zelfs als een bevruchting lukt, de omstandigheden voor innesteling er gewoon niet naar zijn (eerder had ik juist altijd een ruime menstruatie) Als de pijn nu afzakt kun je inderdaad rustig afwachten. Als je meer pijn krijgt of koorts, moet je natuurlijk wel aan de bel trekken. Hou je taai!
Wat kletsen jullie veel... Ik kan jullie niet bijhouden... Marjah; wat ontzettend verdrietig voor jullie. Maar wat ben je sterk. Petje af. Denk je wel goed aan jezelf? Die chocolaatjes en taartjes waar jullie het allemaal over hebben..... mhmhmmm lekker hoor! WannaBmum: dun baarmoederslijmvlies en bijna geen menstruatie. Vreemd inderdaad. Ik hoop dat de bloeduitslagen en de gyn snel meer duidelijkheid kunnen geven.
Joontje; gefeliciteerd met je man. Veel plezier vanavond. Wij zijn met IUI begonnen. Kregen toen IVF, maar van de 5 eitjes hadden we maar 1 bevruchting. Dus zo zijn we bij ICSI terecht gekomen. Op advies van mijn acupunctuur man hebben we besloten het 2 maanden zonder hormonen te doen. Vandaar een IUI in eigen cyclus. Ik had er geen/nauwelijks verwachtingen van. Maar onder het mom; 'niet geschoten is altijd mis' toch maar gedaan.... Maar helaas (zoals verwacht) is het niets geworden. Maandag weer naar de acupunctuur. Ik ben benieuwd wat hij er inmiddels van vind, inmiddels al een week of 6 zonder hormonen.... Jij ook aan de acupunctuur lees ik. Net begonnen. Hoe bevalt het? Wat is een dermoidcyste? Op gesprek geweest in Duitsland en je moet aan de pil. Nou ja, wat moet, dat moet dan maar. Mag ik vragen waarom jullie voor Duitsland hebben gekozen? Ik twijfels soms. Wij zitten bij het Geertgen en dat bevalt uitstekend. Maar soms hoor ik goede verhalen over Duitsland en/of Belgie. En dan ga ik denken; als ik overstap zouden ze daar dan...... Sikkie; meid toch wat een dip. Je hebt er inderdaad al weer een week opzitten. En je laat jezelf niet klein krijgen door nog 1 zo'n wachtweekje....... Kom op; je kan het! Succes meid. Ik duim.
Hoi Ieoor, ik hoor wel eens dat ze in Belgie iets verder zoeken, dan in nederland. Zo heb ik eens een verhaal gehoord van een collega die gewoon een ontsteking bleek te hebben (en haar man ook), waardoor de innesteling niet lukte. De arts daar had dat binnen een paar weken al door. Wie weet? Ik help je zo niet, he? Je moet gewoon doen wat jij denkt dat het beste is. Als je maar geen spijt krijgt dat je een bepaalde beslissing niet gemaakt hebt, omdat dat makkelijker was. JIj weet het gewoon het beste. @hier: echt de zwangerschapskwaaltjes bereiken hun top: zere voorgevel, ik begin weer te hikken, heb het koud, stond vanmiddag boven de wasbak te koren... zucht.... Ik heb verder het idee dat ik doordat ik wat extra energie heb binnengekregen, dat ik ook weer wat makkelijker energie opneem (= eet). We hebben vanavond papatjes gegeten, lekker simpel. DJ is nog steeds buikgrieperig, dus die eet toch bijna niets. Vanmiddag nog een zelfgetrokken kippensoeppie naar binnengewerkt, een paar boswortelen en een hele paprika . De lasagna van gisteren ging vanmiddag nog niet naar binnen , maar dat heb ik dus vanavond/vanmiddag ruimschoots ingehaald.
Marjah; ik heb echt nooit geweten dat je na een miskraam zoveel zwangerschapskwaaltjes kunt hebben... Wat ontzettend vervelend om er dan steeds ook lichamelijk aan herinnerd te worden. Wel fijn dat het eten steeds wat beter wil lukken. Van die onderzoeken in het buitenland; dat had ik inderdaad ook gehoord. Maar ik baal er zo van, dat ik als leek, de artsen moet vragen bepaalde onderzoeken te doen. Ik denk altijd; de artsen zijn niet voor niets arts; die weten wel wat te doen.... Maar dat is helaas op heel veel plaatsen/ziekenhuizen niet zo. Ik ben in ieder geval al blij dat we nu bij het Geertgen zitten. Ons vorige ZH was echt helemaal waardeloos.
Hoi meiden, sorry voor late reactie. Ik heb het een beetje te druk gehad. Marjah, wat ontzettend verdrietig van je miskraam en alles wat er bij komt kijken... Heel veel sterkte gewenst!!! Ik bewonder je positiviteit die ik hier meen te lezen. Knuffel voor jou!! Wannabe mom, je vroeg aan mij of IVF de volgende stap zou zijn. We hebben helaas al heel wat behandel ellende achter de rug, maar het klopt dat DD nu IVF (of ICSI heb geen idee wat het beste bij goed zaad maar waardeloze eicellen past??) Ff in een notendop: 2006: pilstop 2008: MMM 2009: onderzoeken en: 3 x progesteronbehandeling 3 x clomidbehandeling (met pregnyl en progesteron) 1 x ovulatie inductie spuiten (Lucrin, Puregon, Pregnyl) = overstimulatie. Actie: paar maanden overgang in spuiten ivm cystes die ik tijdens de overstimulatiellende had opgelopen. 1x start IVF (Decapeptyl, Puregon, Pregnyl), lage respons qua eicellen en mega cystes. Actie: stoppen met alles 1 x planning maken voor IVF over 2 maanden om zo de eierstokken rust te geven. Toch ineens na een paar weken wel weer een planning mogen maken voor nu: indien ongi voor bepaalde datum dan in december IVF. Zo niet, dan wachten tot aan februari = aan de pil moeten. Ik mocht geen Primolut om ongi op te wekken want dat zou slecht zijn voor mijn lijf maar mocht wel aan de pil... lekker onnozel... Net als zoveel andere onnozele dingen in het ZH. Toen was ik zooooo ontzettend klaar met dat stomme ZH waar ik liep dat we zijn overgestapt naar DD. Gelukkig ook maar, want als we in het ZH waren doorgegaan, dan had ik nu zeker nooit een echte kans gehad... En dan was ik wel mooi mn 3 pogingen kwijt. Gelukkig heb ik nu nog recht op 3. Sikki, idd er is weer een beetje strijdlijst terug!!! Alhoewel, vanmorgen tijdens het hond-uitlaten dacht ik wel wat ik ga doen om mn leven weer zin te gaan geven indien het nooit gaat lukken... Oftwel: nadenken over wat ik dan moet gaan bedenken om voor te gaan leven... Zucht....
Maartje; pffff, wat een traject zeg! En wat een ellende na die overstimulatie! Als ik jullie verhalen zo lees dan denk ik wel eens "Oei, wat staat me allemaal te wachten als het niet toch nog, hopenlijk please please, via de normale weg lukt" ik weet niet of ik dat allemaal wel zou trekken.
WannaBmum, idd niet geschoten is altijd mis. De gynaecoloog in DD zei dat het baarmoederslijmvlies minstens 12 mm moest zijn anders had een embryo geen kans op innesteling. Hoop dat je snel wat van de gyn hoort en een plan van aanpak krijgt!! Ieoor, aha Joontje begrijpt het Dus straks gaan jullie wel verder met IVF. Inderdaad vandaag voor de tweede keer naar de acupuncturist geweest. Moet zeggen dat ik nu wel weer een stuk rustiger ben. Ze wil mn cyclus verbeteren, mn cyste doen stopzetten in groei en wat doen aan mn koude en warmte aanvallen Een dermoidcyste is een cyste gevuld met lichaamseigen materiaal zoals haren, tanden en huid. Ze worden ook wel teratoom of wondergezwel genoemd. Heb mn andere eierstok ook hierdoor verloren. We hebben verschillende redenen dat we voor DD hebben gekozen, ten eerste doet het UMCG moeilijk over gewicht en aangezien ik een paar kilo teveel heb.... Daarnaast is daar een wachtlijst. We gaan nu naar Leer, dat is echt een fertiliteitskliniek, die man doet niks anders dan baby's maken Ze zijn verder qua technieken en het is lekker dichtbij voor ons (half uurtje rijden). Tot dusver hebben we er alle vertrouwen in. Heb een Duitse collega en die is er ook patient geweest en die had niks anders dan lof voor de man. Bevalt Geertgen niet goed dan?? Hoor dan altijd wel hele positieve verhalen over. Marjah, zakken de klachten al wat af? Maartje, Duitsland is toppie Laifs
Joontje; thanks voor de uitleg. Ik had (nu je het omschreef) er wel eens van gehoord, maar enkel op TV. Kan deze dermoidcyste nu heel veel schade aanrichten aan je laatste eierstok, of is het nu 'onder controle' voor zover dat kan dan? Jouw acupunctuur klinkt ook goed. Fijn. Nee, het Geertgen bevalt echt prima. Erg aardig, kundig. Ik kan er niets slechts van zeggen. Echter; dat stemmetje in mijn hoofd zegt wel eens; 'je hebt nog maar een paar pogingen te gaan, stel dat ze in het buiteland iets anders/beters/nieuwers kunnen doen/onderzoeken..... stel dat het dan daar wel zou lukken en hier niet....' Snap je? Maar voorlopig blijven wij nog gewoon lekker bij dokter Wissmann. ICSI nummer 3 gaan we voor. Maartje; tjee jullie hebben er inderdaad ook al een hele geschiedenis opzitten. Marjah; ik heb eigenlijk geen excuus waarom ik het een tijdje heb laten afweten.... Was gewoon niet zoveel hier te vinden. Ik zit nu zo tussen de behandelingen in (eigen initiatief, dat wel).... Sorry. Maar nu ben ik er weer hoor meiden. Hoe voel je je? Sikki; veel succes met wachten meid.
Heuh, tijdje laten afweten? dat viel toch best mee? Nou ja, ik heb geloof wat last van zw dementie... Hier geen zere tieten, geen hik, nog steedseen beetje kriebelende navel/borsten, en eten is hel. Vanavond laat ik me verwennen door mijn moeder (als het lukt...) MAAR: vanochtend schoon aan de haak 69.9 kg!!!!! nog maar 1,2kg en ik ben zo goed als weer op gewicht. Ik jojo wel vaker tussen 71 en 74, dus daar maak ik me niet meer zo veel zorgen om. Maar dan kan ik wel weer spekkies kweken voor de volgende poging!!!
Joontje; Goh, mijn gyn zei dat ze bij IVF's zelf tot terugplaatsing over gaan als het slijmvlies maar 4 mm is! Heb net contact gehad met mijn gyn. Zij is algemeen gynaecoloog (daar terecht gekomen omdat ze eerst aan Syndroom van Asherman dachten als verklaring voor niet menstrueren) die stuurt me nu door naar de poli voortplantingsgeneeskunde. Maar daar moet ik eerst weer een formulier voor invullen (met ook de gegevens van mijn man) en dat zullen ze me volgende week toesturen. Kortom, duurt nog wel weer twee weken voor ik uberhaupt eenm datum krijg voor een afspraak
En ook jij slaat je er doorheen... Het gaat niet zonder slag of stoot, maar de aanhouder wint. En!!!! je hebt ons nog altijd! Ik ben in ieder geval erg blij met jullie. Probeer je zelf zwanger te worden, begint er zo'n muts als ik over zwanger zijn en miskramen krijgen... Maar het is in ieder geval gelukt bij ons, dus meiden: volg me nou gewoon ff en overtref me dan even met een maand of 7! Okee, dan ben ik heel erg jaloers, maar ik heb dan ook weer een goed voorbeeld te volgen . Sikki, ik lees een beetje in een ander topic, dat je wat gekke dromen hebt over testjes kopen en over het hebben van vreemde klachtjes? vertel vertel? Pre-test zenuwen of gewoon lekker zwanger? Liefs, Marjah
Ja, ben hier echt aan het zenuwpezen Heb gedroomd over vaag positieve testjes. Zou het zou het zou het??? Heb verder helemaal geen kwaaltjes of wat dan ook hoor. Dus op basis daarvan zou ik zeggen dat het echt niet gelukt is. Maar gelukkig hoor je ook verhalen van meiden die echt niets voelden en toch zwanger bleken. Dus daar klamp ik me dan aan vast. Wil eigenlijk zondagochtend er wel een testje tegenaan gooien. Ongi worden doe ik niet door de Progynova, dus daar hoef ik niet op te wachten. Weet alleen niet of ik het wel durf... Marjah, dus lekker snel op gewicht komen meid. Anders mag je hier ook altijd een paar kilootjes ophalen hoor Ben benieuwd wat ze zeggen in het ziekenhuis. Heb je binnenkort weer een gesprek? Joontje meid, gets wat een narigheid voor jou. Voel je de druk? Of kun je nog rustig keuzes maken en de tijd nemen? Ieoor, dus jij denkt er ook wel eens aan, moet ik niet daar of moet ik niet hier... Zelfs nu ik in DD loop denk ik nog wel eens of had ik niet naar Gent gemoeten. Ik noem het maar het 'in de rij voor de kassa-syndroom'. Je maakt een keuze, switched van rij en dan gaat je oude rij toch sneller. Soms is je maar even overgeven aan de experts niet verkeerd. Alhoewel ik ook hard weggelopen ben in ons streekziekenhuis. Als je daar ff niet tot een standaard icsi gevalletje behoort dan kunnen ze niets met je. WannaB, dus voorlopig nog in de wacht. Als het eenmaal zover is dan kun je meer dan je denkt hoor! Enne, je rolt er helaas ook wel in. Maartje, om te bedenken wat je moet met je leven is altijd goed. Maar ook heavy. Ik weet er alles van. Zit er zelf ook midden in Maar jij hebt echt nog wel ff hoor meid! Tis niet van de een op de andere dag gebeurd! Trouwens over bms. In Dusseldorf moet het minimaal 6 mm zijn.
Sikki, we zijn benieuwd! Ik hoop zo voor je dat het tweede streepje ook kleurt... Het fantastische gevoel van he zwanger zijn is zo bijzonder, vooral voor meiden zoals wij... in de mmm. GRaag zou ik mijn laatste restje HCG nog even jouw kant op willen smijten, maar ik weet niet helemaal of dat lucky HCG is... In ieder geval draaien de duimen weer overuren en het eelt begint al te verschijnen . @hier, weer even een tegenvallertje op de weegschaal... maar ik ben wel gerustgesteld. De mensen (vooral kinderen) in mijn buurt die de bruikgriep al overleeft hebben, zeggen dat je er minimaal twee weken mee zoet bent, voordat je weer normaal begint te eten. Okee, dus dat is voor mij nog maar een paar dagen! Vooral de syptomen van kokhalzen en niets naar binnen weten te werken komt erg veel voor... hee, waar ken ik dat van . Ik ben iets rustiger, maar nog wel verdrietig en op zijn tijd raak ik in de stress voor de volgende IVF. Ik hoop zo dat mijn cyclus nu eventjes normaal wordt en dat ik voor eventjes gereset ben... en dat het dus op eigen kracht lukt. (Dream on, girl...). Vanochtnd voor de tweede keer deze week op kraamvistite geweest (bij dezelfde), alleen had ik maandag het kindje niet gezien en vandaag wel. Ik heb hem zelfs ongeveer 45 minuten vastgehouden. Hij was erg rustig, wat moeders nogal bijzonder vond. Hij neemt de onrust van degene die hem vast heeft altijd lekker over... en ik ben nu natuurlijk de rust zelfe... (NOT). Maar goed, het voelde fijn. Dan beginnen ze erover dat ze hopen dat ik het ooit mag meemaken en dan begint de ellende weer... snik... Misschien wil ik toch zelf wel mijn laatste restje HcG houden... Maar nog beter; sikki, gewoon ff zwanger worden, dan kun jij me "dood gooien" met dat van jou . Dit geldt natuurlijk ook voor alle andere meiden . Maar ehhh, jullie heben niets van mijn (op dat moment nog wel lucky) HcG van mij gekregen... oei wat asociaal... volgende keer moeten jullie het gewoon even vragen, hoor.