Ook deze keer beginnen naar mijn idee mijn bekken alweer op te spelen. Bij de vierde zwangerschap was dit ook met 8 weken al. Het was bij de andere zwangerschappen niet zo erg dat ik helemaal niet meer kon lopen en dergelijke, maar wel de hele dag pijn of een zeurderig gevoel. Bij de vorige zwangerschappen heb ik doorgewerkt to 27 weken en toen had ik echt zoiets van als ik werk is het alleen maar erger als dat ik me thuis rustig hou en ben ik de ziektewet ingegaan. Mijn streven is om het weer zolang mogelijk vol te houden, al zal ik wel aangeven vanavond aan mijn collega dat ik het zuigen en dweilen van de huiskamers niet meer doe, omdat dat gewoon ook thuis een punt is waar ik nu al wat last heb van pijn. Ik was eigenlijk heel benieuwd hoe lang jullie doorgewerkt hebben met bekkenpijn en in wat voor beroep. Zelf werk ik in de zorg met dementerende mensen.
bij de 1e was er niks aan de hand. door gewerkt tot 36 weken. in de thuiszorg. (verzorging). gewoon alle weekend en avonddiensten kunnen doen incl de zwaardere clienten. nu met deze zwangerschap rond 17 weken klachten. toen gestopt met zwaardere clienten. met 24 weken begon het echt zeer te doen en ook uit te stralen naar mn been. naar fysio gegaan. op advies van haar met 27 weken zo goed als gestopt. als ik door was gegaan dan had ik me vollgens haar de vernieling in geholpen. mogelijk zo ver dat ik er na de bevalling ook nog last van zou hebben. dus op eigen initiatief alleen nog 3x 2 uur op therapeutische basis gewerkt. tot 34 weken. 3 ochtenden met 3 clienten waarbij ik niet hoefde te bukken. voornamelijk washand over rug en koffie drinken. ik wilde weer zolang door gaan maar helaas niet gelukt. maar mijn lichaam gaat voor.....
vervelend zech, bij de eerste ben ik met 14 weken moeten stoppen, werkte in de horeca vervangend werk hadden ze niet. toch heb ik het idee dat het toen eigenlijk al te laat was, na de bevalling is het nooit weg geweest en nu zwanger van de 2de (10 weken) en het gezeur begint weer. en weet ook niet goed wat ik er mee moet. we zien het en wel en probeer net als jou zo lang mogelijk te blijven werken. sterke
ik werk met dementerenden op een kleinschalig woonvorm. de 1e zwangerschap doorgewerkt tot 34weken, geen klechten gehad. bij de 2e zat ik vanwege bi al met 16 weken volledig thuis en na de zwangerschap ook nog een tijd. de 3e zwangerschap maximaal 2 dagen achter elkaar gewerkt en tot 34 weken doorgewerkt. nu de 4e zwangerschap en ben vanaf ongeveer 20 weken voor 50% de ziektewet ingegaan. ik werk nu halve dagen zolang het lukt met mijn bekken
Bij de eerste met 10 weken last, lichtere werkzaamheden in de zorg en met 20 weken geheel de ziektewet in, met 30 weken krukken en kon ik eigenlijk niet meer alleen de deur uit. Zonder pijn was er niet bij. Nu begint het al (6 weken zwanger) uitsralingen van mijn rug/stuit naar mijn been, niet kunnen bukken of opstaan zonder pijn. Wat ik met een week of 15 had afgelopen zwangerschap, daar zit ik nu al aan. Ik heb net een nieuwe baan en ik weet niet zo goed wat ik er mee aan moet. Het werk gaat tot nu toe nog wel. Over 3,5 week ga ik voor een maand op vakantie. Hopelijk doet deze rust mij goed. Dan vertel ik het de laatste week van mijn vakantie. Ik probeer het ook zo lang mogelijk uit te houden, maar ik ga niet meer voorbij de grens waar ik afgelopen zwangerschap overheen ben gegaan.
Ik werk zelf in de horeca (hotel/restaurant/zalen), en bij mij begon de BI met 15 weken. Ik zit nu voor 50% in de ziektewet, de andere 50% werk ik op kantoor. Ik ben vaak wel meer aanwezig, maar dan therapeutisch. Dat vind ik zelf wel fijn, om toch zo lang mogelijk in het ritme te blijven. Vanaf volgende week krijg ik wat meer ochtenddiensten, zodat ik 's middags kan rusten/zwemmen/fietsen.. kortom doen wat goed voor me is Zo is het nog wel vol te houden..
Tja. Ik heb het "geluk" dat ik al met 29 weken zomervakantie kreeg en aansluitend verlof, maar anders had ik in de planning om door te werken tot 36 weken. Ik heb dus ook gewoon tot 29 weken doorgewerkt. Eigenlijk vond ik het wel prima te doen en mijn beroep (docent vo) is ook goed vol te houden met bekkenpijn. Als ik de statische belasting maar voorkom, dan is het prima te doen. Dat wil niet zeggen dat ik geen klachten had hoor. Ik heb een paar weken erg last gehad van mijn hamstring en naarmate de zwangerschap vordert, kan ik steeds moeilijker zitten. De zitbotjes gaan dan ontzettend pijn doen. Ook loop ik niet zo snel meer Ach, weet je, ik wil ook niet zo snel klagen. Sommige pijntjes, kwaaltjes en ongemakjes horen er gewoon bij. De fysiotherapeut is ook van mening dat het het beste is om gewoon je dagelijkse bezigheden voort te zetten (uiteraard niet meer zwaar tillen, maar lekker in beweging blijven) en ik moet zeggen dat hij het wat mij betreft bij het rechte eind heeft. Met bekken- en rugklachten kun je het beste wat in beweging blijven. Helemaal stoppen met bewegen verergert de klachten alleen maar. Ik ben dan ook altijd wat sceptisch als mensen bij bekken- en rugproblemen gelijk op de bank / in bed ploffen en stoppen met bewegen. Geloof me: daar help je jezelf (in de meeste gevallen) helemaal niet mee. Ga lekker kleine stukjes wandelen, zwemmen (erg goed!), doe een tandje terug wat betreft je werkzaamheden, maar blijf bewegen! Maar goed, dat is mijn mening (en ervaring). Uiteraard zullen er mensen zijn die daar anders over denken Meer info over mijn bekken: http://www.zwangerschapspagina.nl/gezondheid/425851-bekken-op-laten-meten.html; http://www.zwangerschapspagina.nl/gezondheid/441143-bekken-op-laten-meten-vervolg.html.
Minerva dat ligt er ook aan in welke mate je het hebt.. bij mijn eerste zwangerschap zou ik je gelijk geven, bij mijn tweede zwangerschap had ik zo zwaar bi vanaf 30 weken dat ik niet meer kon lopen en dus in een rolstoel zat, maar bijv ook nauwelijks nog zindelijk was. (errug fijn) dan is zwemmen en kleine stukjes lopen ook niet meer mogelijk hoor, wat een ellende. Ik ben toen wel gestopt met werken (bso) en heb thuis wat manager ondersteunende taken verricht. na mijn bevalling heb ik 2 weken strikte rust gehouden en daarna heeeeeeeeel langzaam opbouwen waardoor ik goddank 100% ben hersteld.
Ik ben vandaag voor het eerst bij mensendieck geweest, heb namelijk twee weken last van lage rug pijn, bekken. Nu had ik verwacht dat ik oefeningen mee kreeg voor thuis. Maar we hebben een paar houdingen door genomen, hoe ik sta, buk en zit en hoe ik dat beter zou moeten doen, dat is natuurlijk goed. Maar ik dacht meer aan spier versterkende oefeningen. Heb ik nu een verkeerd beeld? Hoe ging dat bij jullie? Ik moet volgende week weer terug komen. Ook begon ze over of ik had nagedacht de ziekte wet in te gaan. Nu werk ik in een heel klein horeca bedrijf en voel me al schuldig bij de gedachte. Niet dat ik nu m'n 5 dagen in de week werk.. Ik maak m'n vakantie dagen op en draai min uren omdat ik het maar een paar uur vol houd op een dag. (sta veel). er is geen vervangend zitten werk. Ik ga over twee weken, drie weken op vakantie. En daarna moet ik nog minimaal 6 weken werken. Wat zoude jullie doen?
water27: hier kreeg ik inderdaad spierversterkende oefeningen wat bij mij wel hielp om het niet te snel te doen verergeren. Ik vind het moeilijk wat je met je werk moet doen/ Ik werk zelf in de zorg en merk dat met een dienst van 6-8 uur het staan eigenlijk te veel is. Op een gegeven moment kan ik niet meer staan van de pijn en is de kracht weg in mijn benen. Maar als ik dan even ga zitten dan kan ik in ieder geval weer een kwartiertje/half uurtje door zonder hetzelfde te krijgen. Alleen gaat dat helaas moeilijk in mijn werk en moet je gewoon door. Helaas ook bij ons niet echt vervangend werk omdat ik als flexer werk en bij ons de evv' ers alle taken wat betreft de zorgdossiers en alles bijwerken overgenomen hebben van het overige personeel. Wat ik lastig vind bij mij is dat het een zeurderige gevoel is in mijn lies/ onderrug en bil en niet een continue pijn of iets dat ik zeg het is niet te houden, maar wel vervelend genoeg om er chagarijnig van te worden op een gegeven moment. Merk dat ik lang staan en lopen niet prettig is en ook boodschappen doen is vervelend. Ook kan ik niet echt meer door lopen, terwijl ik normaal van lekker tempo erin ben. Herkennen jullie dit? Ik ga dan namelijk weer twijfelen of het wel mijn bekken zijn of dat ik me aanstel. Zoals vanmorgen erg veel gedaan en dan last hebben en nu eigenlijk nergens echt last, kan alleen niet op 1 been staan en ik moet niet te lang lopen.
ik kreeg ook last van bekken en rug ben met 23 weken de ziektewet ingegaan. werk in een winkel dus hele dag lopen en staan.. Nu blij om anders waren de klachten veel erger geweest vrees ik.
Ik ben nu officieel ziek gemeld.. Heb er zelf nog wat moeite mee maar zal wel moeten accepteren. Oxbow lopen gaat bij mij juist wel ok. Wel wel minder snel door terwijl dat wel beter is geloof ik. Lang staan en zitten is voor mij juist heel pijnlijk. Ik zal binnenkort wel naar arbo arts moeten. Ben benieuwd wat die zegt.
Ik ben bijna 8 weken, maar heb al zo'n last van mn onderrug, en een beetje aan de zijkant van mn heupen, zijn dit dat ook de bekken of niet? He voelt dat precies? Vandaag een drukke dag gehad op t werk (ook in de zorg, ernstig verstandelijk en lichamelijk gehandicapten) en kan nu ook niet zonder pijn opstaan, lopen, zitten.. Maar is 8 weken niet heel vroeg? Heb sowieso wel een zwkke rug..m A