Belachelijk..dat kinderdagverblijf!

Discussie in 'Oppas en kinderopvang' gestart door lovelygirl, 30 apr 2008.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. lovelygirl

    lovelygirl Actief lid

    29 jun 2006
    144
    0
    0
    Amersfoort
    Ik heb zelf een paar keer naar dat kinderdagverblijf gebeld om te vragen hoe het kan dat ze een kind zonder toezicht daar in laten liggen,maar ik kreeg geen gehoor.
    Via het hoofdkantoor heb ik vernomen dat er een storing was waardoor zei telefonisch niet bereikbaar waren die middag!
    En ik belde dat hoofdkantoor niet om te klagen maar om uitleg te vragen,en het hoofdkantoor bied niets voor niets hun excuus aan omdat een leidster dat kindje daar zonder toezicht in liet liggen.Dat komt omdat er bij dat kinderdagverblijf geen raam was waardoor zei even naar buiten kon kijken om te zien hoe het met dat kindje gaat.Het is volgens haar de bedoeling dat die kindjes daar buiten liggen als de leidsters in de buurt zijn.Als er nou een raam in de muur zat dat je naar buiten kon kijken,oke.
    En over dat kinderdagverblijf,ik zei dat ik nog niet weet of ik mijn kind naar een kdv ga doen,dan is het toch niet erg als ik daar even ga kijken over hoe het reilen en zeilen daar gaat.Ik hou alle optie's open...maar 1 ding weet ik wel en dat is dat ik niet wil dat ze mijn kind zonder toezicht in zo'n hok stoppen.
     
  2. zonnetjes

    zonnetjes Fanatiek lid

    19 aug 2006
    3.079
    1
    0
    drenthe
    bij ons hebben ze ook zon lutjepotje, kreeg laatst een brief erover mee, wat dat ding inhield ed.
    heb m helaas nog niet gezien, en vergeet steeds te vragen waar ie staat.

    maar heb dr geen behoefte aan trouwens
     
  3. ilona85

    ilona85 Fanatiek lid

    24 okt 2007
    1.466
    0
    36
    het leukste werk wat er is!

    Als je gebeld hebt en het gemeld hebt denk ik dat je gedaan hebt wat je kon zodat je er een minder rot gevoel over hebt. Wat het kdv eraan doet is hun verantwoordelijkheid. Zoals je zelf zegt zolang je op je kind let is de kans veel minder..... dat neemt niet weg dat er iets kan gebeuren. op het kdv waar ik werk zitten soms 17 peuters op 2 leidster en geloof mij je ziet niet alles. Maar ik vind dat er op een kdv minder vaak iets gebeurd dan thuis.

    Bedenk goed voordat je een keuze maakt voor kdv of dadelijk psz is dat er altijd iets kan gebeuren hoe goed die opvang ook is helaas zijn kinderen watervlug.

    En je hebt gedaan wat je kunt alleen de ggd kan je nog bellen hierover die kijken er dan naar bij hun inspectie....
     
  4. irma55

    irma55 Lid

    14 apr 2008
    36
    0
    0
    Hoi,
    Nou, ik snap wel dat je er ophef over gemaakt hebt hoor, zou ik ook doen. Je hoort tegenwoordig zulke akelige verhalen allemaal, dat je gewoon voorzichtig moet zijn, Ik kreeg helemaal de kriebels van je verhaal, heb nog nooit van die dingen gehoord. Ik ga straks even die link bekijken, om dat akelige beeld uit mn hoofd te krijgen, van een konijnenhok met een lief klein kindje er in, haha.
    En trouwens, ik ben het niet eens met degene die schrijft dat je er geen probleem van moet maken, omdat jij je kind daar toch niet heen brengt, want dat zou betekenen dat het je alleen iets zou kunnen schelen mbt jezelf, en niet mbt andere, dus goed gedaan hoor!
    Groetjes, Irma, uit Spanje ( hier is laatst ook weer een kleuter verdwenen en vermoord, dus je móet gewoon alert zijn...)
     
  5. irma55

    irma55 Lid

    14 apr 2008
    36
    0
    0
    Hahaha, nou, ik heb ze gezien! Lijkt inderdaad net een konijnenhok :confused: , ik begrijp je schrik, maarja, ze zullen vast wel goed en gezond zijn.
    Groetjes, Irma
     
  6. lovelygirl

    lovelygirl Actief lid

    29 jun 2006
    144
    0
    0
    Amersfoort
    Nou irma bedankt,je omschrijft presies wat ik bedoel.
    Ik doel niet alleen op de veiligheid van mijn eigen kind maar ook op die van een ander.
    Ik ben heel blij dat jij begrijpt wat ik bedoel!
     
  7. gina18

    gina18 Bekend lid

    30 dec 2006
    536
    0
    0
    Nijmegen
    ik was bezig met de opleiding spw 3 maar ik heb over die hokken wat opgevangen dat is een project waar ze mee bezig waren toen moet je mischien even kijken op internet voor meer info en ze zijn altijd verplicht op die ouders daarover te informeren.
     
  8. gina18

    gina18 Bekend lid

    30 dec 2006
    536
    0
    0
    Nijmegen
    AALTEN - Het kinderdagverblijf De Kabouter laat sinds gisteren kinderen buiten slapen, als de ouders dat tenminste goed vinden.


    Daarvoor zijn speciale buitenbedjes aangeschaft. Ook bij het kinderdagverblijf in Gaanderen komen buitenbedjes.

    Volgens Lia Nummerdor, bedrijfsleidster bij Yunio Kinderopvang, is het idee om kinderen buiten te laten slapen uit Denemarken gehaald. "We hebben een studiereis naar Denemarken gemaakt en daar is het heel gewoon dat kinderen buiten slapen. Kinderen brengen daar zelfs tachtig procent van de dag in de openlucht door", zegt Nummerdor.

    Volgens haar zijn de Deense kinderen ook duidelijk gezonder dan de Nederlandse. "We zagen daar nauwelijks kleintjes met zo'n groene snotterbel aan de neus. Buitenlucht is voor kinderen gezonder. De weerstand tegen virussen is veel groter. Buiten slapen ze ook veel beter en langer", laat de bedrijfsleidster weten. In haar ogen is veel buitenlucht aan te raden voor kinderen die een allergie, astma of andere longproblemen hebben.

    Nummerdor meent dat kleine kinderen zelfs als het vriest gewoon buiten kunnen slapen. Alleen bij extreem weer zoals storm is het niet aan te raden, meent ze. "Bij wat wel kan en niet laten we ons door ons gezonde verstand leiden."

    De bedjes die gebruikt worden zijn gemaakt door het bedrijf Heutink uit Rijssen, dat gespecialiseerd is in spullen voor peuterspeelzalen, kinderdagverblijven en scholen. Volgens Evert Jan Heutink van het gelijknamige bedrijf voldoet het buitenbedje aan de strengste veiligheidseisen, ook al lijkt het op het eerste gezicht op een konijnenhok.

    De kinderen liggen op een hoogte van een meter. De cabine met een dakje is aan drie kanten afgesloten. Aan de voorkant is een schot met spijlen en horrengaas zodat insecten buiten gehouden kunnen worden. Bij De Kabouter in Aalten is het buitenbed, dat op wielen staat, voor het raam gezet, zodat de leidsters voortdurend zicht hebben op het bed en het slapende kind.

    De komst van de buitenbedjes is volgens Nummerdor het begin van meer activiteiten in de buitenlucht. "We willen meer met de kinderen naar buiten. Je merkt dat ze dan minder druk zijn. Ze kunnen hun energie kwijt", zegt ze.
     
  9. prinses

    prinses VIP lid

    20 mei 2006
    18.334
    1
    36
    Ik vind het hokje wel leuk eigenlijk. Ook in de gedachten erachter.

    Alleen wel onder toezicht natuurlijk!
     
  10. lovelygirl

    lovelygirl Actief lid

    29 jun 2006
    144
    0
    0
    Amersfoort
    Buitelucht is ook goed voor kinderen,maar inderdaad wel onder toezicht!
     
  11. poohbeer26

    poohbeer26 Fanatiek lid

    17 feb 2007
    1.055
    0
    36
    In de boom
    Ik moest echt om je reactie lachen. (niet uitlachen hoor)

    Het zijn babyhuisjes en die worden hier in noord groningen al jaren gebruikt. Ikzelf en zelfs mijn vader hebben in een babyhuisje gelegen.
    Het is goed voor de gezondheid en veilig d.m.v. een gaas ervoor.
    Mijn vriend gaat er ook 1 maken.
    Er kan echt niets met je kindje gebeuren als die daar in ligt. Wel moet je er voor zorgen dar de wind er niet te veel inwaaid natuurlijk. En met evige storm en strenge vorst gaat je kindje er niet in. Maar voor de rest prima hoor.

    'lutje potje'betekend trouwens klein kindjein het groningens.

    Kan me voorstellen dat het voor een vreemde heel raar lijkt.
     
  12. lovelygirl

    lovelygirl Actief lid

    29 jun 2006
    144
    0
    0
    Amersfoort
    het zal ook allemaal wel gezond zijn,en goed zijn en veilig zijn.
    Maar ik vind het wat anders als er kindjes in liggen tewijl de leidsters ook buiten zijn,als dat er kindjes in liggen en de leidsters binnen zijn,en dat was zo in dit geval en daar ben ik van geschrokken.
    Nou moet ik zeggen dat het eerste gezicht van die lutje potjes mijn ook wel afschrokken maar nou ik me daar wat meer in heb verdiept lijken ze wel oke,al wil ik nog niet dat mijn kind daar in gaat.
     
  13. poohbeer26

    poohbeer26 Fanatiek lid

    17 feb 2007
    1.055
    0
    36
    In de boom
    Als ik het babyhuisje straks ga gebruiken dan blijf ik er ook echt niet bij zitten hoor.
    Je kan dan binnen in huis wat gaan doen, maar ik zet het huisje dan wel zo neer dat ik er goed zicht op heb vanzelf.

    Maar het is ook net wat je gewend bent.
     

Deel Deze Pagina