Nou, sta ik ff raar te kijken. En ik benieuwd of jullie ook dit soort ervaringen hebben! Mijn dame is 3 jaar en 3 maanden oud, en is gek op dansen. Danst altijd op de creche en thuis. Dus ik had voorgesteld om naar peuterdansen te gaan. Zij vond het idee helemaal te gek, en vanochtend onderweg er naar toe, kon ze niet stoppen met er over praten. Ze liep ook heel stoer naar binnen, en had er zin in. Gooide haar laarzen uit...................... En toen wilde ze niet meedoen Af en toe even in de kring zitten. Vooral als er een verhaal werd verteld, of als er iets te zien was zoals blaadjes, of paddenstoelen. Maar met dansen deed ze niet mee. Nou ja zeg. Ik helemaal verbaasd. Ik vroeg of ze het leuk vond. Nee was haar antwoord, en ze wil dit niet meer doen! Gelukkig was het een proefles. Maar echt helemaal stom verbaasd ben ik
ja hoor, mijn dochter is ook altijd heel open en gezellig en doet met alles mee. (pzs bijvoorbeeld, ook toen ze net nieuw was) maar ik weet dat ze ook heel onzeker is alleen zien we die kant niet zo vaak. toen we naar dirk scheele gingen gebeurde ongeveer hetzelfde wat jij verteld. ze was toen 3,5 jaar en de eerste 20 min heeft ze stil op mijn schoot gezeten en deed echt helemaal niks......
als ik uit ga van mijn kindje : hij danst ook overal graag.... thuis,, bij oma, op het kdv, maar daar kent hij de mensen, hij vertrouwd ze, en durft zich te laten gaan, zou het misschien kunnen dat ze zich ongemakkelijk voelde omdat ze zich misschien bekeken zou voelen ofzo ? mijn zoontje kan bijv heel goed zelf plassen, overal plast hij zelf, gaat zelf naar de wc/potje maar nu zit hij op een nieuw kdv en hier heeft hij nog geen band met de leidsters, hij voelt zich heel opgelaten als hij zelf moet zeggen dat hij plassen en wacht dus netjes af tot het weer plastijd is en de juf hem op het potje zet.
vorige weekend wilde hij dansen voor oma(nog nooit gedaan)maar goed, het was onze verjaardag feest. hij zeurde zo lang dat ik wel muziek opzette en zo ging hij midden in de kamer tusse de mensen staan. maar n paar keer wiebelen en dan stopte hij. en kon ni meer dansen. hij is ook zo gek op dansen, maar het lukte hem niet toen iedereen naar hem toe keek.iedeereen vond het wel schattig die verlegenheid of zoiets..
ik zou haar wel nog n paar keer naar dansles brengen als ik jou was. het is wennen denk ik. als ze dansen echt zo leuk vindt dan komt het wel naar boven op een gegeven moment.
mijn dochter begon met peuterballet toen ze net 3 was. De eerste keer vond ze super spannend en kroop regelmatig even tegen mij aan. Ze begon wel gelijk te dansen, maar verder zag je dat ze het eng vond. Later was dat helemaal weg en was ze compleet vrij. Tijdens een "uitvoering" in de openlucht kwam die gene weer terug en heeft ze alles bijelkaar gegilt..
Dat dacht ik dus ook, maar als ik het haar vraag, wil je volgende week nog een keer, dan zegt ze nee. En als oma er naar vraagt, zegt ze echt... "oma, ik vond het niet leuk"!!! Tja..... Maar ik wil ook niet om het minste geringste opgeven denk ik dan. Dat ze dit zegt uit een soort onzekerheid, en dan maar haar zin geven.... Moeilijk hoor, dit soort opvoedkundige gewetenswerk
als ze nu echt niet wil kun je het over een half jaartje toch gewoon nog eens proberen.. Gewoon nu zo laten, anders wordt het toch een moeten en dat is denk ik niet de bedoeling.
Als je het nog een paar keer vrijblijvend kan proberen of bv. per maand op kan zeggen, zou ik het gewoon nog een paar keer proberen. Al is het alleen maar kijken, zodat zij ook niet het gevoel heeft dat ze iets moet wat ze niet wil. Misschien vindt ze het op een gegeven moment toch leuk. En misschien ligt het ergens anders aan, kan ook nog... Ik zou niets gaan forceren...als ze echt niet wil of als een paar keer gewoon kijken niet helpt, dan misschien later nog eens proberen. J. is ook gek op dansen en muziek. Dus ben ik met haar bewegen op muziek gaan doen. Ze zat met allemaal jongere kindjes in de groep en was behoorlijk afwachtend. Toen kwam de mogelijkheid om over te stappen naar de oudere groep. Ondanks de bedenkingen van de juf, wilde ik dat proberen. En sinds ze in die groep zit, doet ze hartstikke actief mee! Samen met een ander meisje misschien wel het actiefst van de hele groep. J. is in eerste instantie altijd erg van het 'kat uit de boom kijken' en als ze bv. de juf niet mag (was bij een juf bij gym zo), dan doet ze ook helemaal niets. Maar ze is ook van 'goed voorbeeld doet goed volgen'.
Hier ook een fanatieke danser. Laatst uitvoering op school... Viel dr knoop van dr jas en ze deed niets meer... En dat terwijl ze er zo naar uit keek Nouja, volgende keer beter.