Ben je donor ja of nee?

Discussion in 'De lounge' started by lovelyme, Jun 23, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Versluis

    Versluis Fanatiek lid

    Jul 10, 2011
    1,924
    0
    0
    Filiaalmanager
    Zeeland
    Ja, inderdaad. Is 1 maand genoeg, moet het minimaal 1 jaar zijn?
     
  2. Kiki33

    Kiki33 Bekend lid

    Sep 30, 2009
    705
    9
    18
    Ja, ik ben donor. Reden is dat mijn organen, als ik er toch niets meer aan heb, voor een ander levensreddend kunnen zijn.
     
  3. Paige

    Paige Niet meer actief

    Nee. Echt niet.
    Ik zou dat niet kunnen.
    Sterk als je daar wel toe in staat bent.

    Ik ben zelf overigens ook geen donor.
     
  4. Fieksels

    Fieksels Actief lid

    Aug 24, 2012
    153
    0
    16
    Noord Holland
    Een dikke bankrekening en heel veel eer! Is niet niks in Afghanistan maar je zit bij defensie of niet, dan weet je dat het kan gebeuren. En er is geen dienstplicht meer dus je wordt niet verplicht! Die van mij zit ook bij defensie, dus ik weet er alles van!

    Ik ben trouwens Donor, volgens mij al vanaf mijn 18e maar zou ook kunnen dat dat al eerder is geweest. Ik vind het belangrijk dat als ik sterf en ik iemand kan helpen dat het wel mogelijk is. Vriendlief overigens niet weet niet precies zijn reden.
     
  5. Siren84

    Siren84 VIP lid

    Jul 8, 2010
    5,115
    1
    0
    Groot rijkdom! 2 meiden!
    Breda, Noord-Brabant
    Dikke bankrekening?? Maar goed..das wat anders.

    We hadden het nu over donoren... ik zei het alleen als vb.
     
  6. Lov23

    Lov23 Niet meer actief

    Ik ben geen donor om een goed mens te zijn. Het is een keuze die ik heel erg lang gelden gemaakt heb en nu nog steeds achter sta.

    Verder vindt ik niet dat het van donaties enz afhangt hoe goed je als mens bent. Iedereen doet het op zijn eigen manier.
     
  7. Siren84

    Siren84 VIP lid

    Jul 8, 2010
    5,115
    1
    0
    Groot rijkdom! 2 meiden!
    Breda, Noord-Brabant
    Eens!
     
  8. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Raar dat je mij een egoist noemt omdat ik geen donor wil zijn en het ook niet wordt, terwijl ik tevens zeg er van een ander ook geen gebruik van zal maken.

    In feite zou ik me dus verplicht moeten voelen (terwijl dat dus tegen mijn geloof in gaat) iets te doneren, maar dat is mijn mening.
     
  9. FairyLaughs

    FairyLaughs Niet meer actief

    Wat heeft dit er nou mee te maken?
     
  10. puzzelstukje

    puzzelstukje VIP lid

    May 13, 2010
    11,413
    2,718
    113
    Ja, ik ben donor. Ze mogen alles van me hebben als ik overleden ben. Mijn man vindt dat prima, is mijn beslissing.

    Mijn man is geen donor. Prima, is zijn beslissing. We hebben er geen ruzies en discussies over. Leven en laten leven zeg ik altijd maar ;)
     
  11. Bubblez

    Bubblez Niet meer actief


    Die dikke bankrekening heb ik dan toen ook gemist haha:p
     
  12. FairyLaughs

    FairyLaughs Niet meer actief

    Daar vragen mensen naar, maar dat mag ook al niet meer hier!
     
  13. 24Mandy24

    24Mandy24 Fanatiek lid

    Jul 23, 2012
    3,499
    0
    36

    Dus nogmaals, als jij iets kan krijgen van een donor, wat je leven gaat redden zeg je nee dankjewel ?!
     
  14. Bubblez

    Bubblez Niet meer actief

    Vaak niet als iemand een andere mening heeft.

    Ik ben wel donor, m'n vriend niet.. En onze kids ook later niet, tot ze het zelf kunnen bepalen, zon beslissing ga ik niet voor hun nemen..
     
  15. Siren84

    Siren84 VIP lid

    Jul 8, 2010
    5,115
    1
    0
    Groot rijkdom! 2 meiden!
    Breda, Noord-Brabant
    Ja ik ook! Maar nogmaals heeft niks met het topic te maken..alleen als vb dat wij ons steentje wel bijdragen terwijl we geen donor zijn.
     
  16. Mama Roos

    Mama Roos Fanatiek lid

    Jun 29, 2012
    1,061
    1
    0
    Werk als Verzorgende IG in een gesloten pg afdelin
    Twente
    Mijn man en ik zijn beide geen donor na overlijden vanwege ons geloof.
    We hebben geen probleem met doneren zolang we nog leven zoals bloed of nieren etc.
     
  17. Vrouw1982

    Vrouw1982 Fanatiek lid

    May 17, 2012
    2,195
    464
    83
    Female
    Als ik daar de garantie voor zou kunnen krijgen, zo ik mezelf zo beschikbaar stellen. Helaas krijg ik die garantie niet en daarom dus geen donorschap voor mij.

    Overigens, in mijn omgeving helaas ervaring met de minimale controle op alcoholisten en levertransplantaties. Verder betekent een nieuwe lever vaak ook dat je weer heel veel kunt drinken.

    Ook gaat het niet alleen om pedo's, maar ook om personen die andere misdrijven hebben gepleegd. Je moet je toch eens voorstellen dat je hart naar een of andere man/vrouw gaat die zijn eigen kinderen wat aan heeft gedaan.

    Verder vind ik de discussie over het wel of niet krijgen van organen als je zelf geen donor bent erg sneu. Ik heb nog nooit iets gekregen van KWF, terwijl ik zelf al heel vaak heb gedoneerd. Zelfde onzin.

    Ook de vraag of je je mijn kind wel een orgaan zou laten krijgen. Wat een onbeleefdheid om die vraag uberhaupt te stellen!
     
  18. Bri

    Bri Niet meer actief

    Ik ben het ook met je eens.
    De reden dat ik de vragen stelde, is omdat mensen die niet willen doneren (maar indien nodig wel een orgaan zouden willen ontvangen) hier door sommigen als 'egoïst' worden bestempeld. Dat vind ik buitengewoon kortzichtig, en daar heb ik op willen reageren. Misschien had ik beter op een andere post dan de jouwe kunnen reageren.
     
  19. puzzelstukje

    puzzelstukje VIP lid

    May 13, 2010
    11,413
    2,718
    113
    Het klinkt alsof je weinig vertrouwen hebt in de mensen in het algemeen. Je gaat ervanuit dat je overgrote meerderheid de donor niet verdienen. Beetje vreemd vind ik dat.

    Maar het is jouw gevoel en jouw mening, dus dat respecteer ik. Jouw beslissing of je donor wilt zijn of niet hangt hiermee samen, daar is niets mis mee.
     
  20. Lov23

    Lov23 Niet meer actief

    Ja ik vindt het zelf ook wel een beetje dubbel dat je zelf niet doneert maar wel een donatie zou krijgen ... Maar dat is een gedachte niet perse een veroordeling;)
    Niet dat ik het iets verkeerds vindt maar het is wel een beetje dubbel.
     

Share This Page