Hoi mensen, ik heb iets gevonden op Marktplaats wat ik wil kopen maar geen idee hoe ik het moet aanpakken. Het gaat om een klein bedrag (5 euro). Heb dus wel al geboden en zijn op een prijs an 5 euro uitgekomen. Het artikel moet worden opgestuurd. Hoe weet ik nu of de verkoper betrouwbaar is? Moet ik eerst gegevens vragen ofzo? Of is het voldoende als ik een rekeningnummer heb stel dat het niet goed gaat? Misschien dom maar heb werkelijk geen idee
of de koper betrouwbaar is weet je nooit voor 100% natuurlijk. gewoon zijn rekeningnummer varge. geld overmaken en afwachten. meer kun je gewoon niet doen. ja je zou zijn evt naam in google kunnen intikken. of bv op hyves.
Tsja het nadeel van versturen is dat of de koper op goed geluk zit als hij/zij gelijk over maakt, maar doe je het andersom zit de verkoper in goed geluk of het geld daarna wel over gemaakt wordt. Voor beide kanten dus wikken en wegen, bij sommige dingen ga ik het ook echt halen, als het veel geld is of extra byzonder en in de buurt hihi. Maar moet eerlijk zeggen ik doe het vaker, en heb nog nooit een mindere ervaring gehad.
Ik koop heel vaak iets via marktplaats wat opgestuurd wordt. Zijn meestal bedragen tot 10euro. Nog nooit iets mis gegaan. Blijft idd vertrouwen. En als het fout gaat is 5euro sonde van het geld maar het is 'maar' 5 euro.
De naam Googlen van die persoon wilt ook wel eens helpen. Zo hebben wij al 3x een persoon gevonden die eigenlijk de boel belazerde Maar verder is het op basis van vertrouwen. Zonder dat, kan je de site eigenlijk niet oprichten
Thanks voor de reacties. Heb het geld inmiddels overgemaakt en grvraagd of ze wil laten weten als ze het ontvangen heeft (dan weet ik of het goed is gegaan). Das toch niet overdreven? We zien wel, ben erg blij als ik het "object" binnen heb... tis een reserve knuffel voor mijn dochter die ik nergens anders heb kunnen vinden.
als je bang bent om je geld te verliezen bv als het om een hoger bedrag gaat. Dan kan je verzoeken of de verkoper een paypall account heeft. Daar heb je de garantie dat als je je product niet binnen krijgt jij je geld terug krijgt van die persoon. Daarvoor moet die persoon die verkoopt ook een klein bedrag afleveren aan paypall. (op een bedrag van 50 euro was dat 1,50....) Zo doen wij het altijd...
O, van die paypall is wel een goed idee, wist ik niet, ik betaal zo 80 euro voor iets, nooit fout gegaan maar toch..
Vaak op goed geluk. Ik google altijd wel even de naam en het rekeningnummer ( in geval dat ze bekend zijn bij internetoplichting) In de ruim 5 jaar dat ik actief ben op MP is het maar 1 keer niet goed gegaan. Bedragen onder de 50 euro laat ik het opsturen daarboven niet. Dan alleen ophalen.
ik ben ook al een hele tijd actief op mp ik koop maar ook verkoop zal nooit iemand oplichten en hoop dat het anders om ook niet word gedaan daarom vraag ik eigenlijk bijna altijd de gehele naam dat ga ik eerst uitpluizen en dan bedrag overmaken