Aan de ene kant wel, maar denk dat je net hetzelfde inkomen je hele andere lasten kan hebben. Bijv. een 3 kamerflat in de Randstad of in de Achterhoek zal niet dezelfde woonlast opleveren.
Is het raar als ik zeg dat ik maar een oud jaren 60 huis heb, wat relatief simpel verbouwd is door onszelf. We hebben 1 oude auto voor deur. Ik zie dan om me heen. Dakkappelen / zonnepanelen /nieuwe tuin. Nu weet ik dat als we WILLEN wij een deel vd overwaarde kunnen gebruiken om ook een tuin dakkapel zonnepanelen te kiezen. maar zie ik nu echt dat gras is groener bij de buren, en zie ik nu echt niet in hoe goed we het hebben. het is confronterend om het zo te lezen.
auw dat is heel pijnlijk, bekijk je het zo ben ik in eens wel rijk. maar mijn gevoel is niet gelijk aan het zijn.
Je kunt het negeren hoor, blijkbaar maken de kinderen ons arm. Want zonder kinderen zitten we op 5% beter en met kinderen op 25%. Ik had de eerste keer vergeten de kinderen mee te nemen. Wel een heel aparte tool moet ik zeggen.
Dank je wel. Voor mij is het een geruststelling. Ik ben heel behouden, mijn pb is hoe ik ben. raar gevoel maakt zich meester nu.
Ik heb onze netto inkomens ingevuld, en dat van mij wisselt natuurlijk wel eens, dus ik heb een voor mij goede maand gepakt. Dan verdiend nog 40-45% van NL meer dan wij. Terwijl ik vind dat wij financieel zo goed zitten, ik voel me wel rijk op dat gebied. We krijgen geen toeslagen, dus netto is ook wat er binnen komt. We kunnen 3x per jaar op vakantie, hebben 2 auto's en hoeven echt niet op een cent te kijken.
Ik vind het een rare tool. Zonder kinderen zou 5% meer verdienen en met 25-30%? Het aantal kinderen verandert het inkomen toch niet? Of gaat het dan om besteedbaar inkomen pp ofzo?
Ik weet niet hoe betrouwbaar het is. Ik schat mezelf niet arm. Maar wij hebben totaal €3600 netto per maand en volgens het schema: Zal ook te maken hebben met hoe hoog je lasten zijn natuurlijk.
Ik ben geen ZZPer maar DGA van mijn BV. Dus ik heb een bv waarvan ik enig aandeelhouder ben, en ben bij mezelf in loondienst als enig werknemer. Ik betaal als werkgever loonheffing over het salaris van mijn werknemer. Mijn pensioen betaal ik als werkgever (van bedrijfsrekening/bruto), mijn AOV als werknemer (privé/netto, maar wel vervolgens weer aftrekbaar op de inkomstenbelasting. Waarom zo? Omdat de accountant het zegt, ik heb er geen verstand van). Verder kan ik zakelijke kosten zoals wat instrumenten, laptop en telefoon, internetabbo zakelijk betalen omdat ik die voor mn werk nodig heb. Andere dingen betaal ik gewoon uit m'n netto inkomen.
Ja man verdient een stukje meer, maar wij zitten eronder, als je kinderen invult. Vind het een heel aparte tool.
Ja maar dan moet je het niet een inkomensvergelijkende tool noemen, maar een besteedbaar inkomen per huishouden tool ofzo.
Ik heb een beetje zitten googelen met die tool. En bedragen ingevuld vanaf ons inkomen omhoog op hoeveel % we dan steeds uitkwamen. Op het percentage wat jij noemt verdien je een behoorlijk bedrag. Ben benieuwd waar je dan zoveel aan uitgeeft? Heb je wel netto gedaan ipv bruto?
Dat kan ook, maar ik denk dat de boodschap wel hetzelfde is, ik denk dat er best veel mensen zijn die wat zij verdienen doodnormaal vinden en niet veel vinden terwijl er zoveel mensen zijn die heel veel minder te besteden hebben.
Ik heb de tool ook ingevuld maar krijg hem niet helemaal kloppend. De lease auto gaat bijv van het bruto loon af en hoe zit het met vakantie geld? Is dat dan je 13e maand? Kinderbijslag?
Ik heb de tool ook eens ingevuld (ook zonder tool weet ik dat ik best een aardig salaris heb). Maar ik vind de tool eigenlijk niet zoveel zeggen. Je kunt wel een heel hoog netto salaris hebben, dat wilt natuurlijk niet zeggen dat je daar dan veel van overhoudt aan het einde van de maand.
Deze vind ik wel lastig. Want hoe zit het bijvoorbeeld met kinderopvang. Reken je die toeslag ook mee in de inkomen?