Eigenlijk heb ik niets te klagen hoor. Ik ben qua gewicht nog ontzettend gezegend zo halverwege mijn zwangerschap. Ik begon met 77,4 en ben nu (na wat afvallen en aankomen) 80,2. Mijn VK (Frauenarzt hier in DE) vond dit heel netjes en was er alleen maar blij mee. Toch, en dat heb ik ook proberen aan te geven, heb ik het idee dat mijn buik groeit en de rest van mijn ledematen slanker wordt. Niet zo'n probleem natuurlijk als vrouw, maar tijdens de zwangerschap is het toch niet goed om vet te verbranden? Mijn buikje is niet onwijs groot, maar ik kan me voorstellen dat die 3 kg daar wel ergens in zitten. Baby is al bijna 500 gram, dan nog vruchtwater en een beetje extra vet aan de zijkanten. Maar goed, mijn benen lijken dus dunner te worden... Is dit nou een probleem? Kom ik alleen aan door mijn buik en valt de rest van mijn lichaam af? Ik krijg lang niet zo veel eten binnen als wat ik normaal binnen kreeg voor mijn zwangerschap, voornamelijk doordat het Duitse eten (brood) me nu erg tegenstaat. Ik krijg het gewoon niet weg. Iemand hetzelfde? Of tips?
Kan het misschien niet zo zijn dat doordat je buik groeit je benen zo dun lijken?? Ik heb dat namelijk ook. Ben nu 17 weken en 3 kilo aangekomen. Alles zit aan mijn buik (en borsten) en daardoor lijkt de rest heel iel. Ik denk dat het verder niets uitmaakt. Als de vk tevreden is en je baby het nog goed doet... Ach maakt het straks na de bevalling toch maar makkelijk Probeer gewoon zo gezond mogelijk te eten. Misschien stata het duitse brood je tegen, maar ze hebben toch heeerlijke Kuchen??!!
Hoi Gentle, hier precies hetzelfde hoor, tot aan het startgewicht aan toe bijna! Ik begon met 78 kilo, viel er al gauw 3 af en bleef daar een hele tijd op steken. En nu weeg ik weer keurig 78 kilo op 23 weken en nog wat. Maar los daarvan ben ik afgevallen van mijn bovenbenen en bovenlichaam, heb alleen het gevoel dat mijn taille nu echt aan het verdwijnen is. Mijn vetverdeling waar ik al zo aan gewend was is helemaal aan het veranderen!!! :-D En ook mijn buikje is niet supergroot nog, maar de kleine groeit supergoed en ze ligt trouwens ook nog eens dwars de meeste tijd (misschien groeit ZIJ wel mijn taille in, haha!) Ik eet minder dan voor de zwangerschap, heb gewoon echt minder behoefte aan eten. Voordeel is wel dat ik me ook veel beter in kan houden als het gaat om de slechte dingen zoals chips en kaas enzo. Dus al met al lijkt me dat wel gezonder. Ik heb ook besloten dat ik het geen probleem ga vinden zolang ik me goed voel. Zat er eerst ook mee, maar mijn verloskundige zei: wat er niet aankomt hoeft er ook niet af. En ik denk dat ieder lichaam anders werkt, misschien krijg ik nog wel een groeispurt na 30 weken ofzo, wie weet? Ook dan ga ik me er niet druk over maken. Helpt dat een beetje voor jou? Enneh.... waar is jouw lieve avatar gebleven?
Je hebt gelijk miepie, ik voel me ook een beetje zo'n zeur. Maar als je dan leest dat vetverbranden voor je baby niet goed is, dan denk ik meteen dat ik meer moet gaan eten. Chips, kaas, maar ook chocola enzo, ik heb er helemaal niet zo veel zin in. Gelukkig gaan we in juni 3 weken naar NL, dan kan ik lekker aan het Nederlandse brood. Ik merk ook wel dat ik weinig energie heb doordat ik weinig eet, maar ja.. Ik kan het er niet in proppen! Die duitse kuchen, ach, dat is niet mijn favoriet. Ze hebben wel lekkere bolletjes, dus die koop ik regelmatig om een beetje meer brood te eten. Maar ja, dan is het wel weer wit brood. Mijn avatar, tsja, ik denk dat ik te lui was om die lieve er weer op te zetten ik zal eens kijken hoeveel zin ik heb
Je bent / we zijn geen zeur maar wel een beetje onzeker over wat dan wel en niet "mag" en goed voor je is of niet, pfffff..... Ik vind wel dat we soms een beetje gek gemaakt worden door alles en iedereen over wat hoort en wat niet hoort en hoeveel je persé moet eten en mag/moet aankomen en moet bewegen maar dan weer niet te veel, pffff.... Wat niet lukt, dat lukt niet en zolang je je niet uithongert is er niks aan de hand. Ik hoop dat je nog eens uit je luie bui komt, hahaha!
Haha, ja erg he? Ik heb vakantie en als ik ergens niet goed in ben... Ik word daar zo lui van. Helemaal niet goed voor me. Ik heb hem trouwens geprobeerd gisteren, maar ik zie nu dat het niet helemaal gelukt is... Ik probeer me inderdaad ook niet te gek te maken van al die verhalen. Van de week weer zo gek met de 20 weken echo. Alles was helemaal perfect en ik vind dat dan een beetje vreemd ofzo. Als je al die verhalen leest, dan lijkt het alsof er bij iedereen wel iets mis gaat!! Slaat natuurlijk nergens op, er zijn veel meer gezonde kinderen dan zieke. Maar goed, dat gaat dan ergens in je hoofd zitten...
Ik loop bij de dieëtist en het is inderdaad zo dat als je teveel in èèn keer afval er gifstoffen in je lichaam komen., Maar dan moet je wel heeel erg veel afvallen. Trouwens je eetpratoon is waarschijnlijk gezonder en je baby verbruikt ook wat dus als je evenveel blijf eten is alles in orde
Als je constant meer energie verbrandt dan dat erin komt, komen er al afvalstoffen vrij. Dus als jij 2000kcal per dag nodig hebt en je krijgt er iedere dag maar 1500 binnen, dan verbrand je al en komen er dus afvalstoffen vrij. Niet slim tijdens zwangerschap. @TS: als je denkt te weinig voedingsstoffen binnen te krijgen, kan je ook multivitamines nemen.
Omdat ik toen ik zwanger was (duh) wijntjes, biertjes en daarbij horende dingetjes liet staan was ik ook na de bevalling vier kilo lichter dan in het begin... Kerngezond kindje gekregen hoor! Hoe veel je bent aangekomen, dat is toch heel erg netjes? Zou me er echt niet druk over maken hoor... Dat crash-diëten slecht zijn tijdens de zwangerschap: natuurlijk. Maar dat is ook heel extreem. Er zijn genoeg vrouwen die 8 maanden lang amper eetlust hebben en dus een beetje interen op hun eigen 'voorraad', die krijgen ook allemaal gezonde kindjes hoor. En wat je al zegt, je kan moeilijk tegen heug en meug dingen naar binnen gaan werken toch?
Ja, en hier word ik dan dus nog een beetje onzeker van. Ik neem wel multivitamines (puur mama van vsm), maar op fruit en groente let ik sowieso wel goed. Misschien moet ik proberen om zo'n voedingscentrum tabelletje in te vullen, want ik krijg volgens mij nooit 2000 kcal per dag binnen. Mens, ik zou niet weten in wat dan! Pfff, waar zitten veel kalorieëen in? Gezonde dingen?
Ja ik weet het niet hoor, maar volgens mij moet je helemaal niet naar die tabelletjes kijken, daar wordt je super onzeker van. Tenminste dat heb ik. Probeer wat meer pasta's te eten enzo. En als je al goed op groente/fruit let dan is dat toch prima. Persoonlijk vindt ik de berichtjes hiervoor op een manier geschreven dat zelfs ik me zorgen ga maken... En zolnga je vk tevreden is... Laat je iig niet gek maken he!!
Ja, niet gek maken nee, maar nu zegt die caloriechecker dat ik dus vandaag (met avondeten er bij gerekend, maar verder geen tussendoortjes vandaag meer) dat ik dan maar 1477 kcal binnen krijg... Zo toch maar eens wat gezonde snacks shoppen, want vooral tussendoor eet ik geen snars, en dan ontbijt met cornflakes en tussen de middag 2 broodjes, dat is dan misschien te weinig. Ik heb ook totaal geen honger, dus ik moet wel iets vinden wat ik lekker vind!
Uh-oh, geen tabellen meer invullen meissie! En ook niet naar sommige anderen luisteren die je onzekerder maken, sorry voor die anderen maar ik vind dat niet zo aardig want je hebt daar natuurlijk geen zak aan. Ben het met Karel eens! Maar goed, je weet al wat ik ervan vind wat betreft eten en onzekerheden maar ik vind ook dat je niet tegen heug en meug kan gaan zitten eten en er teveel stress van hebben. Dat maakt je alleen maar dat eten je nog meer gaat tegenstaan. Heb je al nagedacht over bijv. een dietist? Als je er echt zo onzeker over bent, kun je misschien nog wat informatie inwinnen bij een echte professional over welk eten wat meer caloriën bevat... (want ik kan je een hart onder de riem steken, maar een professional ben ik natuurlijk niet ) Of ter sprake brengen bij de Frauenartz dat je je er zelf niet helemaal zeker bij voelt. Maar ik denk ècht dat je je geen zorgen hoeft te maken, je valt niet verschrikkelijk af in gewicht (integendeel), je arts is tevreden en je hoeft het strakjes niet allemaal meer eraf zien te krijgen, ik zie alleen maar voordelen! En blijf van de caloriechecker af, dat wordt anders straks een obsessie (zegt de ervaringsdeskundige) en zegt zo weinig over andere voedingsstoffen die je binnen krijgt of nodig hebt. (ja mam )
Nee joh, dat was maar een voorbeeldje hoor van die 2000 kcal! Ik weet niet hoeveel kcal een zwangere nodig heeft, ligt ook aan je bouw en mate van inspanning natuurlijk! Een niet-zwangere vrouw met gemiddelde bouw en lichaamsbeweging heeft 2000kcal nodig. In brood en pasta zitten er een hoop. Er zijn wel schemaatjes wat je aan eten en drinken binnen zou moeten krijgen. Gewoon gezond, gevarieerd en voldoende eten. Van de site van het Voedingscentrum: Eten en drinken De onderstaande basisvoeding is gemiddeld per dag nodig tijdens de zwangerschap: Brood: 6-7 sneetjes (210-245 gram) Aardappelen, rijst, pasta of peulvruchten: 4-5 stuks of 4-5 opscheplepels (200-250 gram) Groente: 4 opscheplepels (200 gram) Fruit: 2 stuks (200 gram) Zuivel: 450 ml melkproducten en 30 gram (1 1/2 plak) kaas Vlees(waren), vis, ei en vleesvervangers: 100-125 gram (gaar gewicht) Halvarine, margarine, bak- en braadproducten: 30-35 gram (5 gram per sneetje brood) Dranken: 1,5-2 liter (inclusief melk) Belangrijke vitamines en bouwstoffen zijn: Vit. B11 (foliumzuur Vit. D IJzer Calcium
[quote="zogelukkigVan de site van het Voedingscentrum: Eten en drinken De onderstaande basisvoeding is gemiddeld per dag nodig tijdens de zwangerschap: Brood: 6-7 sneetjes (210-245 gram) Aardappelen, rijst, pasta of peulvruchten: 4-5 stuks of 4-5 opscheplepels (200-250 gram) Groente: 4 opscheplepels (200 gram) Fruit: 2 stuks (200 gram) Zuivel: 450 ml melkproducten en 30 gram (1 1/2 plak) kaas Vlees(waren), vis, ei en vleesvervangers: 100-125 gram (gaar gewicht) Halvarine, margarine, bak- en braadproducten: 30-35 gram (5 gram per sneetje brood) Dranken: 1,5-2 liter (inclusief melk) Belangrijke vitamines en bouwstoffen zijn: Vit. B11 (foliumzuur Vit. D IJzer Calcium[/quote] Haha, dit eet ik in twee dagen nog niet! Maar ook niet voordat ik zwanger was... Wat een hoeveelheden.... Qua afwisseling eet ik dit trouwens wel. Ik weet dat ze er niet voor niks zijn, maar ik word een beetje kriegel van dit soort voorschriften als ze voor waarheid voor iedereen worden gepresenteerd. Iedereen is anders.
Haha, ik ook niet hoor, zoveel brood en opscheplepels aardappels! Maar ik eet wel gevarieerd; dan aard. dan pasta, dan rijst en iedere dag een ander stukkie mager vlees enzo of een dagje niet. En veel meer groente en vers fruit, dat gaat er altijd in! Dat lijssie is trouwens niet van mij hoor, maar van het VC!
ik ben 24 weken en vanochtend gaf de weegschaal maar 0,7 kilo meer aan dan mijn startgewicht... 2 weken terug was het 1,5 kilo meer dus er is iets afgegaan. volgens de vk kan dit absoluut geen kwaad, heb het eergister gevraagd maar ze zei dat als je je vitaminen maar binnenkrijgt het niet erg is; kindje pakt wel wat ie nodig heeft. dus maakt niet uit, eet gewoon waar je trek in hebt maar zorg wel voor je groenten en fruit. (en vocht natuurlijk)
Moet zeggen dat ik voorheen een lekkerbek was en aardig wat kon eten. Ook altijd trek had. En nu...niets vind ik nog echt lekker behalve fruit (en dat vond ik voorheen juist vies). Ik maak me er maar niet te druk om. Als ik duizelig word probeer ik echt even een broodje te eten, ook al is het met tegenzin en pas dan merk ik vaak dat ik toch wel honger had. De trek en lust om te eten ontbreekt me gewoon. Heb niet hoeven overgeven of wat dan ook. Het smaakt me gewoon allemaal niet zo. Dus als ik nu ergens zin in heb eet ik het ook gewoon. Eet wel gezond maar te weinig. Maak me er niet te druk om. In 18 weken 2.5 kg tot 3 kg aangekomen. Netjes lijkt me. Ben wel wat afgevallen op de bovenbenen. Misschien komt de eetlust vanzelf wel weer terug. Gewoon goed naar je eigen lichaam luisteren zou ik zeggen en je vooral niet gek laten maken.
Ja, kwebbelbebbel, heel herkenbaar! Ik heb inmiddels wat rijstwafels en crackertjes ingeslagen en die vind ik wel lekker. Dan maar tussendoor gewoon wat meer en wat vaker iets eten. Oh ja, en wat je zegt, als ik ergens zin in heb dan eet ik het inderdaad ook gewoon. Geen zoetigheid of chips ofzo (blegh), maar meer qua eten of brood.