Ik vraag me af of er ook vrouwen zijn die bij de eerste een ks hebben gehad en de tweede weer zonder dat er een medische noodzaak was? Ik weet dat gynaceologen voor natuurlijk zijn maar ik zie er toch erg tegenop omdat: De eerste na 2,5 dag inleiden, bijna 1,5 uur persen er niet uit wilde komen, passte niet, het toen een spoed ks werd, ik niet goed verdoofd was en uiteindelijk doodmoe was en de eerste dagen zowat ko was.. Dit wil ik zo niet meer en denk dat als ik een ks van te voren zou kunnen plannen het mij meer rust geeft en ik dan met.de gyn / anesthesist deze dingen al kan doorspreken.. Iemand ervaring? Ik ben overigens niet opzoek naar reacties als: je moet het gewoon natuurlijk proberen etc. dat zal ik vast nog wel vaak horen
Ik zou het gewoon eens bespreekbaar maken als je bij de gynecoloog bent. Soms wordt een ks wel gedaan vanwege psychische redenen.
Dat is het hem: daar kom ik in principe pas bij 36 weken Goed het kan natuurlijk alsnog medisch worden om welke reden dan ook.. En als het kindje veel groter is dan onze eerste dan wordt de kans op ks al groter.. Maar mocht dat nu niet zo zijn dan ben ik benieuwd na ervaringen van anderen..
Bij ons hetzelfde verhaal, na 30 uur, en met weeenopweekers tot 9 cm gekomen daarna nog een ks, dochter was te groot voor mijn bekken. Over 1,5 week worden wij verwacht voor de geplande ks van ons 2e kindje. Onze verloskundige heeft ons een gyn geadviseerd die wat schappelijker is in geplande ks. en ze heeft er ook een brief bij gedaan met voorkeur geplande etc. Eenmaal bij de gyn, gaf hij eigenlijk al zelf aan dat een gewone bevalling klein was (ook dit kindje groot), dus we mochten wel kiezen. Onze gyn gaf aan dat we wel tegen onze verloskundige mochten zeggen dat we wel eerder langs hadden mogen komen zodat ik meer rust had gehad. Wij zijn met 34 weken bij de gyn geweest. Ik zou er dus achter proberen te komen welke gyn het beste bij jullie past zeg maar. ik neem aan dat jou verloskunidge dat wel weet. Ik denk dat er voor jou ook wel een grote kans is op een geplande als ik je verhaal zo lees.
nou eerste werd een spoedkeizersnede maar nr 2 moet toch eerst op natuurlijke manier omdat ik tot 4 cm onsluiting kwam zie er zo tegenop
Ik weet niet hoeveel kinderen je uiteindelijk graag zou willen, maar misschien moet je er in je afweging rekening mee houden dat na twee keizersnedes een derde en misschien vierde bevalling wel gecompliceerd zou kunnen zijn en je kans op problemen wel steeds hoger wordt door het litteken in je buikwand. Het is natuurlijk niet zeker, maar de kans wordt wel wat groter. Misschien nog iets om te overdenken.
Hier mag je na 2 ks niet meer normaal bevallen. Ik krijg nu mijn 3e ks al en hierna mag ik niet meer.. Dus idd als de kans erin zit dat het toch spontaan kan dan zou ik het proberen. Maar goed het is jouw keuze
Nou wij willen in principe maar twee kinderen dus dat is niet zo het probleem voor evt volgende kinderen, want die komen er niet
Ik heb bij de eerste een geplande ks gehad ivm stuitligging. Ik ben nu bij 36 weken overgedragen aan het ziekenhuis maar daar vertelde de gyn me dat ik eigenlijk al bij 24 weken een intake had moeten hebben. Ik zou dit dus met je verloskundige bespreken en dan een afspraak maken. Bij mij is een tweede ks pas ter sprake gekomen toen ik er (uit interesse) naar vroeg. De gyn zei dat als ik er op gestaan had, hij me een tweede ks niet zou hebben geweigerd.
als het bij de eerste allemaal niet paste dan zou ik zeker eerder een afspraak bij de gyn maken. als dit kindje even groot lijkt te worden zou ik de bui al zien hangen. ( als de eerste een stuit was en daarom een ks zou het een andere situatie zijn. dan is de kans van een geslaagde vaginale bevalling veel groter) Heb ook een een secundaire ks gehad en was daarna echt compleet kapot, pijn pijn pijn en emotioneel ook een wrak. Bij mij vorderde de ontsluiting niet. Ik mocht bij de twee al in een vroeg stadium zelf kiezen omdat neurologische problemen had gekregen en ook onder controle bij de gyn bleef. Eentje adviseerde een ks als ze mijn dossier las en mijn eigen gyn liet me kiezen. De geplande ks is heel wat beter bevallen ( maar vind het nog steeds jammer dat ik geen :"gewone "bevalling heb gehad) maar het risico op nog meer ellende was gewoon te groot. Wel bizar hoor Ene moment loop je de afdeling op en een uur later lig je helemaal open op de ok en geef je je nieuwe kind een kusje en weg is ze met papa
Bij de eerste ben ik vier dagen bezig geweest met inleiden, uiteindelijk bleef ik op 6cm ontsluiting steken en werd het een ks. Nu bij de gyn geweest ( LUMC, Leiden) en we hebben het meteen over de bevalling gehad. Zij vertelde mij dat het waarschijnlijk gaat uitdraaien op een ks. Inleiden doen ze liever niet omdat de boel natuurlijk wel rijp moet zijn en ze sowieso in week 38 willen beginnen ivm het oude litteken en de kans dat het niet rijp is aanzienlijk is. Kortom het moet snel gaan of niet. Ik heb ervoor gekozen om een natuurlijke bevalling te doen als het spontaan begint of anders dus een KS. Ik wil absoluut niet ingeleid worden. Hier kon ze zich heel goed in vinden. Ben erg benieuwd hoe het gaat lopen....
Ik had niet last van niet vorderende ontsluiting, dat is vrij vlot gegaan.. Toen de gel eenmaal begon te werken na 2 dagen had ik om 8 .30 2cm en iets over twee in de middag volledige ontsluiting, daar hoeft het dus niet aan te liggen.. Het is dus maar net of het gaat passen, vk zei ( en de gyn waar ik was bij 5 weken I.v.m verdenking bbz ) dat dat niks wil zeggen, dat het best kan dat een even groot kindje of zelfs groter wel gaat passen... Dat kan schijnbaar ook niet gemeten worden..
ik zou dit duidelijk bij je vk of ha aangeven en vragen naar een doorverwijzing naar de gyn om hierover te praten. Ik vind dat er iig best naar je geluisterd kan worden.
Praktisch hetzelfde verhaal hier bij de oudste: 1.5 dag bezig, waarvan 12 uur aan de wee-opwekkers. Tot 9cm ontsluiting gekomen en toen bleek het niet te passen en werd het een ks. Dochter was te groot voor mijn bekken, hoofd 35 cm, 4700 gram en 56 cm bij 40+3. Bijd e 2e gestart bij de gyn die de ks had gedaan, na de termijnecho overgedragen naar de vk en bij 35 weken weer terug. Vanaf 30 weken groeiecho;s gehad bij diezelfde gyn en het bleek weer een grote baby te worden. Bij 35 weken hebben we een datum gepland in week 38 met de optie van vaginaal bevallen voor die tijd. Kleine bleef (gelukkig!) zitten, want met een hoofdomtrek van 38 cm, 4 kilo en 52 cm bij 38 weken had het weer niet gelukt. Ik zou meteen een afspraak maken bij de gyn en je wensen bespreken. Ja, ze laten je liever vaginaal bevallen, omdat dat in de meeste gevallen beter is. Maar als jij angst hebt of er is reden om te denken dat het niet gaat lukken, dan zijn ze vaak snel om. Vraag anders eens rond of iemand een gyn kent die met je mee wilt denken? Sterkte!
Zoals veel al hebben aangeraden je zorgen/wensen bespreken met vk en eventueel gyneacoloog. Ik heb zelf ook spoedks gehad bij mijn zoontje vanwege een niet vorderende ontsluiting, uiteindelijk maar 6 cm en daarna liep het terug. Bij de nacontrole, 2 weken na de bevalling, heeft mijn gyneacoloog gevraagd of ik nog meer kinderen wilde (ja!!) en toen ook gelijk aangegeven dat dit hoogstwaarschijnlijk een geplande ks zou worden, mits ik erg stond op een natuurlijke bevalling, maar dat raadde hij af. Dit omdat mijn bekkenbodemspieren te sterk zijn (jaren paardrijden) en dat wrs de oorzaak was dat de ontsluiting niet vorderde. Nou, ik vind het prima en ben blij dat ik dat nu al weet. Dus ik kan me heel goed voorstellen dat je zekerheid wilt, gewoon vragen! Ps. Spijt dat ik niet normaal kan bevallen heb ik niet, die ervaring maakt mij niet meer of minder mama. Het herstel van een ks is in veel gevallen wel veel zwaarder dan na een vaginale bevalling, dat wordt nog wel eens onderschat. Als je de keuze krijgt voor een ks is dat iets wat je wel in overweging moet nemen. Maar voor mij is dat een 'no brainer', zeker omdat ik een héél kleine kans heb om de bevalling natuurlijk te doen.
Hier nu zelfde verhaal... KS gehad omdat ontsluiting niet goed ging en met 5cm persween kreeg. Achteraf bleek dat dochterlief te groot was voor mij.. Helaas wel een KS onder narcose.. waar ik best moeite mee gehad/nog heb.. omdat ik 0,0 weet vd bevalling en de 1e dag... dus geen moment kan herinderen dat ik mijn meisje voor het eerst vast had.. Ook manlief had het zwaar, mocht er niet bij zijn en heeft na de KS 2 uur moeten wachten met dochterlief tot ik richting de afdeling kwam.. Nu hebben wij met gyn afgeproken met 30 weken en met 35 weken echo te doen om te kijken hoe groot de beeb is.. Moet wel zeggen dat ik erg opzie tegen gewone bevalling.. omdat de eerste behoorlijk is geweest en alles ineens met spoed en narcose gedaan is.. Dus denk dat ik een stuk rustiger ben als ik weet dat het een KS zal worden..
Ik zou jouw ervaring en gevoel erbij eens bespreekbaar maken met de gyn en kijken wat hij/zij zegt. Ik ken ook zo'n verhaal als hoe jij het schrijft ongeveer. Voor de tweede hoopte ze ook op een ks, maar wed toch een gewone bevalling. Duurde wel weer vrij lang, maar dit keer toch gewoon bevallen, waar ze nu erg blij om is!
Hoi Kleintje... Tja mijn verhaal zal je je ook nog wel herinneren... Ik heb inmiddels wat gesprekken gehad met een psycholoog (gericht op bevallingstrauma's) en ik heb een bevallingsplan opgesteld waarin eigenlijk kort gezegd staat dat ik alleen wil bevallen mits alles 'relaxed' en ontspannen gaat (voor zover dat mogelijk is) in alle andere gevallen kies ik voor een ks. Ik ga dus niet meer ellenlang proberen en soebatten. Ik wil het toch wel graag proberen omdat je gewoon zo ontzettend veel sneller hersteld. Maar als de ontsluiting niet rap genoeg vordert, het een sterrenkijkertje is of ze in aangezichtshouding ligt enz. of wat? dan ook... dan meteen een ks. Zeker niet wachten totdat het spoed is. Ik werd ook pas met 35 weken overgedragen aan de gyn door mijn verloskundige en volgende week maandag heb ik het eerste gesprek. Maar ik heb wel even een extra vraag op mijn lijstje voor haar erbij gezet. Ik heb nl ook jarenlang paard gereden en ik weet 100% zeker dit mijn bekkenbodemspieren keihard aangespannen waren tijdens de overgangsfase en het persen!?!? Dus ook voor bij was je vraag (dankzij het antwoord van Laris) informatief.