Mijn zoontje slaapt op een Aerosleep Baby Protect (dus geen heel matras maar een Aerosleep opdeklaag zeg maar..) en daaronder een redelijk hard matras dat een hele deuk heeft van zijn hoofdje maar dus niet terugveert. Als mijn zoontje bij de oppas is of bij mijn schoonouders slaapt hij in een campingbedje met zo'n speciaal matrasje daarvoor. Die is veel zachter en deukt ook lekker in, maar veert zelf weer terug. Altijd als hij bij hun slaapt, slaapt hij veel langer dan bij ons eigen thuis. De rest vd factoren hebben we al vergeleken, maar die zijn exact hetzelfde. Alleen het enige verschil is dus het matras. Zou het daaraan kunnen liggen? (Mijn zoontje sliep ook nooit door, totdat hij bij mijn schoonouders ging slapen en daar dus wel doorsliep zonder enige moeite. En in het ziekenhuis sliep hij ook door toen hij was opgenomen.)
je zou haast zeggen dat het dan aan het matras ligt toch? Ik moet wel zeggen over het algemeen slaapt onze dochter ook beter bij opa en oma als thuis, met uitzondering van vorige week. Toen was het ook bij opa en oma een drama! Wat je zou kunnen proberen is het matras van het campingbedje in zijn bed te leggen en kijken hoe het dan gaat! Groetjes henriette
een zacht matras is erg slecht voor het ruggetje. het ruggetje van je kindje moet op deze leeftijd zich nog helemaal vormen, dus vandaar dat matrasjes die wat harder zijn, ook beter zijn voor je kindje. Net zoals rechtop zitten enz enz. Misschien de temperatuur? ik heb romy altijd in een kamer liggen met een klein luikje open voor frisse lucht, dan is het ongeveer 17 graden. ze slaapt dan erg weinig overdag. vergeet ik deze open te zetten, slaapt ze ineens veel langer hahahaha dan is het ook erg benauwd maar wel lekker warm in haar kamertje. het is je eigen keuze natuurlijk maar een zachter matras zou ik niet overwegen ivm het ruggetje van je kindje.
Misschien slaapt hij daar beter omdat het een relatief vreemdere situatie is waar hij meer energie kwijt is met (even) wennen en om zich heen kijken ed? Harde matrasjes zijn wel beter voor t ruggetje..
Nou wilde geen zachter matrasje kopen, maar meer een matras wat wel terug veert als het ingedeukt is en de Aerosleep eraf laten..
Ik denk inderdaad dat jij misschien wel een erg hard matrasje hebt, bij ons blijft er namelijk geen afdruk van haar lichaampje in zitten. Te zacht is niet goed maar te hard ook niet lijkt mij.
Ik ga straks met zijn slaapje even de Aerosleep eraf halen en alleen Molton met normale hoeslaker erover proberen en vannacht ook.. En anders neem ik morgen even het matras mee naar de Babydump en laat ik even kijken of hij echt harder is dan gemiddeld.