Ik heb een dochter van 2 jaar. Nu speel ik met de gedachte hoe we haar kennis gaan laten maken met haar zusje. Wel of geen opa en oma erbij. Alle tijd nemen of doen alsof het er altijd al was. Tijd inplannen per dag dat ik met haar bezig ben etc. Wat als ze niet bij de kraamhulp wil zijn etc etc. Hebben jullie tips? Bijv een kado als de baby geboren wordt? Ik heb een toverboekje gekocht. Daarmee kun je aan een wieltje draaien etc. Zo kan ik met haar in bed tijd doorbrengen zodat ze niet het gevoel heeft dat ze achtergesteld wordt.
Ik denk dat veel dingen zich vanzelf zullen wijzen als de baby er eenmaal is hoor. Ik heb maar 1 tip: betrek je dochtertje er zoveel mogelijk bij! Dan is zij trots en vermijd je dat ze jaloers wordt.
Veel bijbetrekken idd....... Mijn oudste werd erg jaloers, ze was al 7 jaar alleen met mij en 5 jaar alleenstaande moeder geweest dus zo lang alleen met mij gewend ineens met mijn vriend erbij en Jeslyn erbij, moest nogal aan nieuwe situatie wennen, ze werd jaloers op mijn vriend........... Maar nu is zij gewend en ze is gek op dr zusje, alleen doet ze nog beetje, als ik Jeslyn fles moet geven of luier verschonen komt ze zojuist naar me toe om te vragen en haar helpen enzovoort, dus gaf haar ook tijd en haar zoveel uitgelegd dat ze even geduld moest hebben, nu gaat langzamer wat beter.
mijn dochter is steeds mee geweest naar de vk en na de bevalling kwam ze met opa en oma in het ziekenhuis. Daar hebben we haar eerst met haar broertje kennis laten maken en later pas de opa's en oma's.. Verder haar er wel bij betrokken, maar ook weer niet te veel. De kraamhulp was veel met haar bezig en dat klikte ook goed
Klopt mijne ook met kraamzorg en ze is ook vaak meegegaan naar VK, maar toch werd ze jaloers.... dat is vooral op mijn vriend niet op Jeslyn of mij of noem maar op.
de eerste week is mijn man veel met haar weg geweest, niet ver, maar bijvoorbeeld op de fiets boodschappen doen, eendjes voeren etc. Na een week ben ik alleen met haar gegaan en ze was zo trots dat haar mama weer even alleen weg ging met haar! nu accepteert ze het. soms werd ze wat boos, maar daar hebben we niet op gereageerd en bleven normaal doen tegen haar (niet boos worden) en nu is het over. Bij ons kwam alles tegelijk, de kraamweek, sinterklaas, kerst en veel visite. al met al heeft ze het heel erg goed gedaan...
ik wil je graag nog een tipje geven, probeer je dochter niet te veel te pushen door steeds te zeggen kom eens kijken bij de baby! Onze dochter liet de eerste weken niet zo heel veel merken dat ze haar broertje leuk vond, maar ik heb haar gewoon haar eigen gang laten gaan, als ze bij het badje wilde zijn mocht dat, als ze niet wilde, dan niet... op een gegeven moment kwam ze me zelf helpen met luiers enzo.. Nu is ze echt de liefste zus die er is en absoluut niet jaloers! Na de (thuis)bevalling (was half acht 's avonds) wilden we haar eerst wakker maken, maar ze lag zo diep te slapen dat we haar gewoon lieten liggen. De volgende morgen kwam ze onze slaapkamer binnen zoals altijd en toen zag ze ineens de kinderwagen staan! met baby erin! dat vond ze wel heeeeel mooi en vreemd! Ze was ook wel de eerste na ons die hem heeft gezien, dat vond ik heel belangrijk, dat niet eerst al opa's en oma's enzo erbij waren. verder moet je gewoon kijken hoe het loopt, ik heb van tevoren eigenlijk nergens over nagedacht van ik ga het zus of zo doen...vaak lopt het toch anders als je denkt! succes ermee en ze zal vast een grote trotse zus worden!