Waar wilde jij bevallen?

Discussie in 'De bevalling' gestart door MiekeLammetje, 17 mei 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
?

Waar wilde jij bevallen?

  1. Ik wilde thuis bevallen en dat is ook gelukt.

  2. Ik wilde thuis bevallen, maar ben uiteindelijk naar het ziekenhuis gegaan.

  3. Ik wilde in het ziekenhuis bevallen en zo is het ook gegaan.

  4. Ik wilde in het ziekenhuis bevallen, maar ben toch thuis gebleven.

  5. Ik had geen keuze: ik wist dat ik sowieso in het ziekenhuis moest bevallen.

Meerdere stemmen zijn toegestaan.
De resultaten zijn alleen zichtbaar na stemmen.
  1. MiekeLammetje

    MiekeLammetje Actief lid

    17 nov 2011
    408
    0
    0
    leerkracht basisonderwijs
    Zwolle
    Hee ladies!
    Ben zwanger van de eerste en wil heel graag thuis bevallen! Nou heb ik het idee met alle bevallingsverhalen die ik lees dat de thuisbevalling steeds zeldzamer wordt... Daarom even een poll om te peilen. Waar wilde jij graag bevallen en is dat uiteindelijk ook gelukt?
     
  2. Amethist

    Amethist Niet meer actief

    Ik wilde bij beide kinderen thuis bevallen en dat is ook beide keren zo gegaan. Ik vond het heerlijk en bij een eventuele derde wil ik zeker wéér thuis bevallen.
     
  3. Anne09

    Anne09 Fanatiek lid

    11 aug 2011
    1.291
    57
    48
    Ik ben thuisbevallen en vond het heel erg fijn. Vooral de weeën opvangen in je eigen omgeving. Ik heb ook bijna de hele nacht onder de douche gestaan.
    Ik zou het zeker weer doen.
     
  4. surf

    surf VIP lid

    21 mei 2007
    14.595
    1
    36
    Noord-Holland
    ik ben 2x in het ziekenhuis bevallen en ook de derde keer staat gepland voor in het ziekenhuis..
    ik vind het heerlijk om het begin nog thuis op te vangen, dan tussendoor even naar het ziekenhuis te gaan om te bevallen, en daarna weer snel naar huis (alle zooi mooi in het z'huis) en in een schoon bedje komen.
    als ik bij onze tweede thuis in bed had bevallen had ik een nieuw bed, nieuw behang en nieuwe vloer kunnen kopen (zoooooveel vruchtwater had de vk ook niet verwacht...).
    bij de oudsten liep het ook super, was met anderhalf uur na de bevalling weer lekker thuis!
     
  5. mamvan4boys

    mamvan4boys Bekend lid

    1 feb 2011
    770
    0
    0
    Ben alle drie de keren in het ziekenhuis bevallen met medische indicatie. Alle 3 de keren goed bevallen en zou het zo een 4e keer weer doen. (weet natuurlijk niet hoe het thuis zou zijn)
     
  6. miis

    miis VIP lid

    8 mei 2012
    5.229
    1
    0
    ik wilde zh en zo is het ook gegaan,

    nu wil ik dat weer, hopelijk lukt dat ook!
     
  7. GewoonLinda

    GewoonLinda Fanatiek lid

    4 jan 2011
    2.938
    58
    48
    Ik wilde bij de eerste in het ziekenhuis bevallen. Gaf mij een wat veiliger gevoel en leek me qua viezigheid ook fijner.(niet al dat vruchtwater en bloed in je eigen bed)
    Achteraf kreeg ik stormweeen en ben ik thuis bevallen en nu zou ik niet anders meer willen. Heb het als heel prettig ervaren.Ik heb heerlijk een tijdje met hem op mijn borst gelegen. Toen ik er aan toe was (na een uurtje, denk ik), ben ik lekker gaan douchen in mijn eigen douche. En qua viezigheid vond ik dit echt 100% meevallen. Elke keer werd het matje onder mijn billen vandaan gehaald en verschoond,tijdens de bevalling, en heb helemaal niet in vocht of bloed gelegen.

    Maar ik denk dat het voor iedereen verschillend is waar ze het liefst bevalt. Je moet doen waar je je goed bij voelt.
    Ik hoop deze keer in elk geval weer lekker thuis te kunnen blijven.
     
  8. Chaii

    Chaii Niet meer actief

    Ik wilde in het ziekenhuis bevallen en zo is het ook gegaan.
    Gelukkig had ik hiervoor gekozen want ik had teveel bloed verloren, dus als ik thuis was bevallen had ik mooi nog naar het ziekenhuis kunnen gaan erna ook..
    Nu bij de 2de wil ik weer in het ziekenhuis bevallen, het beviel me prima.
     
  9. Bubbel

    Bubbel Niet meer actief

    Mijn optie staat er niet bij. Ik ben thuis bevallen (en wilde dit ook) en daarna meteen naar het ziekenhuis gemoeten (met ambulance). Dit was ook altijd mijn grootste angst bij een thuisbevalling.
    Bij de volgende moet ik in het ziekenhuis bevallen.
     
  10. Jute

    Jute Fanatiek lid

    20 jul 2011
    2.011
    204
    63
    Vrouw
    Ik wilde perse in het zkh bevallen. Nu had mijn dochter in het vruchtwater gepoept dus moest ik ook naar het zkh. Daar kreeg ik de klinisch verloskundige+gynaecoloog aan mijn bed en die vond ik aardiger dan mijn "eigen" verloskundige. Een win/win situatie dus. De verpleegkundige die erbij was vond ik trouwens ook helemaal top. Heb eem fantastische (korte) bevalling gehad.
     
  11. Bizzy

    Bizzy Fanatiek lid

    30 okt 2007
    2.828
    2
    36
    thuisblijf moeder
    rotterdam
    Ik wilde graag in het kraamhotel bevallen maar het is toch geluk bij een ongeluk ziekenhuis geworden.
     
  12. MvS

    MvS VIP lid

    19 okt 2008
    5.563
    1
    36
    Ik wilde heel graag thuis, maar ivm meer dan 24 uur gebroken vliezen is dat niet gelukt. Heel jammer, want ik denk nog steeds dat ik een positiever gevoel had gehad over mijn bevalling als het wel thuis had gekund, maar ach... Tis niet anders. En gezien het bloedverlies enz. was het uiteindelijk maar beter ook ;)
     
  13. Doritoo

    Doritoo Actief lid

    25 okt 2009
    221
    0
    0
    Ik wilde graag thuis bevallen maar dat is uiteindelijk toch het ziekenhuis geworden. Achteraf gezien was dat ook veel beter. Laat ik zeggen dat ik niet had verwacht dat het zo heftig kon zijn, een bevalling.
    Omdat mijn bevalling niet makkelijk ging mag (en wil) ik ook niet meer thuis bevallen.
    Ik moet zeggen dat ik er ook echt tegenop zag om naar het ziekenhuis te gaan maar het is me zo mee gevallen, echt! Ze waren daar zo lief en goed voor me.
     
  14. Abri

    Abri VIP lid

    16 jun 2010
    12.423
    3
    38
    Bij de 1e in het ziekenhuis (meconium houdend vruchtwater bij 41+) en bij de 2e wilde ik dit liever absoluut niet en dus thuis bevallen. Gelukkig deze keer geen meconium houdend vruchtwater (weer 41+) en heerlijk in mijn eigen bed bevallen.
     
  15. Feathers

    Feathers Lid

    17 mei 2012
    42
    0
    6
    Ik wilde graag thuis bevallen maar had met 5 cm al persweeen en het schoot voor mijn gevoel niet echt op. Dus naar het ziekenhuis voor pijnstilling. Helaas daar aangekomen had ik al 9 cm, dus die pijnbestrijding kon ik wel vergeten. 2 uurtjes later was mijn dochter er gelukkig.
     
  16. Amaryllis

    Amaryllis Fanatiek lid

    24 aug 2008
    3.708
    4
    38
    Ik wilde graag thuis bevallen en dat is beide keren gelukt! :D
     
  17. huggy

    huggy Actief lid

    10 apr 2012
    345
    0
    0
    Gastouder
    Dordrecht
    Ik had een dubbele medische indicatie (overgewicht & 5 heup/bekkenoperaties), maar het ging zo snel en voorspoedig dat ik toch thuis mocht blijven (wat ik heel graag wilde). Ben uiteindelijk toch thuis bevallen, binnen 6 uur van begin tot eind!

    Nu wederom de dubbele indicatie, maar de verloskundige durft het aan mij wederom thuis te laten bevallen, mits de 20 weken echo en groeiecho's weer goed zijn. Fingers crossed dus!
     
  18. sassie25

    sassie25 Fanatiek lid

    15 nov 2009
    4.613
    0
    0
    bakkersmeisje
    Bleiswijk
    ik wilde thuis bevallen en ben tot 9cm ontsluiting ook thuis gebleven. Maar doordaat ik een avond,een dag en een nacht niet had geslapen had ik geen kracht meer voor die laatste centimeter en de persweeen en ben ik dus toch naar het zhuis gegaan. Achtertaf maar goed ook want ik had een ontzettende fluxus en als ik thuis was gebleven had ik er waarschijnlijk niet meer geweest...

    Dus deze bevalling vindt in het ziekenhuis plaats. Ik ben nu blij dat ik verplicht in het ziekenhuis moet bevallen want ik zie er echt ontzettend tegenop!! xx
     
  19. Gwenolyn

    Gwenolyn VIP lid

    13 jan 2009
    7.067
    0
    0
    Bij de eerste had ik geen keus. Ik wilden heel graag thuis bevallen, maar onze dochter diende zich aan met 36+6, dus op naar het ziekenhuis. Is me erg goed bevallen.

    Bij de tweede wilden ik weer graag thuis bevallen. Helemaal happy dat ik de 37 weken had gehaald, dus nu mocht ik thuis.
    Met 39+4 's ochtends gestript en 's middags rond 16.00 heeft de VK vliezen gebroken. Ze begon in 1x te twijfelen aan het geboorte gewicht. Ze dacht ipv een 7 ponder een dikke 8 ponder zo niet een dikke 9 ponder en ondanks mijn eerste soepele bevalling vond ze het toch prettig om naar het ziekenhuis te gaan.
    Nog geen 2 uur later is onze zoon geboren, zonder kleerscheuren of iets dergelijks. Achteraf had ik makkelijk thuis kunnen bevallen, maar ja, zul je dat altijd zien dat hij blijft steken ofzo.

    Helaas dus geen thuisbevalling ervaring, maar het ZKH is mij 1000% meegevallen.
     
  20. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    29 aug 2010
    12.876
    25
    38
    Rotterdam
    Ik wilde in het ziekenhuis bevallen.
    Uiteindelijk is dit ook gebeurt maar dan wel op medische indicatie (ik kreeg pre-eclampsie)
     

Deel Deze Pagina