Bevallingen worden nooit door een student gedaan! Misschien mogen die wel meekijken (als de vrouw het goed vindt), maar zelfstandig handelingen verrichten mag niet. Het kan wel een arts-assistent zijn (die is al afgestudeerd in geneeskunde en is bezig met specialisatie - dat is trouwens niet het zelfde als een huisarts want ook dat is een specialisatie! een basisarts mag niet praktiseren als huisarts), maar die moet op spannende momenten altijd overleggen met de gyn, die zelf ook oproepbaar is. Ik ben zelf thuis bevallen onder begeleiding van een vk, dus een heel andere situatie dan jij. Alle vk's in de praktijk waren (ruim) jonger dan ik zelf, maar goed; ik ben ook best een oude mama 36 toen de eerste geboren werd en de tweede op m'n 38e. Die jonge meiden (in mijn ogen) hadden al wel honderden bevallingen gedaan, ervaring zat dus. Het lijkt mij dat je bij je volgende controle wel wat te horen zult krijgen over: wanneer moet je bellen, wanneer moet je naar het zkh komen. En als je gyn er niet over begint, zou ik het vooral vragen! Ik neem aan dat je nu wekelijks op controle komt?
Bri heeft helemaal gelijk, een arts assistent is géén student maar een arts. Co's zijn nog in opleiding en mogen helemaal niks bij een bevalling, die zijn nooit alleen, ook niet op de poli, die lopen mee met de gyn. Arts assistenten kunnen wel zelfstandig verloskamers/poli draaien, maar zullen altijd met de gyn overleggen. Succes met je bevalling!
jep hier ook een arts-assistent gehad, de gyn was wel ook aanwezig en is ook komen controleren. ik vond het super fijn, ze hebben me heel goed geholpen.
ja hier gaat het ook zo allemaal in overleg met de gyn.... ik word overmorgen ingeleid... ook met arts assistente hoorde ik vandaag. heb aangegeven dat ik geen student wou... Mag wel op de kamer maar daar blijft het bij.
sterkte en succes meid! ik was dan wel een stuk verder qua datum, maar hier werden ook ineens spijkers met koppen geslagen toen ik bij de gyn zat.. ! Moet bekennen dat ik toen ook wel even schrok. Maar het komt goed! Probeer te denken aan het idee dat je binnen nu en een paar dagen écht je kindje in je armen hebt!
met gods wil wel ja... ineens gaat het zo snel... bij de vk ging alles zo "perfect" leek het... en nu eenmaal bij de gyn meteen allerlei toestanden bleh.... word er moe van. maar ja... als mijn kindje beter af is buiten de baarmoeder dan moet het maar. Gek dat die buik straks weg is... je bent er zo aangewent en ineens weg.... Het kindje gaat dan gewoon een eigen leven lijden... zo een apart idee... zucht kan niet wachten tot het weer maandag is.
wat spannend! niet bang zijn, heb vertrouwen. en wat zal de beloning groot zijn als je straks je zoontje in je armen kunt nemen.
mijn bevalling werd door een gyn in opleiding gedaan. heb er nooit bij stilgestaan dat ze nog aan het leren was. maar die mensen hebben al zoveel scholing achter de rug! bovendien deed ze het perfect, mij hoorde je echt niet klagen en de volgende mag ze bij mij weer doen
volgesn mij is het nooit en te nimmer een CO assistent die het uit voert meestal een verloskundige of arst assistent (is al arts maar moet zich nog specialiseren) Heb dit beide keren gehad een arts ass. prima bevallen. Er is in een zh altijd een gyn (bij ons in ieder geval wel) maar die doen alleen risicobevallingen en keizersnedes
Ik had tijdens mijn bevalling alleen een student die mijn infuus ging proberen te prikken (6 dagen geleden) en heb nog steeds een groenblauwe arm, hij ging aan 1 kant erin en aan de andere kant er weer uit. Na een tijdje had ie een ader aan de zijkant van mijn arm, wel heel onhandige plek. Maarja hij is toen weggegaan en heb hem niet meer gezien gelukkig haha
Ik had een arts-assistent een co-assistent en een verpleegkundige aan mijn zijde. Er werd steeds gevraagd of de co-assistent mocht kijken, voelen etc. Hij heeft verder niks zelfstandigs gedaan. De art-assistent had de leiding en deed ook het hechten. De verpleegkundige heeft eigenlijk mijn bevalling gedaan, aangezien de arts-assistent tussen 3 bevallingen sjeesde Tijdens het hechten is de gyn 'on call' opgeroepen om advies te geven.
iik was opgenomen al een week voor ik uiteindelijk bevallen ben en heb in die tijd echt ongeveer elke arts ass gezien daar.. maar het boeide me niks als ze er maar uit kwam haha tijdens de dag dat ik echt ging bevallen kwam de arts ass steeds controleren of er al wat gebeurde en dan kwam de gyn zelf nog een keer kijken .. uiteindelijk was de gyn ook degene die het laatste woord had natuurlijk toen ik een ruggenprik kreeg en uiteindelijk keizersnede.. maar bij elke poging om te kijken of er al ontsluiting was inmiddels eerst de assistent en dan de gyn maar ja op dat moment maakte het me echt niks meer uit ik wilde gewoon bevallen.. haha een arts ass was best een lekker ding hahaha
Bij mij heeft een vk in opleiding de bevalling begeleid, maar wel onder toezicht van een ''gewone'' vk (in het ziekenhuis). Ze deed het prima. En heb er geen problemen mee gehad.