Timo heeft 2 onder- en 2 boventandjes en ik poets ze elke avond, maar ik heb zo'n idee dat het beter kan... . Hij vindt het eigenlijk niet erg, maar beweegt wel mee met de borstel waardoor ik niet echt kan poetsen... alle tips voor goed poetsen zijn dus welkom!!!!!
Op die leeftijd hoef je nog niet extreem te poetsen volgens mn tandarts. Ik poetste haar tandjes en daarna liet ik haar nog spelen met (afgespoelde) borstel. Ze zijn dan gewend aan de borstel, nu vind ze t zelfs nog leuk. Ze vraagt zelf om de tandenborstel en dan poets ik haar tanden, zij zelf ook nog even en klaar. Ze speelde er trouwens al mee toen ze nog geen tanden had dus ze was er al aan gewend. Denk dat er genoeg mensen zijn die voor 2 tandjes de tanden niet poetsen. Dus je doet t goed hoor
Ik laat mijn dochter altijd liggen als ik haar tanden poets. Dan kan ik het beter zien en dan heb je ook niet zo'n last van dat ze haar hoofd meebeweegt zoals jij zegt.
Toen mijn zoontje zo klein was, lag hij ook altijd bij het poetsen. En dan evt even zijn kinnetje vasthouden tegen het meedraaien. Niet houtgreep ofzo, maar gewoon wat tegenhouden. Dan zijn die paar tanden zo gepoetst..
Hier ook geen hobby Ik probeer het soms ook liggend, dat gaat idd beter. Maar vind ik ook iets zieligs hebben, weet niet waarom eigenlijk.
Hou 'm hier gewoon op de arm voor de spiegel, maar hij vind het dan ook erg interressant dat poetsen. Ik zeg de hele tijd: poetsen, poetsen, poetsen Dat vindt hij heel grappig. Maar ik doe het niet heel erg lang, hoe lang "moet" dat poetsen ongeveer. Ik kom zeker niet voorbij de halve minuut....
Heel goed dames!! Vooral wel poetsen! Er zijn zoveel kinderen die voor het eerst bij de tandarts komen en gelijk gaatjes hebben! In principe is het natuurlijk wel zo dat als je tanden hebt je ook gaatjes kunt krijgen. Voornamelijk het poetsen 's avonds is het belangrijkst; bacterien krijgen de hele nacht de kans om hun werk te doen, dus dit is heel belangrijk! Om het wat leuker te maken kun je het kind bijvoorbeeld zelf de tandpasta en borstel laten uitzoeken in de winkel (afhankelijk van zijn/haar leeftijd natuurlijk) ook zijn er borstels met een liedje en lampjes erin. Eventueel kun je het kind (nadat jij gepoetst hebt) ook zelf laten poetsen. Verzin eventueel een poetsliedje, en probeer het poetsen vooral als iets leuks te laten zien, als het een straf word komt het meestal niet meer goed! Heel veel succes allemaal, het valt soms lang niet mee!!!! P.S. een volwassene moet aan een poetsbeurt minimaal 2 minuten besteden (electrisch én met de hand) dit is over het algemeen voor 28 tanden/kiezen, dus zo'n halve minuut voor 4 tanden is keurig hoor!
hier een meisje wat soms stijf de lippen dichtdoet Wat helpt: - aaaaaahhhhhh roepen - aan het lachen maken en dan snel de borstel erin - liedje zingen: tanden poetsen, tanden poesten poets poets poets ( melodie van smakelijk eten, hap hap hap) - haar zelf even laten spelen met de tandenborstel ben bli te lezen dan een halve minuut genoeg is. Ze heeft nu 4 tandjes en ik probeer gelijk overal te poetsen. Als er maar fluor opkomt denk ik steeds.
ooo ik ben blij me deze tips hierboven! hier ook 1 die absoluut haar mond niet open doet voor het poetsen.. ik ga het morgen meteen uitproberen (vooral dat liedje tanden poetsen vind ik erg leuk!!! creatief hoor) ze heeft trouwens pas 4 tanden (4e is net door) dus zo belangrijk is het idd nog niet maar goed... ze kan er maar aan gewend zijn he
Ik legde Dylan altijd op de commode en dan ging ik aan het hoofdeind staan. Hij keek dan naar mij en automatisch ging z'n mond open.
En hoe gaat het liedje dan verder? Want het lijkt mij ook leuk om dat te gaan zingen bij het tandenpoetsen. Of zijn er ook nog andere liedjes? Tanden poetsen, tanden poetsen, poets, poets, poets, poets, poets, poets, .......................................? .......................................? ..... ..... .....? ..... ..... .....? Groetjes, Hanna
Hier gaat het tandenpoetsen redelijk. Ik poets de tandjes een paar keer en dan mag hij ze zelf poetsen, dat vindt hij geweldig. Ik merk wel dat de hoektandjes "vervelend" te poetsen zijn. Hebben jullie daar nog tips voor?
Wist het zelf ook niet meer, dus zong alleen dat stukje. Heb ff de cd erbij gepakt en daar gaat ie zo: tanden poetsen, tanden poetsen heel mooi schoon, heel mooi schoon samen tanden poetsen, samen tanden poetsen heel mooi schoon, heel mooi schoon Weet ik het ook weer Poets ze!
ik zing altijd liedjes en als het echt niet lukt ga ik het alfabet opzeggen en dat zeggen ze dan altijd na en dan gaat de mond van zelf open maar dat deed ik pas vanaf een jaar. Het eerste jaar deed ik niet forceren als ze het niet wilde dan deed ik het niet anders wilde ze erna helemaal niet meer
Liggend was helaas geen succes, maar het gaat eigenlijk best goed als hij zit, hij wil het alleen heel graag zelf doen, dus poets ik eerst en daarna mag hij de tandenborstel opeten ... en liedjes maken het inderdaad wel een feestje!
haha ik moet nog steeds lachen om dat tandenpoets liedje!!! geweldig! ik zong het laatst tijdens het tandenpoetsen en mijn vriend dacht echt dat ik gek werd 'hoe kom je daarnou weer aan?!" haha lachen natuurlijk maar het werkt wel
bij ons gaat het liedje zo: (zelfde melodie trouwens) tanden poetsen tanden poetsen, heen en weer, heen weer, boven en beneden boven en beneden, nog een keer, nog een keer, en zo dus net zo lang als ze aan het poetsen is!! jette
ik heb hier ook nog een liedje, zelfde wijs (zelf bedacht, want ik wist de woorden niet meer) Tanden poetsen, tanden poetsen, elke dag, elke dag, met de tandenborstel met de tandenborstel elke dag, elke dag