Mijn dochtertje is nu 3,5 maand. Over 5 weken moet ik weer gaan werken en dan wil ik graag wat minder borstvoeding geven. Ik wil dus aankomende week beginnen met afbouwen. Ik wil in ieder geval 1 week per voeding uittrekken, maar misschien wel meer. Ochtend- en avondvoeding vind ik geen probleem om nog even te houden als ik aan het werk ben. Ze drinkt nu 5 keer per dag. Ik vraag me af of je productie heel snel afneemt en hoe lang je dus de ochtend- en avondvoeding kan blijven geven... Dit schijnt nogal wisselend te zijn per vrouw?
Wisselt inderdaad sterk per vrouw. Wat ook uitmaakt is de leeftijd van het kind. Hoe ouder des te makkelijker hou je voldoende productie als je een voeding mindert. Handigste is om, als je echt wilt afbouwen i.p.v. kolven of voeden onder werktijd, de voeding te pakken die echt midden onder werktijd valt. Met vijf voedingen op een dag kun je misschien wat schuiven zodat er drie voedingen buiten werktijd vallen. Met drie voedingen op een dag is het gemakkelijker om je productie op peil te houden. Hou het goed in de gaten, merk je dat het minder wordt leg dan gewoon op een dag dat je niet werkt vaker aan.
Ik heb geprobeerd 'voeding voor voeding' af te bouwen en ca 1 week aan te houden (minimaal), maar dit lukte niet. Ik ben nu iets meer dan 2 weken aan het afbouwen en we zijn van 7 voedingen naar 1 gegaan. Vanochtend had ik zelfs te weinig voor de ochtendvoeding, dus eigenlijk is de bv gestopt nu.
Ik weet niet hoeveel en welke dagen je gaat werken, maar je hoeft voedingen niet per se helemaal af te bouwen. Je kunt proberen over te gaan naar een schema dat je twee voedingen onder werktijd afbouwt (en 3 keer voedt in ochtend en avond), en op je vrije dagen aanlegt wanneer je maar wilt. Als je om en om werkt en vrij bent, kan dit prima. Zelf heb ik het met m'n oudste ook wel gedaan, terwijl ik 4 dagen per week werkte. Op m'n vrije dagen gaf ik (veel) meer BV dan op werkdagen. Ging best aardig, en op m'n werk heb ik eigenlijk nooit last gehad van lekkage. Met alleen ochtend- en avondvoeding, en zonder kolven, heb ik het nog een maand of zo volgehouden. Maar stabiel was die productie absoluut niet - en dit deed ik toen m'n kind een maand of 8 was. Je kunt dus proberen het flexibel in te vullen. Zorg dat je voldoende zoogcompressen bij je hebt en toch een (hand)kolf, dan kun je actie nemen op het moment dat je toch druk voelt opbouwen. Toen ik dit ging doen was m'n zoontje wel iets ouder dan het jouwe, maar zoals je al suggereerde: iedere vrouw is anders, dus misschien kan het bij jou ook al op jongere leeftijd.
Mijn productie is wel redelijk stabiel geweest maar toch merkte ik dat minder kolven weerslag had op mijn productie. Toen ik 1x per dag ging kolven (was al met een leeftijd van 10 maanden) merkte ik dat maandag (net na het weekend) de opbrengst het hoogst was en gaandeweg de week werd het telkens ietsje minder. Dat terwijl mijn collega vanaf het begin maar 1x per dag kolfde. Wel kolfde ze meteen na de ochtendvoeding nog een keertje en 's avonds ook nog een keer. Ben het verder helemaal eens met Bri, dus ga niet in herhaling vallen
ik merkte dat ik met 5.5 maand ging afbouwen (heel rustig aan ) dat ik met 3 voedingen echt meer dan genoeg voeding had maar nu met 2 is t eigenlijk net aan ,maar ze drinkr smorgens om 5 a6 uur al en dan doe ik bv en ovderdag 3 flessen en 23uur nog bv (wat er in zit dan is niet veel) maar daar slaapt z eop wil geen fles geven want eignelijk zou ze om 23 niet meer hoeven. maar met 2 is t dus eigenlijk te weinig merk ik
Ik ga ma-di-woe werken. Dan wil ik de ochtendvoeding zelf doen en 2 avondvoedingen. Dus voeding van 11u en 15u flesvoeding. Het lijkt mij niet dat ik op donderdag tot zondag alle voedingen borstvoeding mag geven? Zit ik op maandag dan niet met enorm veel stuwing weer?
Ik werk ook drie dagen oer week (alleen niet aaneengesloten) Vanaf ongeveer 10 maanden kolf ik niet meer onder werktijd en op vrije dagen voed ik op verzoek. Ik heb geen lastbvan stuwing op de dagen dat ik werk, ook al voed ik op mijn vrije dagen redelijk vaak. Maar mijn kindje was ook al een stukje ouder toen ik daarmee begon. Ik denk dat het bij mij weinig kans van slagen had gehad als ik er zo vroeg al mee was begonnen. En inderdaad; iedere vrouw is anders. Maar voor de meeste vrouwen geldt toch dat hun productie met 4 mnd echt nog niet stabiel genoeg is voor dit soort regelingen. Ik denk dat het al een hoop zou schelen als je in ieder geval halverwege de dag even zou kunnn kolven.
Ik zou juist wel alle voedingen lekker live geven op de dagen dat je thuis bent! Bij 4/5 maanden is je productie wsl nog niet gestabiliseerd, hier was dat rond 9 maanden pas zo. Ik heb tot die tijd last van stuwing gehad en voedde op d leeftijd van 4/5 maanden minimaal 5x per dag. Maar dit verschilt per moeder natuurlijk! Ik las in je andere topic dat je er verdriet van hebt om af te bouwen, maar waarom ga je niet kolven dan? Ik denk dat je met 1x kolven op je werk toe kan. Weekgevers moeten dit mogelijk maken, jij hebt recht om te kolven op een fatsoenlijke plek!