Dag dames, afgelopen vrijdag de 20 weken echo gehad. In principe was het allemaal goed. wel zag ze dat 1 niertje groter was dan de andere. 1 niertje was 3,5 mm en 1 niertje 6 mm. Nu gaf ze aan dat beide niertjes nog ver onder de marge van 1cm liggen. maar dat ze je standaard terug laten komen rond de 30 a 32 weken wanneer een niertje groter is dan 5 mm. We moesten ons totaal geen zorgen maken heeft ze tig keer gezegd. We krijgen puur extra controle. Maar ik zou me zelf niet zijn als ik mij toch geen zorgen maak, dus bij deze...... ik maak me best een beetje zorgen. Wie heeft er ervaring hier mee? En hoe liep dit af? En wat als het niertje wel groter blijft? Wat is er dan precies aan de hand??? Liefs Sannie
Waarschijnlijk is het het nierbekken dat iets verwijd is, dat is de vochtblaas waar de nier het vocht naartoe geleidt en waar het niertje als het ware in ligt. Dat vocht moet weer naar de blaas. Dit is iets dat heeeeel vaak te zien is met 20 weken en vaak is opgelost met 30 weken, dan checken ze het nog een keer en is eigenlijk altijd het teveel aan vocht weer opgelost. Mijn buikbaby had het ook, zelfs bij 2 nierbekkens en met 32 weken was er helemaal niks meer aan de hand! Dus: niet druk over maken, het komt echt heel veel voor en lost zich bijna altijd vanzelf op!
@Miepie74; Dank je meid, je stelt me toch wel gerust. ik ga dan al gauw spookverhalen lezen op internet en dat is natuurlijk niet goed!!! Liefs Sannie
Niet te veel over lezen hoor, de "slechte" verhalen blijven altijd hangen terwijl het merendeel gewoon goed afloopt! Zie het maar als een extra kans om strakjes weer naar binnen te kunnen gluren .
Hier een kindje met twee vergrote niertjes laatste controle nog steeds wat te groot bij de gyn maar niet groter nav de 20 weken echo. Ook de gyn verteld me steeds weer niet teveel zorgen hierom te maken omdat dit vaker voorkomt en dat er dan niks aan de hand is uiteindelijk.
Ik ben nu 34 weken zwanger . Bij de 20 weken echo werden ook verwijde nierbekkens geconstateerd, ( en bovenbeentjes die iets te kort waren) . Daardoor kreeg ik extra echos ( GUO) in het WKZ met 25 weken geloof ik en met 32 weken. Op 32 weken was er van de verwijding idd niets meer te zien.
Hier een vergroor nierbekken gezien bij de 20 weken echo( 6mm). Wij hadden al een GUO in het UMCG ivb met erfelijkheid van mijn man. Naast het vergrootte nierbekken mist ons kindje ook een slagader in de navelstreng. Beide zijn softmarkers (er bestaan geloof ik 8 softmarkers). 1 is toeval en komt bij 1 op 10 zwangerschappen voor geloof ik, als je 2 of meer softmarkers hebt is er een vergrote kans op een chromosonale afwijking. Wij hebben niet gekozen voor verder onderzoek omdat het risico dat er iets mis gaat tijdens een vruchtwaterpunctie (1 op 200) vele male groter is dan de kans dat er ook daadwerkelijk iets aan de hand is met ons kindje. onze nekplooi meteing was ook goed (1 op 8000, was erg blij dat we die gedaan hadden) Ik sta nu onder medische controle bij de gyn omdat ik ook vleesbomen heb en op de echo's blijven de nierbekkens vergroot (vandaag 7 mm) maar er zijn nog geen zorgen. Met de Gyn vandaag besproken dat hij ons kindje gaat bespreken bij de kinderarts en dat er waarschijnlijk na de geboorte een extra echo van de niertjes gemaakt wordt om te kijken hoe het ervoor staat en of de nieren goed werken en of ons kindje preventief een antibiotioca kuur krijgt. Vergrote nierbekkens houdt in dat je in je verdere leven een grotere kans hebt op blaasontstekingen. Het kan ook zijn dat je kindje geboren wordt met een blaasontsteking maar omdat ze niet niet goed kunnen zien geven ze preventief antibiotica. En we krijgen met 32 weken nog een groeiecho in het UMCG. Ik hoop dat je wat hebt aan het hele verhaal. het trekt dus niet per definitie weg maar ook aan een vergroort nierbekken hoeft je kindje niets over te houden, vooral omdat je afwijking net als bij mij niet zo heel erg groot is.
@Sannie Ik herken je verhaal helemaal, ik had het zelf kunnen tikken. Bij ons was er bij 30 weken nog een lichte verwijding, maar geen reden tot ongerustheid. We kregen alleen het advies om bij koorts na de geboorte dit te vertellen. Maar onze dochter bleek kerngezond en is gelukkig zelden ziek. Ik heb toen ook even rondgekeken op internet, maar daar werd ik helemaal naar van. Niet doen hoor, het komt gewoon goed!