Dit voelt als een domme vraag : Mijn dochter wil op cupcakes trakteren. Ik wil roze glazuur maken met bietensap. Moet dat sap zijn uit een flesje of kan ik een pot bieten kopen en daar wat vocht uit gebruiken. Vind het zonde om een fles te kopen, klein beetje te gebruiken en de rest weg te moeten gooien. Bieten kunnen we opeten .
Het kan inderdaad allebei, al zou ik zelf liever voor bessensap kiezen ivm de smaak. Maar je zou ook kunnen kiezen voor bijv. frambozen- of aardbeiensiroop als je dat in huis hebt. Het glazuur wordt dan lichtroze. Voor donkerroze zou je als alternatief kunnen kiezen voor een flesje rode levensmiddelenkleurstof of een pakje roze glazuur van dt. Oetker (kost maar 1 euro).
Zou het iig niet van bieten uit en pot gebruiken. Als ik dat tenminste goed begrijp. Daar zit azijn in een dat lijkt me niet zo lekker. Ik zou dan denk ik ook voor limonade siroop gaan ipv water om de glazuur te maken. Als je het toch graag met bietensap wil doen gewoon sap van verse bietjes
Dan ga ik toch maar bietensap kopen. Ik wil juist geen super zoet glazuur, ik las dat dit een goed alternatief is. Die pakjes gebruik ik voor thuis wel eens, erg lekker, maar dan vallen onze tanden er nog net niet uit .
Dan zou je eventueel ook nog zo'n klein flesje rode bessensap kunnen kopen. Maar dan ga ik er wel van uit dat dat net zo zuur is als de bessen zelf. Poedersuiker is natuurlijk ook gigantisch zoet