hier ook overgezet met bijna 8 maanden, ze kon zitten vanaf 6 maanden en heeft vanaf die tijd alle ritten alles bij elkaar gekrijst, of ik er nu naast ging zitten, afleidde, liedjes zingen, niks. en omdat ik erg veel alleen rijdt en ook lange stukken van minstens een uur. ik zat de laatste 2 weken gewoon huilend achter t stuur als ik een uur lang gekrijs en gegil had gehoord, het was geen doen! ik werd er gek van. heb dr in een tobi gezet en t was klaar. ze moppert nu ook wel eens, houdt gewoon niet van vastgezet te worden, maar dat mopperen is te doen. lijkt me heel fijn een kind te hebben die tot 12-15 maanden lekker in de maxicosi kan, maar ieder kind en iedere situatie is anders.
12jr geleden gingen de maxi-cosi's ook maar tot 9kg, die waren ook veel kleiner Mijn zoon (ook 12) moest met 8mnd over (wij hadden een easy bob, die was ruimer) Ook een lange. Mijn 3e is een hele lange meid, omdat zij al snel boven de cosi uitgroeide hebben we voor haar de Nania gekocht. Die kan tegen de rijrichting in geplaatst worden. Nu zou het voor Lieze niet uitmaken, wij hebben nl 2 achterbanken waarvan 1 tegen de rijrichting in staat. Zo kunnen de kleintjes evt in een gewoon stoeltje (alleen een nadeel dat je ze dan dus niet goed ziet )
Hier was ze ook bijna 1 jaar toen ze overging in de gewone autostoel. Het heeft inderdaad niks te maken met hoe snel ze kunnen zitten etc, dat nekje krijgt zo'n klap te verwerken dat de schade echt niet te overzien is! Persoonlijk vind ik het ook écht onverantwoord om zo'n jong en klein kindje in een 'voorwaartse' stoel te zetten... Maar ieder z'n keus!
Het gaat niet om de ondersteuning van het hoofdje, maar de kracht die bij remmen op haar nek en hoofd komt. Als je in de maxi cosi of achterwaartse stoel keihard remt, dan duwt het hoofdje tegen de achterkant van de MC. Als je met de vervolgstoel keihard remt, dan word 't hoofdje vooruit, richting vooruit gelanceerd en komt er enorm veel kracht op 't nekje, Zoveel dat een te klein kindje dit niet zal na vertellen!
Ik zal wel iedereen en alles over me heen krijgen haha, maar ik zou dan kiezen voor de Priori (ivm veiligheid en beter voor nekje bla bla). Onze kleine man was ook nog geen 9 kg toen hij in de Priori ging.. Hij vond het veel leuker dan in de MC. Volgens mij was hij zo rond de kerst in de Priori gegaan en in februari (met 11 mnd) woog hij 'maar' 8170 gram.. Ik zou zeggen doe waar je je goed bij voelt
Hopelijk worden die stoeltjes in NL goedkoper, want het is echt zoveel veiliger. In de VS, waar we eerder dit jaar een paar maanden verbleven, werden wij al erg raar aangekeken dat wij onze jongste van 12 maanden in een normaal stoeltje hadden zitten. Wisten wij verder ook niet, maar veel ouders laten hun kindjes daar tot ze bijna 2 zijn achteruit zitten. Die stoeltjes zijn daar ook meer gemeengoed, dus gemakkelijker aan te komen... Ook in FR zijn die stoeltjes meer te koop dan hier, wij hebben bijv. de Bébéconfort Iseos Neo+. Bébéconfort is de Franse MaxiCosi. Dus MC zou eigenlijk gemakkelijk voor relatief weinig geld zo'n stoeltje in NL op de markt moeten kunnen brengen...
Met 10maand is onze dochter overgegaan naar de axiss. Ze wou absoluut niet meer in de MC. Qua gewicht kon ze over en ze zit er goed in