Mijn dochter is bijna 1 en at alles en goed. Nu weigert ze soms haar avondeten. Dan geef ik alleen maar wat yoghurt (dat wil ze wel). Het lijkt er zelfs op dat ze zelf gemaakt eten weigert en een potje niet... Is dit herkenbaar voor jullie? Hoe gingen jullie hier mee om? Als ze weigert wil ik eigenlijk niet iets anders gaan geven, maar wel haar toetje.
Hier gaan potjes ook beter dan met de pot mee! Kleine deugnieten! Hier komt regelmatig appelmoes op tafel bij zn avondeten (zo ben ik ook opgegroeid). Hapje appelmoes, hapje groente met appelmoes en dan weer hapjes alleen groente. Zo krijgen we er nog heel wat in. Potjes vliegen erin, dat kan je bijna niet bijscheppen! Ze schijnen op deze leeftijd ook wel minder te gaan eten, maar dat merk ik hier nog niet. Toetje geven wij ook altijd, dat hoort bij de maaltijd en is geen beloning voor goed eten.
Je hoeft een kindje van 15 maand toch niet meer te voeren? Lekker zelf laten eten! Deed ze hier vanaf 6 maand al met haar handjes maar vanaf 14 maanden ook met een vorkje. Ik ga hier geen capriolen uit halen om haar te laten eten. Ze lust praktisch alles wel, alleen heeft ze niet altijd het geduld om haar bord leeg te eten, dan wil ze al van tafel en zegt ze dat ze klaar is. Overigens eet ze de laatste tijd weer flink en vraagt ze regelmatig om meer. Appelmoes krijgt ze hier soms bij het eten, gewoon voor de lekker, vindt mama ook lekker. Maar niet om haar om te kopen om haar andere eten op te eten. Toetje eten we hier niet, maar ze krijgt vaak wel standaard 's avonds nog wat fruit. En als ze een uur later een boterham wil, krijgt ze die ook. Zo gek is ze niet op brood, ze lust veel liever warm, dus hier geen probleem.
mijn zoontje is ook een hele kritische eter. Potjes gaan er altijd in, maar wat ik kook vaak niet. We hebben diverse trucs, maar ze hebben wisselend resultaat. Belangrijk voor mijn zoontje is dat het eten lekker smeuïg en sauzig moet zijn, dus liefst met een roomsausje of tomatensaus. Er mogen best stukken in zitten, maar die moeten dan ook zacht en zompig zijn... zijn favoriete door mij gekookte eten is gestoomde broccoli met roomsaus in snotterig gekookte pasta. We halen ons eigen eten gewoon wat eerder uit de pan en laten zijn deel wat langer doorkoken/stomen. Ik probeer er niet iedere dag aan toe te geven, hij moet tenslotte toch ook echt met de pot mee leren eten, maar al het andere hoeft hij gewoon echt niet helaas.
Hier ook geen geweldige eter, maar de laatste week eet ze zomaar ineens best wel veel 's avonds!! Wij gaven haar eerst na haar middagdutje nog haar boterham ipv 's ochtends ( nu geven we hem al om 11u 's ochtends vind ik wel vroeg na de ontbijtpap, maargoed ) en daardoor had ze wellicht niet genoeg honger 's avonds? Apart koken, speciale wensen, truucjes en appelmoes daar doen wij niet aan. Wel 1 hapje proeven en dan ziet ze het zelf maar. Meestal eet ze met haar handjes zelf en wil ze ook niet gevoerd worden. Toetje heeft ze hier nog nooit gehad, eten wij nooit. Soms wel fruit als ze echt niets wilt eten.
Onze dochter wilde ook alleen de potjes, wij zijn met 11 maanden cold turkey overgegaan op met de pot mee eten. Een aantal dagen heeft ze slecht gegeten maar toen kreeg ze de smaak te pakken en nu eet ze als een bouwvakker. We hebben haar wel stukken aangeboden en niet geprakt en lekker zelf aan laten klooien.