Ons meisje heeft gister koortsstuipen gehad, helemaal nagekeken door de HA en nu blijkt het door een urineweginfectie te komen. Daar heeft ze plotseling hoge koorts van gekregen en daardoor dus de stuip. Ze heeft er antibiotica voor. Als de stuip binnen 48 nog een keer voorkomt dan zouden we doorgestuurd worden naar de KA. Maar dit is nu niet het geval. De dokter zei gister nog wel dat we nog naar de HAP moesten bellen als wij vonden dat ze nog niet zichzelf was, maar waar ligt die grens, wanneer zouden jullie bellen??? Ik ga uiteraard niet zo graag naar de HAP, maar alles voor haar natuurlijk. Ze is iig niet fit, ze heeft nog bijna niks geplast, niet gegeten (wat volgens mij niet erg is) en ze heeft wat overgegeven, inclusief de antibiotica. Ze ligt nu te slapen en wil even kijken hoe ze strakjes uit bed komt. Wat zouden jullie doen??
Ik heb geen kinderen, maar als je het ook maar enigszins niet vertrouwd zou ik naar de hap gaan. Liever een keer teveel dan een keer te weinig! Sterkte met jullie meisje, is altijd zo zielig als die kleintjes ziek zijn!
Dit zou mijn grens zijn, ze is zichzelf duidelijk nog niet. Beter voor niets naar het HAP, dan te laat. Koortsstuipen zijn erg gevaarlijk. Sterkte!
Inderdaad, als je nu ziet dat je meisje nog steeds niet zichzelf is, en zelfs de antibiotica uitspuugd, zal ik ook gewoon even de HAP bellen en overleggen! Veel beterschap en sterkte!
Heel toevallig ga ik zo met mijn zoontje naar de hap. Hoge koorts en drinkt en plast weinig. Omdat hij weinig drinkt en plast willen ze hem toch even zien. Bij hem komt het door de inenting, dus heel ander verhaal. Maar doe wat je hart je ingeeft. Gewoon ff bellen zou ik zeggen. Beterschap!!
drinkt ze wel? drinken is het belangrijkste..... ze klinkt nog wel ziek... ik zou sowieso even telefonisch overleg plegen ...maar beter te vaak naar de hap dan 1x te weing... beterschap voor jet meisje!
bedankt voor de snelle reacties!!! gwen, jij ook suc6 en beterschap. Ze heeft een half bekertje melk en een half bekertje sap gedronken. Mn vriend was ook al van plan om zo te gaan bellen.
Ik heb er zelf geen ervaring mee, maar de dochter van een vriendin van mij heeft het nu twee keer gehad, en is twee keer opgenomen in het ziekenhuis omdat er zo moeilijk vanaf te komen is met gewone antibiotica. Bovendien kan het uiteindelijk nog ernstiger problemen veroorzaken als het niet overgaat. Ik wil je niet bang maken, maar ik denk dus in dit geval wel: bij twijfel, naar de hap.
Als ze niet goed drinkt (dus ook weinig plast), veel slaapt, suf is en duidelijk niet zichzelf zoals je omschrijft, is mijn advies de HAP bellen! Sterkte en beterschap!
Als de antibiotica weer uitgespuugd is zou ik zeker naar de hap gaan voor advies een evt aanvullende dosis en extra nakijken. Gewoon geen risico nemen
Ik zou ook even gaan voor de zekerheid! Beterschap voor je kleine meisje,ik vind het altijd zo zielig als die kleintjes wat hebben!
Bij twijfel altijd bellen! Wij gingen zo ook de fout in, al een paar dagen koortsig en niet zichzelf. Wij dachten tanden of de verkoudheid die haar dwars zat. Om een lang verhaal kort te kort te maken, meisje heeft bijna een week in het ziekenhuis aan de AB gelegen. Wij bellen nu dus altijd. Extra AB zullen ze niet geven, ze weten nml niet hoeveel eruit gespuugd is, in dit geval beter te weinig dan teveel. Hoop dat ze snel opknapt!
Wanneer ze niet goed drinkt, niet goed plast en suffig is zeker weer bellen tullip! Heel veel beterschap!
Hmm hier na de koortsstuip is Anne echt nog een week lang ziek geweest. De eerste 2 dagen heeft ze gloeiend heet op de bank gelegen en wilde ook echt niets meer... daarna ging het steeds beter. Dus wellicht niet meteen reden voor paniek. SEH hier legde het uit dat een stuip eigenlijk een soort kortsluiting is.. waarvan het lichaam denkt "dit is TE veel in 1x" waardoor het "afslaat". Vervolgens krijgt het lichaam natuurlijk een dubbele klap. Ten eerste de koorts maar van de koortsstuip zelf krijgt ze enorme hoofdpijn. Migraine is er niks bij aldus de dienstdoende arts. Onze dochter huilde ook echt nog 3 uur lang volcontinu na de stuip.. daarna is ze huilend op schoot in slaap gevallen. en daarna dus echt echt ECHT moe en nog steeds goed ziek Als je zelf denkt.. dit is het niet.. zou ik zeker de HAP gewoon bellen hoor! Ze kunnen altijd nog zeggen "nee hoor, mvrouw.. volslagen normaal" en dan ben jij ook weer gerust. Is er wel wat.. dan kan je meteen een afspraak maken en langsgaan. Vertrouw op je eigen gevoel!
dat hebben we dus gedaan. Was eigenlijk wel een beetje vaag. Ik legde alles uit aan de assistente, omdat ze de antibiotica uit had gespuugd en omdat ze nog bijna niks geplast had vond ze het idd goed dat we gebeld hadden en mochten we met een half uurtje langskomen. Maar de dokter vond het grote onzin volgens mij, ze heeft haar niet onderzocht. Ze zei alleen: ja ze moet wel drinken hoor. Ja dat wist ik zelf natuurlijk ook wel. We stonden echt met een minuut weer buiten. Ik voelde mij echt een beetje lullig dat we gegaan zijn terwijl de HA ons dat met klem geadviseerd heeft en ook de assistente meteen zei dat we moesten komen. Ach ja, we houden het nu zelf wel verder in de gaten.
echt irritant zo'n reactie....:x je voelt je dan echt een beetje voor schut staan.... niet zo voelen hoor, je kunt met zieke kinderen niet voorzichtig genoeg zijn.... de HA heeft haar gezien dus ook gezien hoe ze er aan toe was, deze dokter niet..... je eigen HA heeft je dit advies niet voor niets gegeven moet je maar denken.... en zeker weer bellen als je het gevoel hebt dat het slechter gaat hoor, laat je niet afschrikken door zo'n knakker....:x