Mijn zoontje kreeg met ongeveer 6 weken een hele ruwe huid, hij spuugde meer dan mijn andere kinderen, had harde ontlasting en bleek onvoldoende te groeien. Hij zat toen op friso HA voeding. In overleg met consultatiebureau gestart met friso pep ivm vermoeden koemelkallergie. Zijn huid werd Rustig in de weken erna, maar ik smeer ook met cetamacragolcreme. Spugen werd in mijn herinnering eerst veel minder, maar kwam later toch weer terug. Ik zit inmiddels vier weken op de pep voeding en het spugen vind ik toch wel veel. Nu denkt het CB toch aan reflux en adviseren ze nutriton. Hij krijgt daar erge krampen van. Naar mijn idee heeft hij daar meer last van dan van het spugen. Soms word ik er radeloos van. Is het koemelkallergie? Is het reflux? Wel nutriton geven (want darmen wennen er wel aan) of het spugen maar op de koop toe nemen? Zijn er nog andere dingen die ik kan doen tegen het spugen? Ik hoor graag hoe anderen er mee om zijn gegaan. Groeten victoria
Hij krijgt vijf voedingen van 150/5 en een nachtvoeding van 90/3. Hij drinkt niet zijn flessen leeg. Hij is vijf kilo en 12 weken.
Hoi, Mijn twee dochtertjes, oudste van bijna 3 en jongste 3 mnd, hebben allebei reflux (gehad). De oudste had koemelkallergie en reflux. Zij spuugde veel in golven, soms in een grote boog haar bed uit. Met 6 weken zijn we haar voeding gaan verdikken met nutriton, dat hielp aanzienlijk. Echter bleef ze veel huilen, waardoor we met 10 weken naar pepti met nutriton zijn overgestapt. Dat ging heel goed, tot ze met 4 mnd steeds meer eczeem kreeg. Daarom met 8 mnd overgestapt naar nutramigen. Toen bleek ineens haar reflux vele malen minder te worden en we hoefden haar voeding nauwelijks nog in te dikken. (ik had een week eerder nog geprobeerd te minderen met nutriton in de pepti, dat ging niet) De overstap hielp haar niet tegen het eczeem, maar dus wel tegen de reflux. Overigens gebruiken we voor haar ook vaselinecetomacrogolcreme. Mijn jongste dochter ging weer dezelfde kant op als de oudste, veel huilen en heel veel wegslikken. De oudste spuugde veel, zij slikte weg. Na anderhalve week over op pepti. Het huilen en onrustige gedrag werd minder en even leek het beter te gaan, maar ze kreeg meer en meer last van de verborgen reflux. Krijste het uit van pijn. Toen met drie weken zijn we naar de huisarts gegaan om over te stappen op nutramigen, dit omdat onze oudste ineens veel minder last had van reflux met deze voeding. (andere optie was medicatie en dan kies ik toch liever eerst voor andere voeding) Reflux komt vaak voort uit koemelkallergie. Dus vanaf drie weken zit zij op nutramigen en waarempel, de verborgen reflux is zo goed als over! Wel verdikken we haar voeding nog met een klein schepje nutriton, maar het gaat hartstikke goed. Jouw zoontje groeit niet goed, evenals mijn oudste deed. Dan moet je er wel wat mee. Zolang ze goed groeien en spugen is er niks aan de hand. Hoe lang gebruik je de nutriton? Darmpjes hebben soms een aantal dagen tot een week nodig om eraan te wennen. Of misschien toch de overstap maken naar nutramigen, maar ik weet niet of je dat klaar zult krijgen op het CB. Wat je verder nog kunt doen is het hoofdeind van het bedje hoger plaatsen, zodat de voeding beter in het maagje blijft. Rechtop houden met voeden, met het hoofdje tegen je schouder. En na de voeding niet te snel neer leggen en zeker de tijd nemen een boertje te laten doen. In een rustig tempo drinken, speengat niet te groot. (maar dat is even uitzoeken als je de voeding verdikt) Verder kun je er eigenlijk niet zoveel aan doen. Het gaat vanzelf over, maar duurt een heel aantal maanden. Er is trouwens ook nog een goede site over koemelkallergie, die zoek ik nog even op. Kon hem net niet vinden, namelijk.
Bedankt voor je reactie. Ik heb het een aantal voedingen geprobeerd, dus nog niet zo lang. Ik doe 1 schep nutriton in de voeding van 150/5, maar bij het boertje komt dan nog steeds de voeding er uit.
Het vreemde vind ik, hij spuugt niet na elke voeding. Soms spuugt hij overdag wel eens bijna niet, andere keren wel vijf keer een flinke scheut. De voeding van elf uur en de nachtvoeding spuugt hij ook niet uit en kunnen we hem na een boertje direct terug leggen. Of is dat normaal?
1 schepje op 150 is niet zoveel. Ik zat bij de jongste op 2,5 op 150. Nu dus nog 1 op 150, maar dat is meer omdat ze te snel drinkt uit de kleinste speen en zich dus anders erg verslikt. Het was bij mijn oudste ook niet elke dag even erg, het lag soms ook aan de omstandigheden. Was ze bijvoorbeeld zelf heel onrustig en beweeglijk, dan spuugde ze meer. Of als ze op de buik lag of net in bad was geweest, dan kon ze ook meer spugen. Als je zoontje een dag minder spuugt, zie je hem dan wel de voeding wegslikken? Dat ie wel omhoog komt, maar dat ie het weer inslikt. Dat had mijn oudste namelijk ook wel eens. Dan kwam het er niet uit. Spuugt hij zoveel, dat je naderhand hem schone kleding kunt geven en soms jezelf of je omgeving ook schoon mag maken? Dan kun je er namelijk wel vanuit gaan dat het om reflux gaat. Af en toe een mondje na de voeding kan, maar is het twee uur na de voeding nog of is het heel erg veel dan is het wel reflux. 's Avonds en 's nachts zijn baby's vaak wat rustiger, tenminste dan drinken ze kalmer. En zijn ze na de fles ook niet meer actief, dan spugen ze vaak ook minder.
Hoi, Ik heb nog gezocht naar die website, maar kan hem niet vinden. Ik vermoed dat ie uit de lucht is gehaald. Als ik hem toch nog tegenkom, stuur ik hem door.
Ik moet regelmatig zijn truitje verschonen en ook vaak na het slapen spuugt hij nog een keer, dan doorzichtig, dus volgens mj maagzuur. Hij heeft niet dat hij spuugt vanaf geboorte, het is langzaam gekomen. En met start van de friso pep leek het even weg. Daarom vraag ik me af of hij misschien op nog sterkere kmvrije voeding moet. Ik ga het morgen bij de ha vragen, bedankt voor je reactie
Zoals het bij ons ging, moesten wij de huisarts uitleggen wat we precies wilden. Zij had er geen ervaring mee. Ze stemde ermee in om andere voeding te proberen. We hebben het ook niet via de kinderarts gedaan, wat meestal moet. Dit omdat wij eerdere negatieve ervaringen hadden met het consultatiebureau en ziekenhuis. Zij wilden niet zien en geloven dat onze oudste koemelkallergie had, dat heeft nogal wat voeten in aarde gehad voordat we een consultatiebureauverpleegkundige troffen die wel bereidt was ons te helpen. Gelukkig maar, het bleek overduidelijk. Door die toestand wilden we het nu via de huisarts doen, die daar alle begrip voor had. Reflux zie je soms ook niet meteen na de geboorte. Bij mijn oudste zagen we het al in de eerste week. Die konden we soms 3x per nacht verschonen. (zij sliep overdag en was 's nachts wakker) De jongste daarentegen kreeg naarmate ze meer voeding dronk daar dus last van. De eerste 4-5 dagen nog niet, daarna begon dat langzaam.