Mijn meisje krijgt volledig BV en ik voed op verzoek maar ze komt uit zichzelf overdag netjes om de 4 uur. (7-11-15-19 en 22 uur) Tot nu toe maak ik haar voor de laatste voeding om 22.00 uur altijd wakker. Maar ik vraag me eigenlijk af hoe lang ik dit moet blijven doen. Ze wordt nl steeds moeilijker wakker savonds, maar als ze eenmaal wakker is wil ze wel drinken. Ze drinkt dan een paar min per kant. Ze drinkt overigens de laatste 2 weken toch al supersnel vindt ik, Ben bij elkaar nog geen 15 min aan het voeden (voed dan beide kanten) maar ze heeft er echt genoeg aan is lekker tevereden en houd het dus makkelijk 4 uur vol. Als ze afgekolfde melk krijgt deed ik daar de laatste tijd 170 cc in maar mijn man had het idee dat ze daar niet meer genoeg aan had (begon vandaag zelfs te huilen na de fles, dus hij had haar nog maar snel wat bijgegeven) Ze heeft vandaag dan ook alle keren tussen de 180-200cc per keer op. Ik geef morgen dan aan het KDV ook maar flessen van 200cc mee denk ik. En mijn man heeft trouwens ook de speen geruild voor een grotere. Ze begon nl erg lang over de fles te doen en hij had het idee dat ze de laatste tijd dan tussendoor los ging laten en rond ging kijken omdat het niet snel genoeg ging (toevallig zeiden ze op het KDV ook al dat ze zoveel rond begon te kijken tijdens de fles, en dat terwijl ze dat aan de borst juist niet meer doet. Dan drinkt ze dus een min of 5 per kant heel fanatiek en is dan verzadigd) Met de grotere speen had hij vandaag dit probleem dus niet. Ik vraag me nu dus af of ze misschien langzaam aan toe is aan 4 voedingen : Ik dacht eigenlijkd at dat pas zou komen als ze over een maandje bijvoeding zou gaan krijgen. Ze weegt overigens nu zo'n 6 kilo, groeit verder goed en heeft goede natte luiers en is echt een supertevreden altijd vrolijk meisje Wat zouden jullie doen, nog wakker maken om 22.00 uur of laten ligggen en kijken hoe laat ze komt?
Je kan het een keer proberen, met de kans dat ze of 's nachts komt of toch doorslaapt. Bedenk wel als je die laatste voeding niet geeft, je melkproductie zich gaat aanpassen aan de veranderde vraag. Je zou dus die laaste voeding kunnen gaan afkolven om je productie op peil te houden. Anders loopt het misschien toch nog terug.
Ik ga zometeen toch nog maar ff voeden denk ik, ben zo bang dat ze anders te weinig krijgt Misschien vh weekend probren, alhoewel dan de klok wordt verzet dus dat is misschien ook niet echt handig Ga inderdaad ook wel kolven hoor als de late voeding toch weg mocht vallen, in ieder geval in het begin voor het geval ze het toch neit op 4 voedingen zou trekken. Hmm blijft moeilijk
Mag ik even op de afgekolfde melk ingaan? Was ze niet meer tevreden met 170 nadat je man er een grotere speen op gezet had? Dat is namelijk wel logisch, omdat ze dan sneller drinkt, is ze minder verzadigd. Ik zou toch die kleinere speen houden, voor moedermelk is die prima.
Nee ze was niet meer tevreden met de 170 cc met de kleine speen. Ik twijffel ook aan die grotere speen, maar ja ik geef dan ook nooit de fles. Zal morgen wel f op het KDV vragen wat hun er van denken.
Oh dan gaat mijn verhaal niet op. Niettemin zou ik toch de kleinere speen houden, om haar niet lui te maken.
In principe moet je op flessen met moedermelk ALTIJD een newbornspeen zetten. Ook als je kind al een jaar is!
spijkervrouwtje, Dano is maar een weekje ouder, en is al een tijdje over op 4 voedingen. zijn ritme ongeveer 9:00 wakker 1ste voeding 13:00 2e voeding 17:00 3e voeding 19:30 4e voeding 20:00 uiterlijk op bed dit gaat prima. en hij is ook gewoon goed aangekomen. ik doe altijd 180CC in de middagfles, en de avondfles ongeveer 200CC. ik werk namelijk 2 dagen ook savonds. Ik zou zeggen gewoon laten slapen, en kijken wanneer hij wakker wordt. grote kans dat ie doorslaapt. succes
Je kunt beter geen flessen van 200cc meegeven. Beter is het om de melk in kleinere porties mee te geven. De ideale grootte is 60-80cc per flesje. Daarvan geef je er dan een aantal mee. Per voeding moet er dan eerst 1 flesje gegeven worden en als ze meer wil nog 1. Op die manier voorkom je dat ze zich overdrinkt (want 200cc per fles is ERG veel - dat krijgt vrijwel geen enkele vrouw bij elkaar gekolfd) en je voorkomt ook dat met moeite gekolfde melk in de gootsteen belandt. En ALTIJD een newbornspeen. Vaker om zich heen kijken hoort bij de leeftijd. Aan de borst doen ze dat niet, omdat ze in een andere houding liggen en gewoon naar jou kijken. Maar met een fles zien ze alles wat er om ze heen gebeurt. Helemaal net erg als ze veel kijken, dan moet degene die de fles geeft maar wat meer geduld hebben!
Nou heb het gedaan en het is gelukt Gisterenavond voor de eerste keer Isa niet wakker gemaakt voor een late avondvoeding. Heb haar om 19.00 uur zelf gevoed en toen is ze rond 19.30 uur naar bed gegaan. De volgende morgen hoor ik haar een om 06.00 een beetje kletsen in bed . Maar dat is normaal want dat doet ze altijd Ben toen even een speentje gaan geven en weer terg naar bed gegaan. Pas om 06.50 hoor ik haar weer kletsen en toen ben ikhaar gaan halen om te voeden. Ze lag lekker vrolijk in haar bedje met haar voetjes in haar slaapzak te trappelen en ik kreeg een heerlijke smile van haar Had eigenlijk verwacht dat ze wel huilend vd honger wakker zou worden maar merkte niks anders aan haar. Vervolgens lekker in ons bed gevoed. Nu maar hopen dat het zo blijft Oja dirksmama, ze krijgt nu dus maar 4 voedingen en ik doe voor het KDV toch zo'n 180/200cc in de flessen hoor. Isa drinkt nl echt niet meer als ze niet wil en ze dringen op het KDV ook niets op. Verder zit de kleine speen er weer op want het KDV had hier een goede tip voor, nl de fles niet helemaal strak dicht draaien, de melk loopt dan net ietsjes makkelijker de fles uit zodat ze wat makkelijker kan drinken en wat minder snel afgeleid is. En meedere keren kleine hoeveelheden geven helpt bij Isa echt niet. Wilde gisteren bijv (met het oog op het overslaan vd nachtvoeding) haar om 18.00 al voeden en dan om 19.30 net voor bedtijd nog even. Maar dacht ze anders over, om 18.00 nam ze een paar slokken maar toen ging ze over op krijssen en weigerde te drinken. Toen dus maar om de gebruikelijke tijd om 19.00 uur gevoed en toen heeft ze zonder problemen heerlijk aan 2 borsten gedronken. Tja ze weet blijkbaar toch zelf hoe ze het het liefste heeft...
lekker zeg, dat t goed gaat. ik blijf maar op 5 zitten.... wil t ook wel eens proberen zonder late avondvoeding want maak Jo daar meestal wakker voor. Was heel lang voorzichtig ivm genoeg groeien. Nu zou ik het wel durven maar was er weer geen geschikt moment om te testen (maw had geen zin in nachtelijke ongein ) En nu nog beetje productiedip en Jo staat nog op zomertijd dus misschien ook niet het moment... haha, zal ie er ooit afgaan? Maar je verhaal geeft me moed het binnenkort echt te proberen
Ik zat er ook al een hele tijd aan te denken maar durfde steeds niet, stelde het ook uit was veels te bang dat ze te weinig zou krijgen of weer snachts zou komen. Maar goed moest er toch een keer van komen en omdat ze steeds moeilijker wakker werd en zelfs beetje ging jammeren als je haar wakker maakte had ik opeens echt zoiets vanL: ze komt wel als ze honger heeft, heeft ze altijd gedaan dus dat kan ze nu snacht sook wel. En ze kwam dus niet wel lekker gevoel dat ik vanavond gewoon naar bed kan wanneer ik wil
Hier zijn we ook rond de vier maanden naar 4x drinken gegaan. Meer omdat Ib idd steeds minder dronk savonds. Ook omdat hij toen al ruim 8 kilo woog en wel genoeg binnen kreeg. Trouwens, ik hoef ook niet aan te komen met kleine beetjes. Voordat ik uberhaupt een flesje gaf kwam Ib niet vaak, maar at dan wel veel. Dus hier ook 4x rond de 200 cc (overigens kolf ik dat niet zo netjes dus die kleine flesjes gaan sowieso wel naar de opvang en dan mogen ze er zelf een mix van maken)