Vanmiddag heb ik een taart gebakken van dr oetker om te bekleden met marsepein, maar nu is de bovenkant wel mooi gebruind en de zijkanten zijn net een soort spons, hoort dit?
Ja hij ziet er ook een beetje sponzig uit. En ik had hem hoger verwacht Ik heb hem in zon flexibele bakvorm gebakken weet niet of dat effect heeft,, nouja ik ga het wel gewoon proberen
Voor echt goed resultaat zou ik de bescuit mix van Funcakes bestellen. Toen ik nog marsepeinen taarten maakten gebruikte ik die altijd en werden mooi hoog (oh en MP nooit in de supermarkt of Xenos ofzo kopen, is echt troep) Die kocht ik ook van Funcakes, de site waar ik altijd bestelde bestaat helaas niet meer, was goedkoop en goede levering..
Dit dus. Ik kocht het altijd bij de leukste taarten shop geloof ik. Maar zoals het klinkt kun je er wel wat van maken geloof ik hoor ts.
Als je een foto hebt...? Marsepein bestel ik meestal ook. In geval van nood gebruik ik echter ook wel eens marsepein van de welkoop en die vind ik ook prima!
Ik gebruik de mix van de bakzolder, die vind ik echt super! Die van funcakes nog nooit geprobeerd, maar hier verkopen ze bakzolder in de taartwimkel en die is zo lekker 😊 Als hij niet echt gerezen is (hier wordt hij meer dan 2x hoger dan de hoeveelheid mix die ik in de vorm doe), heb je wel kang genoeg gemixt?
Hij is heerlijk geworden Volgende keer ga ik alleen marsepein gebruiken lijkt me lekkerder.. En iets dunner uitrollen, want de fondant is nu iets te machtig Wel erg leuk om te doen.