Hoi, We zijn gister bij de dokter geweest met Youri, omdat hij al vanaf zaterdag behoorlijke koorts had! Nu hebben wij vanmorgen de uitslag van zijn urine gehad en het blijkt dat hij een blaasontsteking heeft Nu krijgt hij een antibioticakuur en we moeten naar een kinderarts omdat het niet vaak voorkomt op zo'n jonge leeftijd en vooral bij jongens! Nou is mijn vraag, Wie van jullie kleintjes heeft wel is een blaasontsteking gehad, en hoe verliep dat verder, wbt kinderarts? Groetjes
Een meisje (2jaar) van t kdv waar ik werk, had t ook.. maar leek zo onwaarschijnlijk dat ze haar door lieten lopen met als gevolg n nierbekkenontsteking?! Berustte op toeval zei de huisarts, er is door geen oorzaak gevonden.. maar t komt echt weinig voor idd. Succes met Youri!
Heb hier recent ook een topic over geopend. Lotte was ook flink ziek en heeft 2 kuren nodig gehad om weer beter te worden. Ze is al met al bijna 3 weken ziek geweest met wisselend geen koorts en dan opeens weer wel. Ook wij zijn naar de kinderarts gestuurd. We moeten nu iedere maand de urine bij de huisarts laten controleren en over 3 maanden moeten we bij de kinderarts terugkomen. Blijft dus even afwachten hoe het verder gaat, maar heb zelf ook altijd veel blaasontsteking gehad.
@vonneg, dank je, lief van je! @Patroeschka, Jeetje een nierbekontsteking dat is dan wel heel erg als het zover is gekomen! @stamboom, ik heb net ff je topic gelezen, en Youri had ook over de 40 graden en dan weer een dag niet en dan weer wel! Maar wat heeft de kinderarts gedaan bij je kleine, heeft ze ook een echo gehad? Youri krijgt een echo van zijn nieren en blaas, omdat het bij jongens nog minder vaak voorkomt!
Nee, ze heeft nog geen echo of enkel ander onderzoek gehad. Het komt idd bij meisjes vaker voor dan bij jongens dus wellicht daarom wat minder snel onderzeken. Maar hij wil het verloop dus wel in de gaten houden, vandaar dat we over 3 maanden terug moeten komen en regelmatig urine moeten laten controlen. Als het nodig is moeten we eerder contact opnemen. Sterkte met je kleine, weet dus uit ervaring dat ze hier flink ziek van kunnen zijn. Maar als de kuur eenmaal aanslaat knappen ze snel weer op!
@stamboom, heel erg bedankt voor je antwoord, ik hoop ook voor jouw kleine meid dat ze het niet meer krijgt! Want inderdaad, ze zijn er goed ziek van! Youri kon ook niet meer op zijn benen staan en stond te trillen van de koorts en pijn in zijn buik!
Mijn meisje heeft ook blaasontsteking gehad. Het kwam op zich wel vaker voor hoor zei de dokter. Dat wordt dan veroorzaakt door de ontlasting in de luier die in de plasbuis komt. Inderdaad wel minder vaak bij jongens. Moet steeds urine laten controleren, als het vaker voorkomt moet ze ook naar de kinderarts. Succes ermee hoor!
Nou mijn mond viel open vandaag! Vorige week maandag middag urine gebracht van Youri en daar kwam in eerste instantie na de stick niks uit, ze zouden het een nachtje laten staan en moest dinsdagochtend bellen voor de uitslag. Dinsdagochtend gebeld en de test was positief, dus blaasontsteking! Ik moest gelijk weer urine opvangen en naar het ziekenhuis brengen, zo gezegd zo gedaan! Ik vandaag bellen voor de uitslag, was alles goed geen spoortje van iets te vinden Nu wilde ik de dokter spreken want ik vond dit toch een raar verhaal, zijn reactie: Ja wij vinden het ook vreemd, mss zijn piemel niet goed gewassen voordat het opvangzakje erop ging, of te laat gebracht! Ja wie zegt dat er niks bij de dokter zelf fout is gegaan! Hij heeft nu een week lang antibiotica voor niks gehad, en ze hebben ons de stuipen op het lijf gejaagd door ons gelijk door te sturen naar de kinderarts, die ik trouwens gelijk weer af kon bellen vandaag want die is niet nodig nu! Ik snap er nog steeds niks van dat dit heeft kunnen gebeuren, ze denken nu dat de hoge koorts de 6e ziekte is geweest! Nou ben mijn verhaal kwijt
Hi, Zelf heb ik 3,5 jaar met blaasonsteking gelopen... en mijn uroloog zei dat de urine die nagekeken wordt een "moment-opname"is... Je kan bacterieen uitplassen, waardoor daarna de urine schoon is... Tja normaal adviseren ze "ochtendurine"te gebruiken omdat deze geconcentreerder is en dus ook de "meeste bacterieen bevat".. Ik zou je zoontje zeker in de gaten houden en als hij ziek blijft... gewoon weer urine laten controleren...... Op zich is het alleen maar goed dat ze je gelijk doorstuurde naar een kinderarts.... Even een vraag, misschien heb ik eroverheen gelezen hoor, maar toen ze die tweede kweek hebben gemaakt, had je zoontje toen al antibiotica? Want een kweek maken als hij al aan de antibiotica was kan namelijk niet.... ik moest altijd een dag of 3 medicijn vrij zijn....
Nee dinsdag is zijn ochtendurine naar het ziekenhuis gebracht, en toen waren we nog niet aan de antibiotica begonnen!