Hallo, Ik had een vraagje over blauwe nagels en vingers. Sinds ik zwanger ben heb ik de verwarming in huis een stukje lager staan omdat ik 21 graden te warm vind. Echter zodra de temperatuur in huis onder de 18 graden komt, worden mijn vingers ontzettend koud en kleuren mijn nagels helemaal blauw/paarsig. Als ik ze dan niet opwarm onder bijvoorbeeld warme kraan worden ook mijn vingers blauw. Vanmiddag werd ik wakker na een middag dutje met ijskoude handen en toen waren mijn pink, ringvinger en middelvinger van beide handen helemaal donkerpaars/blauw gekleurd. Ik heb dit eerder nooit gehad dus ben er best van geschrokken. Heb natuurlijk wel eens blauwe handen gehad als het echt heel koud was (onder de 5 graden bedoel ik dan) maar dit gebeurt zelfs al het net onder de 18 graden is. Is dat iets waar ik me zorgen om moet maken, of is dit normaal tijdens de zwangerschap? Vind het namelijk zo knullig om voor niks de vk of ha te bellen.
Je lichaam zou in principe in staat moeten zijn om je lichaamstemperatuur op peil te houden, iig zó dat je niet blauw wordt. Ik zou toch even de ha bellen. Wellicht is je doorbloeding niet goed. Succes!
Ik heb het ook in mijn handen, volgens mijn vriend voelen ze soms ook koud maar dat voel k zelf minder. Ook breken mijn nagels sneller. Tijdens een controle heb ik het aan mijn vk gevraagd en zij zei dat het inderdaad met je doorbloeding te maken kan hebben tijdens je zwangerschap. Ik maak me er verder geen zorgen om, het ziet er alleen af en toe nogal freaky uit
Dat heb ik al van jongs af aan en nu juist met m'n zwangerschap heb ik het minder haha,. Ligt inderdaad aan je doorbloeding