stress incontinentie

Discussion in 'Stel je vraag aan de verloskundige' started by brusje, Jun 22, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. brusje

    brusje Fanatiek lid

    Dec 26, 2008
    2,625
    241
    63
    Hallo,

    Ik had een vraag oer stressincontinentie.
    Is dit altijd te wijten aan een beschadiging vanwege bevallen? Of kan het ook zijn vanwege verzwakte bekkenbodemspier?
    Een verzwakte bekkenbodem zou je dan toch weer in goede staat moeten kunnen krijgen dmv bekkenbodem oefeningen.
    Maar als het beschadigd is is het dan zo'n beetje eens stress incontinentie altijd continentie?
    En hoe zit het dan na de overgang, mijn buurvrouw kan alleen lopen en dan heeft ze nergens last van, met rennen, hoesten, springen etcetc plast ze altijd in haar broek, is dat dan nog wel trainbaar?
    Of is de toekomst van de vrouw met meer dan 2 kids gedoemt tot plassen in de broek en nooit meer fatsoenlijk op de wc een normale plas doen?
    Hoeveel procent van de bevallen vrouwen krijgt uiteindelijk te maken met dit verschijnsel?

    En de laatste, als het niet meer trainbaar is wat kan de chirurg dan voor je betekenen?
    ik hoop dat u antwoorden heeft op al mijn vragen.
    Want baal van mijn zwangerschappen
    kind 1 polyhydramnion en 4165, vacuum verlossing, hij zat vast in de vagina, ze zagen haartjes maar het laatste stukje wilde niet,zwangerschapsstriemen
    kind 2 normaal en 2960 spoedbevalling an 30 minuten
    kind 3 polydramnion en 3260 (2 aders+ week eerder) en toen begon ik met: dat niezen toch echt uit de boze is en is mijn blaas ineens zo veel kleiner geworden, ik plas kippebeetjes? kreeg ook nog een blaas ontsteking erbij en na de bevalling volgens mij zakten tampons en net zo snel uit als dat ik ze erin deed???

    alvast bedankt:)
     
  2. Brigitte

    Brigitte VIP lid

    Sep 25, 2006
    6,432
    5
    38
    Hoi Brusje,

    het klinkt er inderdaad naar dat jouw onderkantje van de bevallingen een flinke optater heeft gehad, alhoewel dit wel echt bij veel vrouwen een probleem is na bevallen. Als ik je klachten zo lees, zou het ook kunnen dat je een vaginawandverzakking hebt (uitvallende tampon), die inderdaad wel verholpen kan worden door de gyn. Dan zou je via de HA een consult bij de gyn moeten aanvragen. Dit doen ze echter wel alleen als je óf ernstige klachten hebt of het al zeker is dat je niet nog eens zwanger wordt.
    Je bekkenbodemspieren zijn de andere boosdoener. Die kunnen er inderdaad voor zorgen dat je de controle over je blaas (en soms rectum ook) kwijt bent of gedeeldtelijk. Het is een probleem dat heel vak voorkomt onder bevallen vrouwen, maar waar nooit zo vaak over gesproken wordt. Jammer, want het is echt vervelend. Je zou eens contact op kunnen nemen met een fysio gespecialiseerd in bekkenbodem. Die kan echt goede oefeningen geven en er zo voor zorgen met jou samen dat het te doen blijft allemaal.

    Groetjes Brigitte
     
  3. brusje

    brusje Fanatiek lid

    Dec 26, 2008
    2,625
    241
    63
    wat kan de gyn doen dan? moet het dan altijd met een operatie?

    en kan het de stressincontinentie tegen gaan? dat het beter wordt? En hoe zit het dan met nummer vier in aantocht? Is het een gagaranderende verergerde situatie?
    Ik wilde niet een nummer vier, en nu ik dit lees ben ik zo echt niet blij met nog een baby.
    Laat staan nog een keer bevallen. En het ergste is dat mijn vriend niet begrijpt dat ik hier zo erg mee zit.
    Ik snap nu wel de term uitgezakte k..ahum..t :( alsof ik mijn beste tijd heb gehad
     
  4. Brigitte

    Brigitte VIP lid

    Sep 25, 2006
    6,432
    5
    38
    Het zal inderdaad niet beter worden met nog een bevalling voor de boeg, al gaan de bevallingen over het algemeen wel steeds sneller en 'makkelijker' dus je onderkantje heeft het niet meer zo te verduren als de eerste keer. Nu is er weinig tegen te doen, behalve echt even op zoek gaan naar een bekkenbodemfysio! Na de zwangerschap kun je eens rond de tafel gaan met de gyn en die kan inderdaad de binnenkant 'ophangen' even zo gezegd. Neemt vaak wel wat klachten weg en je hebt het minder druk met je onderkant. Dus probeer niet teveel de schuld te leggen bij deze zwangerschap en komende bevalling; dat is nu eenmaal zo en gaat het niet nog veel meer verergeren dan het al is. Jammer dat je vriend het niet echt begrijpt, want het is wel degelijk een issue waar veel vrouwen mee zitten. Probeer het op een goed moment toch nog maar eens met hem te bespreken.

    groetjes Brigitte
     
  5. brusje

    brusje Fanatiek lid

    Dec 26, 2008
    2,625
    241
    63
    ik ga het eerst overleggen met mijn vlos, heb maandag een afspraak, en naar de huisarts was ik al geweest en hij zij het is iets gezakt, maar niet extreem ofzo, en het is niet zo dat het nu een groot probleem is, maar het enigste wat ik hoor in mijn omgeving zijn vrouwen met uithangende en uitgezakte vagina's etc, en incontinentie. Dus het voelt voor mij echt dat dat mijn toekomst is.
    Maar bespreek het met de vlos, en wil graag ondersteuning van een bekkentherapeut, en zal haar ook vragen wat de mogelijkheden zijn na de zwangerschap.
    ik word al ouder en gekreukelder, heb mijn zebra strepen ook trots gedragen, maar moet de onderkant nu ook nog eens er oud en versleten uit gaan zien, dat wil ik niet grrrrrr
     

Share This Page