Even een lang verhaal proberen in het kort te vertellen. Augustus 2014 gsstopt met de pil. Juli 2015 positieve zwangerschapstest, helaas miskraam. September 2015 weer een positieve zwangerschapstest maar ook dit keer een miskraam. Door aanhoudend bloedverlies verschillende keren terug geweest bij de verloskundige. Uiteindelijk (toevallig door een vervangende verloskundige) bij toeval een cyste ontdekt op mijn rechter eierstok, en doorgestuurd naar de gynaecoloog. Ook de gynaecoloog constateerde een cyste. Hij was niet overdreven groot maar wel iets groter dan gemiddeld. Ik moest 6 weken later terug komen om te kijken of het kleiner geworden was. Ze zij verder niks over zwanger worden of wat dan ook. Niet dat het op dat moment uit maakte want mijn cyclus was nog helemaal van slag en verloor nog steeds bloed. 2 december ben ik terug geweest en (zal je altijd zien) de gynaecoloog die ik toen had was ziek. Dus ik werd gezien door een vervangende gynaecoloog. Zij vond het een beetje vreemd dat ik na 6 weken al terug moest komen omdat ze normaal 3 maanden in acht nemen. Op de inwendige echo was te zien dat de cyste met ongeveer een mm verkleint was. Nu moet ik 15 januari weer terug komen om wederom te kijken of het kleiner geworden is. Ik vroeg hoe het nu zit met zwanger worden aangezien we al even bezig zijn. In eerste instantie was haar reactie dat het geen probleem moest zijn. Voor de zekerheid heeft ze toch haar supervisor gebeld en die gaf aan toch even te wachten tot het volgende onderzoek . Ik ben benieuwd naar verhalen van dames die met een cyste zwanger geworden zijn, of sowieso dames die zwanger zijn en weten dat ze een cyste hebben en wat is er toen gebeurd? Vindt het zo balen dat we nu weer moeten stoppen. ik ben het wachten zo zat en dan te bedenken dat we na de laatste miskraam alleen maar hebben zitten tobben met het bloedverlies. Voor mijn gevoel zijn het gewoon weer 4 weg gegooide maanden. Ik wil zo graag zwanger worden en een broertje of zusje voor mijn zoon. Jeetje wat is dit frustrerend en wat doet het pijn dat het nog steeds niet gelukt is om een goede zwangerschap te houden. En wat me nog het meeste frustreerd is dat er mensen in mijn omgeving ondertussen bevallen zijn terwijl wij al bezig waren en zij er nog niet eens aan dachten . Ik gun het iedereen uiteraard want we willen allemaal hetzelfde, maar vindt het nu wel tijd worden dat hier ook eens goed nieuws komt
Heej Hummeltje, Ik zelf heb geen ervaring met zwanger worden met een cyste op mn eierstok, maar een aantal jaar geleden wel een eierstok kwijtgeraakt door een cyste. Ik was toen nog niet bezig met zwanger worden. Deze cyste is toen operatief verwijderd. Dit zou totaal geen invloed hebben op een evt zwangerschap omdat mn andere eierstok de volledige werking over neemt. Wil je hiermee niet bang maken hoor, maar wil wel aangeven dat het goed is dat je het goed in de gaten laat houden.. Zou zonde zijn om 1 eierstok kwijt te raken als het bekend is dat er een cyste zit. Ik weet wel dat, wanneer je 2 eierstokken hebt, de ene maand de ene werkt en de andere maand de ander. De zwangerschap zelf heeft vrij weinig meer met de eierstok/eileiders te maken, dus vind het een beetje vreemd dat ze zeggen dat je moet wachten. De kans is best aanwezig dat je komende maand in je "goede eierstok" de eisprong zult hebben.. Voel je toevallig je eisprong en weet je aan welke kant je deze de laatste keer hebt gehad? Misschien dat ze voorzichtig willen zijn voor een evt operatie oid? Heb je verder niet doorgevraagd bij de arts? Ben toch wel heel benieuwd wat hun reden is waarom ze aangeven dat je beter kunt wachten.. Hopelijk komt er gauw duidelijkheid voor je..!! Veel succes en sterkte ermee in ieder geval!
Hoi Nienke dank je voor je reactie. Ik denk dat afgelopen keer de eisprong aan de linkerkant heb gehad, want toen ik op controle moest zat ik net in de vruchtbare dagen. Ze zag ook duidelijk aan de linkerkant een ei dat op klappen stond. Ik heb wel wat doorgevraagd maar was ook een beetje beduusd dat er ook veel langs me heen gegaan is. De reden van wachten had indd te maken met de eventuele operatie die zou kunnen volgen maar daar ging ze niet van uit. Ik vertelde ook dat we op dat moment flink aan de klus waren en het zo maar kon zijn dat het raak was. Daarop antwoordde ze dat het dan ook niet erg was. Beetjes vaag dus allemaal. Weet ook niet zo goed wat we nu moeten doen ondanks dat ze het advies geven om te wachten. We willen eigenlijk helemaal niet wachten, we hebben de afgelopen 3 maanden moeten wachten omdat mijn cyclus helemaal van de leg was.
Als ze al aangeeft dat het niet erg is als je toch zwanger bent zou ik denk ik eigenwijs zijn en er toch gewoon voor gaan.. Het is al moeilijk genoeg voor velen om überhaupt zwanger te raken, kan waarzo zijn dat het zelfs niet eens lukt, maar dan kun je er zelf achteraf in ieder geval geen spijt van krijgen. Deze mening heb ik puur omdat ze gezegd heeft dat het niet erg zou zijn als het nu wel raak zou zijn. Dat houdt dus in, dat als het volgende maand raak zou zijn, het er niet anders van wordt en dat het dan dus ook niet uitmaakt. Advies is wachten, maar het is geen verplichting.. Succes met het maken van een keuze!
Wij staan er eigenlijk ook wel een beetje zo in. We zijn al 16 maanden bezig waarvan twee miskramen. Ik wil gewoon niet wachten. De vruchtbare dagen zijn deze dagen dus ik zal het er niet om laten
Hi hummeltje, Ik heb links een cyste (dermoid - circa 7x4) en toevallig gister hiervoor door de MRI geweest. Mijn gynaecoloog gaf aan dat wij er lekker voor moesten gaan. Het is trouwens een misverstand dat de ene maand de ene eierstok een eitje geeft en de andere maand de ander. Het is meer zo dat het 'beste' eitje springt. Als je een werkende eierstok hebt zoals ik dan neemt deze het volledig over en dus heb ik ook 'gewoon' iedere maand een eisprong. Geen zorgen dus, al is het natuurlijk wel vervelend dat wij niet 'normaal' zijn haha. Veel succes. Ik zou er lekker voor gaan, helemaal als je er geen fysieke pijn van hebt
Hallo hummeltje! Hier ook een tijd bezig geweest, maar ruim anderhalf jaar en 1 miskraam verder bleek ik zwanger! Na de miskraam bleken er ook cystes op mijn eierstokken te zitten. Maar de gynaecoloog zei toen tegen mij dat het moeilijkste deel namelijk de bevruchting wel lukt en dus de kans heel groot is dat het binnenkort wel goed gaat en blijft zitten en hij had gelijk! Wel super vervelend dat je nu moet wachten om zwanger te worden, misschien een idee om je gyn te bellen en uit te sprken dat je heel graag zwanger wilt worden en eigenlijk niet wilt wachten. Ik heb het idee dat artsen soms vergeten hoe belangrijk zoiets voor iemand kan zijn en dan maar roepen "wacht maar even" terwijl het voor jou kostbare maanden zijn. Heel veel succes en sterkte, het gaat vast goed komen!
Wat fijn dat jullie een reactie gegeven hebben , en helemaal fijn dat het positieve reacties zijn. Ik had er ook nog nooit van gehoord dat de eisprong de ene maand aan de ene kant zou zijn en de andere maand aan de andere. Wat me nu wel weer helder voor geest komt is dat de arts indd ook gezegd heeft dat als het zwanger worden niet lukt dat ook een reden is om ze het weg te halen omdat dat ook de zwangerschap zou kunnen beïnvloeden. In ieder geval hebben wij het weer gezellig deze periode dus we wachten het maar even af tot de 15de, want dan moet ik terug naar de gynaecoloog.