Goedemorgen, na in maart met de pil te zijn gestopt, heb ik helaas nog een onregelmatige cyclus. Ik weet dat dit normaal kan zijn na het stoppen met een anticonceptie. Nu zit ik al over de 70 dagen van mijn huidige cyclus en ik begin me toch een beetje te verbazen over hoe lang het duurt. De vorige cycli waren niet zo extreem lang (zie handtekening). Ik ben afgelopen week maar naar de huisarts gestapt om daar eens raad te vragen, maar ze stuurde me al gauw weg en zei alleen dat het heel normaal was. Ze heeft alleen een urine-zwangerschaps test gedaan en deze was negatief (ik had thuis ook al 2 x getest op dag 42 en 48). Is het raadzaam toch terug te gaan en een doorverwijzing te vragen naar de gyn? Of moet ik toch echt nog langer afwachten in de hoop dat ik gauw ongesteld zal worden? De vorige menstruaties waren maar licht en kort, kan het zijn dat het nog niet ´doorgebroken´ is? Dank voor je antwoord!
hoi ik snap dat het niet makkelijk is om te wachten en geduld op te brengen, maar dit is echt normaal bij ontpillen. Een doorverwijzing is niet nodig en zal je ook niet makkelijk krijgen nu. Probeer het geduld op te brengen en wacht tot je weer ongesteld wordt. Mirjam
Het is zo lastig want je hoort zoveel verschillende verhalen en ik hoop gewoon dat ik er straks niet ineens pas laat achter kom dat ik bijvoorbeeld PCOS heb ofzo. Ik hoop dat gezond eten, rust (heb zo een langere tijd vakantie) en meer beweging gaat helpen en dat ik gauw ongesteld word en zo kan kijken wat de volgende cyclus doet. Wat moet ik als uitgangspunt nemen/hoe lang moet ik het aankijken?
Je mag het voorlopig nog aankijken. Er staat een jaar voor ontpillen en eerder worden onderzoeken niet ingezet. Mirjam