Voor de verjaardag van mijn zoontje willen we waarschijnlijk een trampoline gaan kopen. Nu zitten wij heel erg te twijfelen tussen 1.80m en 2.44m. ivm de ruimte zit ik meer te neigen naar 1.80, maar zou dat groot genoeg zijn om dan een paar jaar mee te kunnen? Zoontje wordt trouwens 4 jaar, en de tuin is zo'n 6x11 meter. Wie heft er ook een trampoline? Welke maat, en bevalt het?
Je moet natuurlijk ten eerste kijken naar de ruimte die jullie hebben. Wij hebben een trampoline van 2.44 en zijn blij dat hij niet kleiner is, we hebben hem overigens in de grond gegraven, zodat de meiden er zo op kunnen lopen. Ik vond dit veel veiliger en staat mooier, want zo'n blauw gevaarte met (dan) veiligheidsnet waar je anders de hele dag tegen aan moet kijken vond ik niks. Als je hem ingraaft moet je wel de wanden van het gat inbouwen in de grond en met hout dat tegen veel vocht kan, wij hebben hier walbeschouwing voor gebruikt. Succes, hier hebben ze er elke dag zodra het weer het toelaat veel plezier van. Als het warm genoeg is zonder jas, maar nog wel wat te koud voor de voeten dan doen ze lekker sloffen aan
Toch is een net erom heen wel veiliger ... Mijn neefje is afgelopen weekend doordat ze er met zijn drieen opstonden, gelanceerd en een heel eind buiten de trampoline terecht gekomen. Hij is met zijn kaak op een paal terecht gekomen en heeft nu een verbrijzelde kaak.
Hier wordt het sowieso een net, en niet ingraven in de grond. Hij zal, ons kennende, ook nogal eens van plaats veranderen dus dan is ingraven al geen optie. @ Katja: Ach, wat zielig zeg voor je neefje. Komt alles weer goed met hem?
Wij hebben laatst met de Intertoys aanbieding die van 1.80 gekocht. Onze tuin is net zo groot als die van jullie. Ik wil ook echt geen grotere in de tuin. Wij gaan hem binnenkort ook ingraven overigens. 1.80 is overigens niet zo heel groot. Mijn zoontjes kunnen er met z'n 2en op en dan kan ik er ook nog wel bij, maar het is wel krap. Dus als je het geen probleem vindt om nog meer ruimte kwijt te zijn in de tuin, zou ik wel voor 2.40 gaan. heb je toch wat meer ruimte om te springen. Maar die keuze is aan jezelf natuurlijk. Wij hebben ook best nog wel een groot tuinhuis, dus die neemt ook al behoorlijk ruimte in, vandaar dat wij niet zo'n grote trampoline genomen hebben.
Wij hebben de 244 en ben blij dat ik geen kleinere heb. Nu is onze tuin wel wat groter (16 bij 5) en hebben er een net omheen. Ben zelf niet voor ingraven zeker niet als ze er met meer kindjes opgaan. Ken een jongen die met een flinke sprong op de grond ernaast terecht kwam en zijn onderbeen botten staken uit zijn bovenbeen. Een net zou ik dus zeker aanraden.
Zou ook echt voor een 2.44 gaan. Wij hebben nu een 2.44 gekocht en kunnen ze er lekker lang mee doen. Wat ik alleen niet begrijp is dat je vaak lees dat er meerdere kinderen tegelijk opgaan? Dan ben ik denk toch overbezorgd want hier is het toch 1 voor 1. Maar sorry dat is off topic
Hebben jullie misschien ook foto's? Kan ik de grootte misschien een beetje inschatten. En is 1.80/2.44 de maat van het springoppervlak of de totale doorsnede inclusief rand?
Wij hebben een tuin van 5 bij 13 meter en hebben een trampoline van 3.05 Ja, hij is enorm en neemt veel ruimte in. Maar wij hebben genoeg ruimte voor een zitje en dat is genoeg. Ik vind het heerlijk dat de kinderen zoveel plezier hebben op dat ding, ze kunnen er met gemak met z'n 2-en op, zonder elkaar in de weg te springen..
Wij hebben een hele grote tuin ( alleen bestrating is al 120 m2 en nog heel groot gazon en tuin), doordat we op een boerderij wonen. We hebben dan ook een trampoline van 3,60 gekocht, paste prima. Nog groter vond ik niet nodig. Dit is echt super formaat, ik zou zeker niet te klein kopen hoor! Als het enigzins past..... Hier niet ingegraven maar met net, daardoor kunnen er dus ook meerdere tegelijk op. Super gezellig daardoor! In de winter gaat hij naar binnen, in de schuur aan ons huis vast. Kan ze daar ook nog lekker springen.
Qua ruimte in je tuin kan ik niets zeggen. Wij hebben er eentje van drie meter doorsnede. Staat hier nu sinds onze dochter 2 jaar is en bevalt ontzettend goed. Wordt eigenlijk dagelijks gebruikt. Sinds afgelopen zomer hebben we de trampo ingegraven, maar we hebben nog wel het net er omheen. Dat net vind ik echt een vereiste, anders zijn het levensgevaarlijke dingen. Ze springt er regelmatig met nog 2 buurkindjes op. Ook wij zelf kunnen er prima met haar op springen, ruimte genoeg.