hoi allemaal, Sinds gisteren heb ik een erge pijnlijke rib. Niet laag maar hoog, net onder mijn borsten. Het is een scherpe pijn. Nu voelde ik gisteren dat er een bobbel zit op die plek. Als ik ademhaal doet het enorme pijn! Had het gisteren dan ook erg benauwd! Ook als de pijn in mijn rib wat zakte leek het nog of ik niet genoeg zuurstof tot me kon nemen. Vanacht wel goed geslapen. Raar genoeg voelde ik de pijn niet als ik op die rib ging liggen. De pijn is er nog steeds en die bobbel ook. Ook ben ik nog steeds erg benauwd. Af en toe word ik zelfs licht in mijn hoofd en zie ik van die lichtpuntjes. Ik ben niet aan het hyoerventileren want ik weet hoe dat voelt en gisteren liet mijn man me in een zakje ademen maar daar werd de benauwdheid alleen maar erger van. Iemand idee wat dit kan zijn? En beter nog: wat kan ik er tegen doen? Alvast bedankt! Liefs van Kiowa
kan het niet de kleine zijn die daar met zijn/haar voetje ligt ? das bij namelijk wel het geval, het gevoel alsof je rib gekneusd is, maar das de kleine die dar drukt.
nee dat denk ik niet. Voel hem nooit zo hoog schoppen. En de pijn zit echt aan de buitenkant van de rib.
Ik ben geen dokter Kiowa, maar je klacht klinkt wel als iets waar ik voor alle zekerheid even een dokter naar zou laten kijken. Heb je je niet gestoten of zo? Het kan zijn dat je rib gekneusd is en dat ademhalen daardoor pijnlijk is. In ieder geval duim ik voor je dat de klachten snel zullen verminderen.
Kan het een spier zijn? Heb je er al een warme kruik oid opgelegd? Als het wel een spier is kan het daardoor ontspannen en wordt de benauwdheid misschien iets minder.
nee, heb er nog geen warme kruik op gelegd. Heb me gisteren wel ingesmeerd met warmtecreme maar dat hielp helaas niet Moet morgen toch de dokter bellen voor de bloeduitslag. Kan ik gelijk ff vragen wat het kan zijn. Bedankt voor het reageren iedereen!
Misschien kan het een ontsteking van het kraakbeen bij je ribben zijn? Ik zou eens even google-en op Costochondritis of Syndroom van Tietze (of ziekte van Tietze). Zo'n ontsteking kan erg pijnlijk zijn, en kan soms ook met een zwelling gepaard gaan. En het kan zelfs zo zijn dat de klachten tijdens zwangerschap toenemen. Ik weet nog ergens een link waar je een testje kunt doen, maar die moet ik effe opzoeken. Neemt natuurlijk niet weg dat ook ik geen dokter ben, maar dat snap je natuurlijk wel. Ik zal de link even voor je opsnorren.... http://home.wanadoo.nl/~a.g.hol/index.html Kijk hier maar eens even, in het keuzemenu links staat dan ergens iets over de symptomen, en dat klik je aan. als je dan even naar beneden scrollt, kun je een klein testje doen. Succes ermee!
Bedankt voor de link Kabouter Klus ! Ik ga morgen naar de dokter. Onder andere ook voor dit. Maar ook omdat ik vorige week bloed moest laten controleren en die niet helemaal in orde bleek te zijn Niks alarmerends maar als ik klachten kreeg ( wat dan ook) dan moest ik langs komen. Dus vandaar. Ik hou jullie op de hoogte!
Oh ik herken dit..Heb dit vaker, volgens de fysio is het dat er dan een wervel in je rug verkeerd zit, waardoor de pees/ spier bekneld raakt die over je borstkas loopt..ofzo. Maar goed, kleine tip..je armen zo hoog mogelijk strekken (net als wanneer je je verslikt) en dan heel rustig ademhalen.. meestal trekt het daarna weg.. Is dit niet zo, dan is het misschien toch iets anders..maar ik raadt het je écht aan te proberen..het scheelt je zo enorm benauwde momenten.. succes