Misschien kan iemand mij helpen.. ik heb een dochtertje van 12 weken. Al vanaf de kraamweek drinkt ze vrij luidruchtig aan de fles, ze smakt eigenlijk continu, en ook best hard. Mijn zoontje deed dit ook, dus dacht niet gelijk dat het erg was. Later ook steeds meer last van lucht, in de vorm van boertjes laten. Dit werd erger en erger tot ze op een gegeven moment van de ene tot de andere voeding aan het boeren was. Ze sliep dan 45 minuten, werd schreeuwend wakker, en begon weer te boeren. En dan niet alleen gewoon boeren, maar ook met kleine beetjes voeding en maagzuur (denk ik). Dit doet natuurlijk zeer, dus dan werd ze daar weer onrustig van. Na zeker 45 minuten kreeg ik haar dan met moeite weer in slaap, of ze zat dan alweer aan de volgende voeding, waardoor ze nog langer wakker was en niet eerder sliep dan dat ze weer een fles kreeg. Gevolg, een oververmoeide baby. Infacol geprobeerd, om te kijken of dit ook helpt bij het boeren. Dit werkte wel voor het boeren, maar sloeg op haar darmen, waardoor ze nog slechter in haar vel zat. Vrij snel mee gestopt. Een paar weken terug ben ik naar de huisarts geweest, om haar tongriempje en lipbandje na te laten kijken, die zijn beide goed. Dus dat is het probleem niet. Wel leek het mij te liggen aan haar drinktechniek. Verschillende spenen/flessen geprobeerd, maar dat smakken blijft. Ze krijgt nu uit de Difrax, met een m speen. Later toch maar Sab simplex gaan proberen, en dit leek ook even te helpen. Ze boerde beter en sliep daardoor ook lekkerder. Maar ook dit was voor even. Vorige week maandag naar het cb geweest met tranen, omdat ik het gewoon niet meer wist. Daar werd me gevraagd of ik aan reflux dacht, maar op dat moment niet meer. Ik dacht dat het puur drinktechniek zou zijn. De tip gekregen om 1 schepje hero standaard te vervangen door friso comfort. (Ze krijgt 5 x 180) Dit leek ook een paar dagen te helpen, en ze drinkt er in elk geval rustiger door, maar sinds ze deze voeding krijgt, spuugt ze meer. Ik ben aan het kijken of ze zure gezichten trekt, maar dat doet ze niet. Wel schudt ze soms heel heftig alleen even met haar hoofd, waarna ze een boertje laat of moet slikken. Ik hou haar echt lang overeind na de voeding, haar bedje staat schuin, ze slaapt overdag op haar buik, en toch... Morgen ga ik sowieso naar de lactatiekundige in het mamacafé hier in het dorp om te checken of het niet puur aan haar drinktechniek ligt. De ene dag heeft ze duidelijk meer last dan de andere en vooral overdag. s nachts slaapt ze al een tijd door, en sinds een weekje begint ze s avonds aan haar nacht. Zijn hier meiden die een vergelijkbaar verhaal hebben, of mij ergens nog tips in kunnen geven?
De LK is dé professional op het gebied van borstvoeding... Wat je wel kan doen, is vragen of zij nog eens nog eens naar het tongriempje/lipbandje kan kijken. De HA is daar niet gespecialiseerd in! Wie weet heeft hij toch iets over het hoofd gezien?
Je hebt al heel veel geprobeerd! Kan me voorstellen dat je daar nu wat radeloos van wordt. Ik zou wel elke verandering 2 weken aanhouden voor een conclusie te trekken. Elke verandering geeft last van darmpjes omdat je kindje daar in eerste instantie aan moet wennen (Infacol / Sab simplex / johnnesbroodpitmiddel in comfort). Pas als de darmpjes er aan gewend zijn kun je het echte effect beoordelen. Ook hebben Infacol en Sab simplex bijna exact dezelfde ingrediënten en dezelfde werking. Als ze veel boertjes moet laten dan krijgt ze blijkbaar veel lucht binnen. Je hebt al veel flessen geprobeerd, ook de Dr Brown fles? Ik zou de speen kiezen die het beste om haar mondje aansluit dat ze zo min mogelijk lucht mee meehapt. Maar dat heb je misschien al gedaan... Een lactatiedeskundige is een specialist op het gebied van borstvoeding, ik denk dat ze je met flesvoeding niet kan helpen. Je schrijft dat ze met johannesbroodpitmiddel (comfort voeding) beter drinkt. De melk is dan dikker/stroperiger, waardoor je kindje misschien minder gulzig drinkt. Je schrijft ook dat ze er rustiger van wordt, dus dat lijkt goed te werken, maar ze gaat wel meer spugen. Spugen op zichzelf is niet erg he? Alleen als ze daar last van lijkt te hebben. Dus dat misschien nog een keer 2 weken de kans geven? Of naar de huisarts om het probleem en mogelijk reflux/medicijnen nog een keer te bespreken? Ik herken het wel hoor, zo'n gedoe met al die flessen en dingen proberen, pfff. Hopelijk gaat het snel beter, sterkte!
Misschien een S-speen op de difrax fles, met M drinkt ze misschien te snel waardoor ze weer meer lucht binnen krijgt. Of de dental speen proberen, die is speciaal voor onrustige drinkers.
Over de lk zat ik inderdaad al te twijfelen.. Heb net even de vraag neergelegd bij het mama café of de lk daar ook tips over kan geven. Het lijkt namelijk of ze de fles niet vacuum zuigt. Heb inderdaad al dr brown geprobeerd, maar daar drinkt ze enorm langzaam mee. Ook met de level 2 speen. De Difrax past nog het beste bij dr. Met de s speen doet ze inmiddels erg lang over een voeding, zeker 30 minuten, waardoor ze echt moe is aan het eind. De m in combinatie met de comfort voeding werkt op zich redelijk goed. De Dental speen had ik ook nog als optie ja,.. vergeten om te halen en te proberen. Ze spuugt dus alleen ook maagzuur op. Zoveel oprispingen heeft ze, en dat doet dr pijn. Is duidelijk te zien dat ze daar last van heeft. Het spugen zelf is geen groot drama (behalve alle extra was, haha!) Het cb zou me vandaag nog terug bellen. Eens kijken wat zij zeggen. Ik weet idd dat alles 2 weken nodig heeft. Ze zit nu 2 weken aan de sab simplex en dat werkt wel iets. De voeding zit ze nu een ruime week op. Ik krijg zelf de indruk dat ze gebaat zou zijn bij maagzuurremmers, maar weet dus niet of ze hier last van heeft door evt. reflux, of alleen door teveel binnen krijgen aan lucht.
Wat is heel langzaam drinken? Juist met vermoeden van reflux is rustiger drinken gewenst. Heb je je verdiept in klachten die bij reflux horen?
O, dat had ik gemist. Dat lijkt mij, zeker als er mogelijk reflux speelt en drinken zo'n punt is, de allereerste om aan te pakken.... ik zou zeggen: s-speen en flessen kleiner, (150+5 vind ik al groot, ik zou zeggen: 120+4), en dan eens zien hoe het, met de rest van de leefregels die je al wel aanhoudt, gaat
Jouw verhaal is niet hetzelfde als dat van ons, maar de onrust herken ik wel. Wat ons heel goed geholpen heeft is hem veel te dragen in een draagdoek. Liggen vond hij niet fijn. En meerdere bezoekjes aan de osteopaat hebben ook geholpen. Ik weet nog steeds niet wat ze gedaan heeft, maar het hielp wel. Hopelijk heb je hier iets aan.
Lang over een fles doen betekent niet automatisch rustiger drinken he? Ze doet er dan 35 minuten over, en is aan het eind bekaf. Ik snap dat kleinere flessen misschien zou werken, maar hoe krijg ik 6 of 7 voedingen er in, terwijl ze haar nacht soms al om 7 uur begint (en ik haar met moeite om 22.30 wakker krijg?) Gisteren toch nog maar contact opgenomen met het cb, en ze dacht aan mijn verhaal te horen ook aan verborgen reflux. Ik moet direct de voeding verder indikken, dus ze krijgt nu half om half. Als dit niet werkt, ga ik inderdaad eens kijken of die kleinere flessen wel werkt. Zou ook betekenen dat ik haar dan misschien wakker moet maken, terwijl ik dan allang blij ben dat ze overdag wat langer slaapt. Verder gaf ze aan dat een lk mij idd waarschijnlijk niet verder kan helpen als het met drinktechniek te maken zou hebben. Ik zou dan eerder bij een pre-logopedist uit komen. Osteopaat ga ik ook eens naar kijken. Even voor de duidelijkheid, ik heb een meisje dat begin december al boven de 5,5 kilo zat en inmiddels al wel over de 6. Dus mede daardoor ook vrij grote flessen en de tijd die ze toen al tussen de voedingen liet met 6 voedingen.
Onze jongste dronk gewoon minder dan de tabellen aangaven. Ze groeide niet heel hard, maar wel echt voldoende. Als ze niet wakker wordt, gewoon niet wakker maken. Qua gewicht hoeft dat niet meer. Bij reflux is het, als kinderen niet aangeven meer te willen, heel prima om volledig op verzoek te voeden. Onze jongste heeft heel lang op 90+3 gezeten, ging pas heeeel laat naar 120+4 en was al ruim het jaar voorbij voor ze eens op 150+5 zat. Tabellen loslaten dus en kijken naar je kindje. Onrustig drinken gebeurt vaak als de maag de hoeveelheid niet aan kan, en dan heb je daarna dus ook onrust door boeren en teruggeven Tabellen zijn richtlijnen en gaan op voor gemiddelden, maar geen enkel kindje is gemiddeld. Ze zijn bedoeld om een beetje handvat te hebben of je goed zit, maar uiteindelijk is groei en gezondheid van je kindje een betere richtlijn om te kijken of je goed zit. Bij reflux is 180+6 iig meestal echt een slecht idee
O, en kleinere voedingen ihn een s-fles, dan doet ze er dus uiteindelijk rond de 20-25 minuten over ws, wat weer een ideale duur is voor een fles
Grote en gewicht zeggen hoeveel een kindje volgens de fabrikanten mogen. Het zegt niet of een kindje dat ook aan kan, lichamelijk gezien. Onze jongste kon gelukkig heel goed aangeven hoeveel hij wou, maar dronk met 3 maanden echt nog 120/4 en dan ongeveer elke 3 uur een voeding. Hij was redelijk gemiddeld op dat moment. (later niet meer, door andere medische oorzaken) Moe zijn na een voeding is juist heel normaal, het is juist goed als een baby moet werken voor een voeding. Als een voeding lang genoeg duurt zorgt het er ook voor dat de hersenen het signaal af kunnen geven "ik zit vol" en word de zuigbehoefte ook voldaan. Hieronder nog even de leefregels voor reflux, misschien heb je er wat aan. - zorg voor rust en regelmaat (niet per definitie op de klok, maar een vast ritme zoals: verschonen-fles-boeren-knuffelen-'spelen'-naar bed bij eerste vermoeidheids signalen-slapen-verschonen etc). - zorg voor niet te veel prikkels. - geef je kindje vaker kleine porties per dag. - maak de flesvoeding op de juiste manier klaar, koud water opwarmen, poeder erbij en roeren. (Warm kraanwater wordt voor elk kindje afgeraden, schudden zorgt voor extra lucht en extra lucht zorgt voor druk op de maag waardoor er meer voeding in de slokdarm komt). - zorg dat de voeding minimaal 20 minuten duurt. - houd je kindje zo rechtop mogelijk, waarbij de fles zo horizontaal mogelijk is zonder (!) dat er lucht in de speen komt. - zorg dat je kindje goed boert. - houd je kindje na elke voeding een half uur rechtop. - zorg dat alles waar je kindje in ligt schuin staat. - til bij het verschonen niet de beentjes te hoog op, maar draai je kindje. - een ergonomische draagzak/doek kan wonderen verrichten. - sommige kindjes slapen liever op hun buik.
Bedankt voor de reacties. een Veel smallere speen lukt niet omdat de voeding er dan gewoon niet doorkomt. De meeste dingen uit het rijtje doe ik al. Maar hoe schuin moet het bedje staan? had m eerst 10 cm opgehoogd maar dat lijkt niet voldoende, dus heb er net nog meer boeken onder gelegd. Kleinere flessen ga ik proberen. het ging met 6 voedingen een maand geleden wel beter. draagdoek had ik al overwogen maar op een gegeven moment ging dat best goed zonder. Zou een mei tai nu wat zijn? is minder gedoe met knopen toch? overdag slaapt ze op dr buik. op haar rug ging echt niet meer met spugen en verslikken en haar zij accepteert ze overdag ook niet echt meer. S nachts nog wel. Ze klinkt sinds gisteren ook best hees met piepgeluidjes (een soort hieeep) tussen het huilen door. kan dit er ook door komen?
Spanning in nek zorgt voor moeilijk drinken en kan reflux versterken Zou daarom zeker naar osteopathie gaan
Ja zit ik ook te overwegen. Ze is tijdens de bevalling gedraaid omdat ze met haar schouders er over dwars uit wilde. Zou dus best kunnen dat er iets niet helemaal lekker zit, hoewel me dat niet opvalt.
Ja, heesheid kan ontstaan door maagzuur dat omhoog komt. Het kan ook stomweg heesheid door veel huilen zijn trouwens, of een combinatie. Bedje 10 cm ophogen is echt niet voldoende. Je moet minimaal een cm of 20 hebben: echt een flink schuine hoek creeren. Maar als ze overdag al op haar buik slaapt, waarom zet je dat 's nachts niet ook door? Gaf hier echt ontzettend veel meer rust. Mei tai kan op zich wel, maar kies dan wel een goede, waarmee je voldoende ondersteuning kunt bieden. Eentje die dus echt geschikt is voor de maat die je dochtertje nu heeft, (en dan NIET kijken wat fabrikanten daar zelf over zeggen, want dan lees je vaak dat iets geschikt is tussen 3 maanden en 3 jaar. Dan is iets dus onvoldoende op maat gemaakt om een kleine baby goed te ondersteunen. Als een smallere speen niet werkt voor de voeding, dan misschien iets minder indikken? Dat indikken en spenen allemaal is voor elk kindje nogal een puzzel. Wij dikten maar matig in, omdat Caitlyn anders de zuigkracht niet had om de voeding uit de fles te krijgen.
Zou die heesheid al een reden zijn voor een kinderarts? ze nam net ook genoeg met 150 ml waar ze 25 minuten over deed. als ik een smallere pak gaat ze veel meer smakken, met een groter gaatjes en dikkere voeding drinkt ze rustiger en hoor ik haat normaal slikken ipv lucht binnen krijgen met al dat gesmak. Dus dat lijkt beter te werken voor haar.
Mijn zoontje had verborgen reflux. Hij kreeg eerst borstvoeding, maar omdat hij maar bleef huilen en ik er niet achter kon komen wat er nou eigenlijk was, dacht ik dat hij misschien honger had, want als hij weer kon drinken was hij stil. Na vier weken om deze reden gestopt met bv omdat ik er helemaal kriegel van werd. Over op de fles, maar dit was al net zo'n ramp. Hij spuugde eigenlijk nooit, dat deden de kinderen van mijn zus wel, dus daarom dacht eerst niet aan reflux. Hij bleef wel boeren en slikken van de ene voeding tot de volgende. Hij ging steeds meer huilen en het predicaat huilbaby lag binnen handbereik. Van 's middags 2 tot laat op de avond en uiteindelijk de nacht in. Indikken van de voeding was genoeg, plus het scheef zetten van het bedje, wat langer rechtop houden na de voeding en de draagdoek, oh, die heb ik heilig verklaard. Ik weet er verder niet veel meer van, maar je kindje is 12 weken, dan zijn flessen van 180+6 wel heel groot. Mij zeiden ze toen dat ze dat kregen vanaf een maand of 5 of 7 kg. Nou was mijn zoon een buffel, die al snel de 7 kg haalde, maar die deed het uiteindelijk het best op 4 x 180+6 forte ingedikt met JBP.