Na een hoop drama met huisarts,doctoren en narcose is bij mijn oma eindelijk haar galblaas eruit! Werd tijd want ze was al maanden ziek en bleek galstenen binnen en buiten de galblaas te hebben. Vrijdag ga ik op bezoek en wil n kadomandje maken met ook wat lekkers erin. iemand ervaring met wat je echt NIET mag hebben als je galblaas eruit is?
ik heb in het begin heel weinig gegeten, maar wel alles. Ik kan alles verdragen. Ik merk alleen als ik wat vetter eet, dat het in mijn maagstreek en zij wat opgeblazen voelt, wat eerder niet het geval was.
Verschilt per persoon wat je kunt verdragen idd. De eerste dagen na de operatie heb ik yoghurt bakjes gegeten, je stoelgang komt pas na een paar dagen op gang door de narcose, dus zou wel makkelijk verteerbare dingen geven zo vlak na de operatie. Als je geen galblaas meer hebt moet je op den duur wel wat vaker iets vettigs tussendoor eten (bijv. kaas), omdat de galweg nu van je lever rechtstreeks naar de darm gaat, en te voorkomen dat je diarree krijgt.
Verschilt nogal per persoon. Sommigen houden hun leven lang beperkingen, anderen kunnen alles eten. Ik had de eerste dagen ook niet zoveel trek, nog duf van de narcose denk ik ook. Doorsnee wordt erg vet eten afgeraden. En in het begin ook dingen die de maag/darmen overstimuleren ( koffie, pepermunt, chocola, kruidig) wat rustig aan. Maar na 2 weken kon ik alles wel weer eten. Ook vet was geen probleem. (Tot ik een maand later een voedselvergiftiging kreeg van een gourmet actie). En ik moest veel yoghurt/kwark etc eten om bij te komen. Ik was in de periode ervoor 5 kilo kwijtgeraakt door een heftige aanval. En daar had ik echt last van..
ik kan gewoon weer alles eten..behalve eieren.. maar t lijkt me niet dat je dat in een cadeaupakket stopt haha
hahaha nee eieren niet nee.. Maar dus een lekker theetje ofzo kan er wel bij en opletten met vettigs?
Ik zou er dingen in stoppen die ze echt heel lekker vind. Ik ben zelf een maand flink ziek geweest,niet kunnen eten,10 kg afgevallen, vocht gekregen via infuus voordat ze erachter kwamen dat het mijn galblaas was.Een paar dagen na mijn operatie heb ik de gekste dingen gegeten, de dingen waar ik op dat moment zoveel zin in had zoals schuimtaart, stokbrood met garnalensalade, biefstuk met pepersaus en dat was lekker !!!!! Heb nog nooit zoveel genoten van mijn eten.Ik mocht ook gelijk alles eten na mijn operatie.
Mijn vriend is 2 mnd geleden geholpen aan zijn galblaas en kan tot nu toe nog gewoon alles eten, hij heeft alleen iets meer last van zijn darmen en opgeblazen gevoel!
ik kon en mocht alles weer eten, maar had niet zoveel honger, eieren gaan nog niet goed, nouja eigeel. fruit deed het wel goed, appels vooral. zonnatura thee (visvoer thee noemen wij dat vanwege vorm van de korrels) heerlijk.