Ik kwam deze methode tegen op internet en ik vroeg me af of het echt werkte om je kindje hiermee zindelijk te maken?
Dat is toch dat mens die beweert binnen zoveel dagen je zindelijk te krijgen? Zal bij sommige kinderen misschien werken. Maar ik geloof er niet in en vind t afzetterij!
Volgens mij kun je het beter zelf proberen met je eigen methode. Hier is het gelukt met de plaskalender (zelf gemaakte versie). Is ook een stuk goedkoper.
Keld was zo goed als zindelijk, tot de maand voor zus is geboren. Hij wou absoluut niet meer op het potje en ik heb niet aangedrongen, dwingen heeft toch geen zin. Maar volgend maand gaat hij naar school, dan is het wel de bedoeling dat hij droog blijft natuurlijk. Ik ben nu sinds een week bezig met een stickersysteem en dat gaat voorlopig prima.
Hier het boek Lotje op het potje gebruikt (heb je ook een jongensversie van) en met stickers gewerkt, al waren die stickers maar een week nodig!
Ik heb dit boekje: Boek: Zindelijkheidstraining* - Penny Warner | Uitgeverij Synthese kost 6 Euro inclusief verzendkosten, gewoon realistisch en duidelijk, ik vind het wel een handig informatief boekje, bovendien vind ik dit bedrag nog wel meevallen. In dit boekje staat ook gewoon hoe je problemen aanpakt, wanneer je kindje klaar is, veelgestelde vragen etc. Daarnaast heb ik net als Roodkapje 'Lotje op het potje' gebruikt, maar dat is meer een boekje voor kinderen. We hadden hem vroeger ook, met dat jongetje, maar mijn moeder kon hem nergens meer vinden. Dat pipi op het potje-gebeuren zal vast kunnen werken hoor, ALS je kind er klaar voor is, anders denk het alleen maar op een teleurstelling uitloopt voor ouders en kind.
Ik heb dochter een gekleurd vel papier laten kiezen (roze natuurlijk). En daarop 3x3 vakjes gemaakt en dat 4 keer (voor 4 dagen dus). Nog opgevrolijkt met 2 plaatjes van hello kitty erop. Bij elke plas of poep op de wc mocht ze een sticker plakken (dochter wil niet op het potje, alleen op de wc zonder verkleiner). De 1ste dag een paar stickers, vooral `s morgens ging het mis. Op dag 2 heeft ze alle 9 stickers gehaald en 1 natte broek. Vanaf dag 3 geen natte broeken meer. Stickers plakken vond ze toen ook niet meer nodig. Boekjes over potjes hebben we hier ook veel gelezen maar ze wilde het toen niet nadoen nog. Was nog voordat ze 2 moest worden. Het bleef toen bij 1x een poep op het potje en een paar plassen op het potje (op de wc lukte het toen nog niet).
Ik ga eens wat knippen en plakken en dan gaan we het dit weekend proberen! als ik ermee begin, moet dan gelijk de luier af?
564089 Mijn Eigen Potje Fisher Price? Dit boekje hebben we ook. En daar zit een poster bij met stickers die erg fijn werkt! Zelf maken kan natuurlijk ook (heb ik ook gedaan) maar toen ik deze zag zijn we hier mee verder gegaan. ( wij hebben hetzelfde potje maar gebruiken m op de wc omdat ze op de gewone verkleiners niet goed kan zitten, daarom dit boekje nog gekocht) Weet niet of je de link van Faye dr site nog weet? Daar staat een foto er van op.
mijn dochter was binnen 3 dagen dag en nacht zindelijk met 23 maanden ze wilde geen luier meer aan en dus heb ik die de een op de andere dag uitgelaten. 1e dag maakte ze veel plas ongelukjes maar ook veel plasjes op de pot dus was erg positief. 2e dag alles op het potje maar vergat nog wel der onderbroekje uit te doen. dag 3 alles op de pot en wc. daarna 1 x een ongelukje gehad tot nu toe en het gaat prima. ook snachts geen luier meer aan vanaf de zelfde dag en ook als we weg gingen gewoon een onderbroekje ipv luier. ze snapte het meteen bij elke plasje mocht ze een sticker op de pot plakken en naderhand kreeg ze een koninklijk potje. nu doet ze alles op de wc met wc verkleiner
Wij proberen op dit moment de paaseitjes-methode. En de schaal raakt aardig leeg... Alleen nog maar 1 plasje op het potje hahahahaha. Heel grappig hoe snel ze die omkoop-praktijken zo snel doorhebben! Ze krijgt een eitje als ze op het potje gaat zitten (en dat is hier al heeeeeel wat) en 1 als ze plast. Alle gekheid op een stokje: ik lees even mee voor de gouden tip. We zijn al een tijdje bezig en ik weet gewoon niet zo goed meer hoe ik het het beste aan kan pakken. Stickers vindt ze gewoon niet zo spannend en interessant dus daar haal ik haar echt niet mee over. Snoep wel want dat krijgt ze nooit. Vandaar dat ze zo te porren is voor een paaseitje. Man, ze weet niet wat haar overkomt!
We hebben de luier meteen uitgelaten, gelukkig wel een tegelvloer want `s morgens ging het 4x mis (ook wel op de wc geplast). We hebben erna geen luier meer aangedaan ook niet als we weg gaan. (`s nachts een luierbroekje dat weer wel). @Angel zou de paaseitjes alleen nog geven bij een plasje of poepje. Anders gaat het wel heel erg makkelijk. Weet niet hoe oud jouw dochter is.
Ik zou persoonlijk niet voor snoep als beloning gaan maar meer voor een bellenblaas, klein doosje potloden, kleurboek enz
Hier dus stickers, voor elk plasje een sticker, na 3 (om te beginnen) plasjes krijgt hij een tic tac, is hij dol op. Dit was op aanraden van het CB.