Toch verbazingwekkend dat het sommigen hier lukt om alleen negatieve berichtjes over boerenprotesten te delen. Nooit eens aandacht voor de publieksvriendelijke, ludieke acties die ook worden gehouden, zoals het uitdelen van de zakdoeken tijdens de Vierdaagse in Nijmegen. Wat zou daar toch de reden van kunnen zijn…?
Dat ik geen fan van dit kabinet ben (en van de VVD en D66 moge wel duidelijk zijn inmiddels), maar wanneer is het voor stemmers van deze partijen genoeg. Dat Rutte continue liegt dat weet iedereen, en met de nieuwe stukken over stikstof staat al zwart op wit dat Kaag keihard gelogen heeft. Wanneer is het genoeg? Volkomen logisch dat Omtzigt en van der Plas reces onderbreking vragen.
Heerlijk zo'n opfrissende knuppel in t hoenderhok. Hij zal ook vast niet alles goed doen maar Omtzigt vind ik een heerlijke verademing, een wind die vaker mag waaien totdat men zelf nadenkt en hij niet meer hoeft te waaien.
Mmm, ik zie anders weinig publiekelijk weerwoord. En Lientje vindt Trump en Le Pen ook niet extreem rechts…. Alhoewel ik denk dat deze leiders vooral weer voor eigen gewin het conflict kapen. Hopelijk doorzien de meeste boeren dat. Want echt: Trump geeft niks om boeren, alleen maar om zichzelf.
Dat is niet wat ze zei in mijn beleving. Wat ze zich af vroeg is wat de stempel extreem rechts die wordt benoemt richting die politici te maken heeft met de boeren en hun protesten. Waarom moet je daar in hemelsnaam afstand van nemen? Het is aan die politici zelf wat zij uitspreken. Ik begrijp werkelijk de discussie hieromheen niet. Wat ik overigens niet hoop is dat dit soort politici door de boeren en hun vertegenwoordigersorganisaties actief wordt betrokken in de discussie. Ik denk niet dat we daar beter van worden namelijk.
Toen ik hier laatst eens durfde te zeggen dat het kabinet overal een dubbele agenda voor heeft werd ik nog net niet voor gek verklaard . Weet je zeker dat je het hier durft te plaatsen?
Ja daar is ze absoluut briljant in; dubbelzinnige antwoorden. Vraag me oprecht af hoe ze zou reageren als Putin zijn steun uitspreekt: “ik zie een zittende MP (ook grappig om dat te zeggen trouwens) die zijn steun uitspreekt. Waf heeft dat in vredesnaam met rechts te maken!?” Veel dus, zolang je je niet openlijk distantieert van deze ultrarechtse conservatieve en schadelijke types, word je ermee geassocieerd. Precies dus wat er in jouw tweede stukje staat. Je wílt dit als boer toch gewoon niet!? Zorg dat ze de discussie niet kapen (denk eigenlijk dat dit al gebeurd is). https://twitter.com/mmeeuw/status/1551695199289606145?s=21&t=gavucb77icmdyWiXS8KOBA Daarbij is ze heel gewiekst en onbetrouwbaar: In OP1 zegt ze: ''De immigratie is veel te hoog, daar moeten we zeker wat aan doen. Maar om nou te zeggen dat boeren worden weggejaagd om de grond aan vluchtelingen te geven, dat is gewoon echt te kort door de bocht.'' Maar zelf plaatste ze dit 10-6 op twitter: “Het gaat dus inderdaad niet om natuur. Het gaat om goedkoop landbouwgrond opkopen voor huizen voor die miljoenen mensen die nog in NL gepropt moeten worden #stikstof #natura2000 #VanderWal” Dus eerst lekker framen en daarna lekker de genuanceerde politicus uithangen. Dus als mensen echt denken dat zij het gezicht is van de nieuwe bestuurscultuur: vergeet het. Ze is net zo erg, of misschien nog wel erger.
Auto rijdt op hooibaal bij A32, Rijkswaterstaat noemt acties op wegen gevaarlijk https://www.nu.nl/binnenland/6214531/auto-rijdt-op-hooibaal-bij-a32-rijkswaterstaat-noemt-acties-op-wegen-gevaarlijk.html (via @NUnl) Zo. Het is het wachten op de eerste dode als dat zo doorgaat.
https://nos.nl/l/2438511 En met asbest. Wie dit nog wil goedpraten…. Ik snap heel lang het deëscaleren, maar volgens mij (en ik blijf natuurlijk een leek en toeschouwer) is dié fase wel voorbij. Ik heb ook oprecht te doen met de integere boeren die afstand nemen van dit soort acties en zich hier niet mee willen vereenzelvigen.
https://nos.nl/artikel/2438543-opruimen-is-landverraad-bedrijven-die-boerenblokkades-weghalen-worden-geintimideerd
Dat helaas idiote acties, bedreigingen, brandstichting, bewuste ontwrichting meer aandacht genereren. Ik heb gehoord dat het "we gaan tijdens een evenement met honderdduizenden mensen een binnenstad blokkeren met tractors" uiteindelijk op last van de rechter een kleine publieksvriendelijke actie werd. Niks over zakdoeken terwijl ik het nieuws in het algemeen vrij nauwkeurig volg. En dat de toegestane 50 boeren er niet eens waren? Wat was daar de reden van?
Bizar. Als er iemand het in zn botte kop haalt om werkelijk een vinger uit te steken naar zo'n opruimer (en dit soort retoriek heeft al in meer situaties geleid tot een beïnvloedbaar persoon die de daad bij het woord voegde), of er bij een brand of blokkade-versus-voertuig iemand omkomt, dan mag de dader bestraft worden als terrorist.
Aannemers geïntimideerd tijdens opruimen door boeren gedumpte rommel https://www.nu.nl/binnenland/6214626/aannemers-geintimideerd-tijdens-opruimen-door-boeren-gedumpte-rommel.html (via @NUnl) Kijk, en dan wordt je zo geïntimideerd als je de rommel opruimt dat je er mee op moet houden, en schijnbaar wordt op sociale media bijgehouden welke aannemers voor rijkswaterstaat werken om later te bereiden. Ik zie geen Twitter bericht van lientje of van Pieter dat ze dit afkeuren trouwens. Of iets dat er vandaag gebeurd is. Wat m.i. best afkeurenswaardig is.
Op de vlag ondersteboven hangen heb ik hier nog geen publieksvriendelijke actie gezien van boeren. Paar weken geleden kwamen er een paar luid toeterende tractors door het mini stadscentrum hier gereden. Veeeel te hard, onze “binnenstad” is letterlijk een t splitsing met een marktplein op de kruising, waar veel mensen lopen en daar gingen ze recht op af. Mensen bij mij in de winkel schrokken zich rot omdat ze bang waren dat er ongelukken zouden gebeuren. Gelukkig niet gebeurd hoor, maar erg goed over nagedacht vond ik het niet… ga dan op de zaterdag markt flyers uitdelen, iets laten proeven, mensen uitnodigen om te laten zien wat jij dan doet als boer aan natuurbeheer etc
https://www.ad.nl/binnenland/bedreigingen-om-opruimen-van-snelwegen-na-boerenprotest-landverraders~a3932bfc2/ Met foto, naam en adres op internet geknalt zodat ze bedreigd kunnen worden. Echt te gek voor woorden. Dit heeft helemaal niets te maken met demonstreren. Ook die rotzooi op de weg en het in de fik steken, zorgen dat anderen er last van hebben. Geen sympathie meer voor. Ken een aantal boeren maar die keuren dit gedrag echt af en doen hier niet aan mee. Schijnt een klein clubje te zijn die zo doorslaat. Groot deel van de boeren staat niet achter deze acties.
Dat laatste lijkt mij ook. Ik ga er ook vanuit dat die boeren tegenwicht bieden en die radicale boeren proberen op andere gedachten te brengen, want ze schaden daarmee het hele imago en het hele verhaal. Toch blijft dit zo extreem doorgaan. Heftig hoor.
Ik vind het steeds lastiger achter de boeren te staan. Ik weet dat niet alle boeren het hier mee eens zijn. Maar op dit moment worden er echt grenzen overtreden. Zodra je met asbest gaat strooien en de berm bewust in de fik steekt ga je gewoon veel te ver. Er kunnen hier doden door gaan vallen.