€500 per maand moet zeker haalbaar zijn. Wij zijn gemiddeld €100 per week kwijt aan boodschappen en dan sla ik voor een maand nog voor zo'n 80euro in aan luiers/doekjes en kunstvoeding. Dan heb ik dat al direct in huis en hoef dat niet bij de wekelijkse boodschappen mee te menen. Omgerekend €515 per maand. Hier ook 2 volwassenen, één baby en 8 jarige en twee katten.
Zoals iemand anders al zei hangt je budget ook aan veel andere dingen af. Wij eten bv elke dag vers en merk dan ook dat de btw vorig jaar is verhoogt. We eten ook alleen biologisch vlees, plantaardige melk en haal dingen als linzen uit duurdere zakken van Hak ipv blik van eigen merk. Luiers gebruik ik ook de duurdere die iets beter zijn voor het milieu en het huidje. Deze keuzes maken ons budget hoger dan die van iemand met andere keuzes. Deze week waren weer veel dingen in de aanbieding die we wekelijks kopen. Dan koop ik grootschalig in om andere dure maanden een beetje te compenseren, maar uiteindelijk zijn wij altijd wel meer kwijt aan boodschappen dan ik had gewild. Ik vind het dan ook altijd moeilijk om me aan een budget te houden.
Lijstje maken wat je per week eet. Als we pasta eten dan maak ik altijd voor 2 dagen, zelfde geld voor stampot. We vriezen dan de andere portie in voor een andere dag die week of een week later. Vlees vriezen we ook in, dit verdeel ik in porties, brood het zelfde. Shampoo, wasmiddel etc haal ik bij de action of we rijden naar de DM in Duitsland (wonen dicht bij de grens) Verder doe ik een deel van de boodschappen bij de Aldi/lidl en sommige dingen bij de Appie. A-merken geven we niets om.
Dit is de laatste maanden ook ons voornemen geweest, omdat wij nooit ergens naar keken en echt belachelijk veel uitgaven aan boodschappen. 500 is echt prima te doen. Wij rekenen €100,- p.p. per maand en €50 voor luiers (1 kind). Dit is inclusief wasmiddel, shampoo, etc. Wij hebben dus €350 per maand, en ik maak hier een weekbudget van van €87,50. Voor kerst en verjaardagen natuurlijk extra.
wij doen het met 600 a 625 per maand 2 volwassenen 2 kinderen waarvan er 1 al gewoon eet als een volwassene.
Ik zou blij zijn met een budget van 500 euro. Wij doen het met 90 euro per week, al lukt dat soms niet altijd. Goed op aanbiedingen letten, hier of daar eens een Too good to go box, maar vooral niet te vaak naar de supermarkt. Ik ga 1x per 1.5 week naar Lidl en haal daar het meeste. Wat niet lukt, of wat we bij Lidl niet zo lekker vinden halen we bij AH. Wc papier en keukenrol bij Action. Bij AH probeer ik wel zo min mogelijk te komen, want ik merk wanneer ik voor een klein dingetje moet, ik altijd met meer thuis kom. Drogisterij artikelen haal ik altijd bij Kruidvat wanneer ze 1+1 gratis zijn. Zo eens in de zo veel tijd bestellen we ook wel eens een hellofresh box, maar alleen als we deze voor de helft krijgen middels een aanbieding. Toevallig komt er deze week weer eentje en daar zit dan voor 3 dagen eten in voor 25-26 euro (dit haal ik wel van de 90 af). Ik bestel voor 3 personen i.p.v. 4, want we zijn geen enorme grote eters (2 volw, 2 kids)
Ik zou uitgaan van die 500. Goed nadenken bij wat je koopt. Daarmee bedoel ik niet alleen past het binnen mijn budget, maar ook vind ik dit een goede prijs? Wat je over hebt kan je in een potje doen voor duurdere maanden. Bijvoorbeeld als er een goede aanbieding is voor eigen merk luiers. Zo bouw je een voorraadje op waarmee je de maanden daarop weer bespaard. Aanvulling : mocht je boodschappen doen bij de lidl dan is het handig om de app te gebruiken. Als je die elke boodschap gebruikt dan krijg je automatisch je bonnetjes daarin.
Aardappels/groente/vlees Pasta Rijst Ovenschotels Stoofschotes Wraps Patat/pizza/pannekoeken Divers Wel altijd verse groenten. Vanavond eten we bijv: wienerschnitsels, krieltjes, sla en wortels/doperwten. Jongste lust geen sla, hij krijgt een bakje met "lekkers". Daar zit dan appel, feta, komkommer en paprika in.
Wij zitten toch wel op 150 euro per week. Gezin met vijf personen. Ik wil toch wel graag met minder gaan rondkomen want ik vind het toch wel een flink bedrag als je het per mnd uitrekent, Is toch ook wel een goed voornemen voor het nieuwe jaar om zuiniger te gaan leven.
Ja dit. En wij zijn met 2 volwassenen en 2 kinderen, wel allemaal grote eters. Ik denk dat beide kinderen minstens net zo veel eten als een gemiddelde volwassene. Alcohol drinken we alleen met verjaardagen/feestjes en frisdrank ook nauwelijks. We eten wel altijd vrij uitgebreid, met een aantal bijgerechten en soms een luxe nagerecht en we eten heel veel groenten en fruit. En verder ook regelmatig vis en noten bijvoorbeeld, wat ook vrij duur is.
Ik kan me gewoon echt niet voorstellen dat je met een gezin voor 100€ per week gezond en gevarieerd en lekker kan eten
Wij zitten rond de 700-750 pm incl non food. Nog 1 in de luiers. En dan hoef ik niet echt op te letten. Wij zijn geen grote eters, zoals hierboven qua brood, maar ook bijv boerenkool 900 gr aardappels en 450 gram boerenkool + rookworst gaat hier niet helemaal op, altijd nog een portie over. Maar hier zou het best lukken van 500 met 2 kids als we zouden willen,
Oh dat scheelt idd zeg. Hier schil ik altijd 2-2,5 kilo aardappels. Soms blijft er nog 1 portie over haha.
Toch doen wij dat makkelijk. Altijd met groenten, soms een vleesloze dag. Brood, fruit, nootjes, het is er allemaal. Wij kopen ook wel redelijk wat er van het seizoen is, dat scheelt vaak wel. Weggooien doen we ook nauwelijks. Vandaag werkt mijn man op de middag/avond. Ik eet nu met de kinderen left overs uit de vriezer. Zij lasagne en ik mexicaans. Man heeft ook mexicaans mee. We weten echt geen week hetzelfde.
Ons budget voor komend jaar wordt 1000 per maand. Maar dat is wel inclusief overige losse uitgaven. Dus alles behalve de vaste lasten. Drogisterij, kleding, uitjes, cadeautjes. Puur aan boodschappen zitten er denk ik rond de 150 euro per week met 2 volwassenen en 2 kinderen.
Wij zijn zo een gezin die met 100 euro per week lekker en gevarieerd kunnen eten. Wat wij dan eten? Eigenlijk echt hollandse kost. Ik maak altijd zelf soep, bv tomatensoep of champignonsoep, courgette soep of groente soep. Dan meestal gekookte of gebakken aardappelen met groenten en een stukje vlees. Yoghurt of vla als toetje. Ik koop bijna geen pakjes of zakjes. Soms maken we nasi of spaghetti of macaroni en soms pannenkoeken. Overdag eten we gewoon brood van de bakker met bv hagelslag, muisje, chocopasta, grilworst, paté, boterhamworst, kaas,eieren. En uiteraard nog fruit, per week ongeveer 2kg bananen, 3kg appels, 2kg sinaasappels, pond kiwi's, mandarijnen En dan in totaal komt dat rond de 100 euro uit. Ik koop wel alles goedkoop, dus als de Elstar appels in de aanbieding zijn koop ik die. Zo ook met de aanbiedingen van de supermarkt, daar maak ik meestal een week menu van.