Zo’n beetje iedereen roept dat boodschappen in Duitsland een stukje goedkoper zijn dan in Nederland. We wonen in het midden van het land en gaan komend weekend een weekendje naar Duitsland. Nu dachten we: dan kunnen we gelijk boodschappen doen. Welke tips hebben jullie voor supermarkten? We hebben geen luiers etc nodig, want we hebben geen kleine kinderen (zoon is 8), het gaat dan om dagelijkse boodschappen.
Kruiden en kruidenzout, pakjes voor bijv ovenschotels, drogisterij artikelen zoals teatree en pepermuntolie, kruidenthee alles op gebied van kruidengeneeskunde/ paardenbalsem en aanverwanten is stuk voordeliger dan in Nederland mocht je homeopathische artikelen gebruiken brood is goedkoper maar Duits brood heeft meer gistsmaak en is compacter Vegetarische salami en een soort kookworst aan 1 stuk, in Nederland niet te koop vlees is ook iets goedkoper maar niet extreem
Zon beetje alle drogisterijartikelen halen wij bij de DM. Shampoo, crèmespoeling, douchegel, deo, haargel, handzeep, maandverband, vochtig toiletpapier, kinderbadspul, dochter neemt soms wat make up mee. Bij kaufland tomatenpuree in tube, kidneybonen, mais, pasta, kruiden, geraspte kaas, Tsjechisch bier, bepaalde snoepjes en koekjes, broodbeleg, kaas. De gekoelde producten voor een paar weken, de rest haal ik voorraad voor een half jaar minstens.
Vooral de dingen die je normaal ook koopt/gebruikt, anders ben je alsnog duurder uit. Wij gaan altijd vooral naar de DM voor verzorgingsproducten en glutenvrije dingen. Kaufland pakken we ook altijd wel mee en meestal de Aldi ook (Kaufland is niet de goedkoopste supermarkt). Ik zoek in de supermarkt vaak online even op wat dingen in Nederland kosten, zal de eerste keer niet zijn dat het in Nederland standaard goedkoper is of dat daar net een goede aanbieding is ofzo. Vlees eet ik niet, maar schijnt vooral kwalitatief beter te zijn in Duitsland. Maar zit je wel met koeling tijdens vervoer.
Wij waren laatst in Duitsland maar vond, op een aantal artikelen na misschien, het prijsverschil wel meevallen. Ik had niet het idee dat ik nou goedkoper uit was.
Een tijdje geleden hebben ze dat hier voor een tv programma uitgetest en blijkt dat in Duitsland eigenlijk alleen drogisterij producten goedkoper zijn. Voor gewone boodschappen is belgie het goedkoopste. Het lijkt goedkopere duitsland maar de verpakkingen zijn vaak kleiner, je hebt dus ook gewoon minder. Zal natuurlijk niet zo voor alle producten gelden. Dus ik zou vooral in de dm inslaan en dan de rest gewoon omdat het leuk is om in het buitenland boodschappen te doen
Eens. Vakantie in Duitsland, maar ik vond het erg duur. Vooral groenten waren er duur (1 paprika voor 4 euro zeg maar). Ook de dingen die je normaal zou gebruiken vond ik best prijzig. Wij eten niet veel bewerkt en drinken nauwelijks fris, dus geen idee wat de prijzen daarvoor zijn, maar in de categorie 'gezond' vond ik het dus niet goedkoop. Ook nog naar een DM geweest, maar deo en tandpasta die wij altijd hebben, was daar ook niet veel goedkoper. Paar dubbeltjes, maar hier in NL heb je regelmatig 1+1 gratis aanbiedingen. Ik heb niet de schoonmaakmiddelen vergeleken. Wij doen altijd zeer lang met een flacon, dus heb ik geen zin om auto vol te stoppen met iets wat op jaarbasis anders maar een paar euro scheelt.
Bedankt voor je reactie. Inderdaad, we kopen niets wat we nogmaals ook niet gebruiken We hebben een koelkast in de camper, dus dat is geen probleem België ja? Daar wonen we redelijk dichtbij, dus kunnen we ook eens naartoe rijden. Is maar 30km. Boodschappen doen in het buitenland vind ik altijd leuk
Ja ze hebben toen getest in België, Nederland, Duitsland en Frankrijk. In telkens 2 winkels exact dezelfde boodschappen gedaan. Was bij het programma ze zeggen dat. Dan was vb in België een fles ketchup 250 ml en in Nederland of Duitsland 220ml (zeg maar iets, weet de exacte voorbeelden niet meer). Maar als ze de prijs gingen herberekenen zodat alles dezelfde inhoud had kwam België er het goedkoopste uit. Behalve dan voor dingen als shampoo enzo, dan was het Duitsland. Was er ook wel verbaasd van want hier wordt ook vaak gezegd dat Duitsland of Nederland goedkoper zou zijn (woon in Belgisch Limburg met elke grens op een kwartiertje zoiets)
Nou, goed om te weten. We rijden ook vaak genoeg naar België om te tanken, dus dan maar een stukje door naar de supermarkt. Ik ging er altijd vanuit dat België duurder was, dus we hebben dat nooit geprobeerd.
Dm derdaad, Haarverf kost daar 5,95 en hier 18.95 bij de kruidvat. Dus al heb je 1+1 in nederland ben je nog duurder uit. Verder nemen we altijd Douchegel, shampoo enzo mee Zonnenbrand scheelt ook erg veel maar heb je nu waarschijnlijk niet meer nodig. Frisdrank scheelt ook veel, wij drinken t niet dus halen t nooit. Wel opletten dat je de statiegeld flessen alleen in Duitsland in kan leveren.
Ik woon aan de grens en wij komen er nooit. Voor de verzorgingsproducten is het wel de moeite, maar verder scheelt het weinig tot niets. Zeker de verse groenten zijn niet goedkoper. Al zal je deze niet inslaan voor een half jaar
Hangt er van af wat je koopt. Dingen als mais, tomatenpuree in tube en kidneybonen zijn er echt wel goedkoper en vooral veel smaakvoller. Wij kopen sowieso alles eigen merk. Frisdrank van Amerken is er wel goedkoop maar kopen wij nooit. Wel Tsjechisch bier, dat is daar net zo goedkoop als in Tsjechië zelf. Bij de DM alle verzorgingsproducten van eigen merk op Always maandverband na en dat is echt veel goedkoper dan eigen merken hier en gewoon van A-kwaliteit. En het scheelt wel degelijk als je huismerken haalt en weet wat je moet halen. Maar ik doe dit al 25 jaar en dus weet ik precies wat voor mijn gezin voordelig is. En het hangt er ook vanaf wat je normaal gebruikt. Daarnaast zijn bepaalde dingen gewoon veel smaakvoller dan in Nederland, dat weegt voor ons ook mee. Supermarkt aanbod is iets minder interessant geworden tegenwoordig maar voor de DM is het nog steeds de moeite waard. Ik ga tegenwoordig wel wat minder vaak dan eerder, weet wat ik nodig heb voor een half jaar en alles is lang houdbaar. Dan neem ik wel lekkere alpenmelk, broodbeleg, kaas en toetjes etc mee natuurlijk.
Wij wonen nabij Amsterdam en rijden regelmatig naar Duitsland. Soms elke maand, soms om de paar maanden. Wij besparen juist veel door in Duitsland in te kopen. Soms moet je inderdaad goed kijken maar afgelopen maand heb ik bijvoorbeeld veel Kerrygold boter ingeslagen, hier bij de Appie betaal ik daar 3,89 voor, vorige maand in Duitsland 1,59 voor betaald, scheelt behoorlijk. Houdbare melk scheelt gemiddeld tussen de 20 en 30 cent per pak. Frisdrank scheelt enorm (wij drinken een mix van huismerk en A merk en beide schelen onwijs). Ik koop verzorgingsproducten bij de DM, die zijn ook spotgoedkoop en goed. Wij gebruiken daarin bijna geen Amerk en kopen dus gewoon huismerk. Bij de DM verkopen ze een aantal biologische voedingsproducten die erg goedkoop zijn, denk aan biologische tomatenblokjes voor 69 cent. Die sla ik dus ook altijd in. Verder gebruik is zo nu en dan een zakje (bijvoorbeeld op dubbele dienst dagen) en die koop ik daar voor tussen de 44 en 99 cent. Geraspte kaas is vaak goedkoper en meer inhoud (ik kan ivm een cts en intersectiesyndroom niet altijd alles from scratch maken en dus ook niet altijd raspen). Sommige Duitse dingen vinden wij lekkerder dus kopen we die ook groter in. Vlees afhankelijk van. Als wij gaan maken we er een uitje van. Rondje Aldi, DM, Kaufland, lekker ergens wat eten, soms een bezoekje aan de schoenenoutlet, regelmatig al Adidas schoenen voor de jongens gescoord voor 25 a 30 euro. Duitse statiegeld flessen bewaren wij gewoon in de schuur.
Dit precies allemaal. Pepsi Max bijv. halen wij bij bij trinkgut voor 49ct in de aanbieding. Dit is dan voor een 1,5l fles.
Gehakt is vele malen goedkoper, ik betaalde 3.49 voor een kilo half om half ipv meer dan 6 euro hier. Kip was net zo duur in dld. Vooral de verzorgingsproducten zoals shampoo(scheelt 5 euro per fles) , deo(scheelt 3 tot 4 euro op 1 bus) haarlak, schoonmaak, wasmiddel, kattenbrokken(scheelt serieus veel geld, bijna 5 euro op 1 zak van 850 gram) Als voorbeeld: mascara van Maybelline scheelt 10 euro per stuk NL. In Duitsland bij de DM Drogist kost ie 7 euro, hier 17. Ook haarmasker van l'oréal scheelt ruim 7 euro op ern pot. 3.95 ipv bijna 11 euro hier. Wij halen gaan 1 of 2 keer per jaar en halen fan al het bovenstaanden. Scheelt serieus honderden euros met nederland. Wij gaan naar Kaufland en DM.
Een deel van het prijsverschil zit m in de BTW... beide scheelt 2% tov NL en bepaalde artikelen (bijv hondenvoer) zijn laag tarief terwijl in NL hoog tarief. Maar inderdaad je moet weten wat je nodig hebt cq in welke winkel je dan het beste uit bent. Je kunt evt ook bij Rossmann kijken, wanneer je de app download, dan krijg je 10%korting op alles.... ook op items in de aanbieding. Dat kan leuke voordeeltjes opleveren