Wil je echt taart? Ik maak regelmatig appelboterkoek en dat ia altijd een succes maar niet echt taarr
Appeltaart: Ingrediënten: (alles op kamertemperatuur) 300 gr zelfrijzend bakmeel gezeefd 200 gr ongezouten roomboter 160 gr lichtbruine basterdsuiker snufje zout 1 theelepel speculaaskruiden 1 ei losgeklopt 1 kg zachtzure appels 50 g suiker 2 à 3 theelepels kaneel 1 eetlepel custardpoeder ca 100 gr (zelfgemaakte) amandelspijs handje amandelschaafsel Bereiden: boter zacht roeren en basterdsuiker toevoegen bakmeel, snufje zout, speculaaskruiden en 2/3 ei toevoegen. kneed het tot een deeg. Deeg verdelen in 3/4 en 1/4 met het 3/4 deeg de vorm bekleden (24 cm) Als het deeg in de bakvorm is de amandelspijs op de bodem verdelen. Nu de appels schillen en in blokjes snijden (ik doe zelf zonder rozijnen omdat ik dat lekkerder vind.) Kaneel, suiker en de custardpoeder toevoegen aan de appels. even goed mengen. Daarna wat amandelschaafsel erbij doen. Appelmengsel in de vorm doen en goed aandrukken. laatste beetje amandelschaafsel erover heen strooien. met de rest van het deeg een raster maken op de taart. Bestrijken met het ei wat nog over is en dan in een voorverwarmde oven van 165 graden (hetelucht) en dan in ca 65 a 70 minuten afbakken. T is ff wat werk, met name de appels schillen ( tip, laat je partner de appels schillen en in partjes snijden als je bezig bent met het deeg, scheelt al heel veel )
Haha, hier werkt het altijd Door de speculaaskruiden en de amandelspijs smaakt de taart heel anders dan een 'gewone' appeltaart.
Bokkenpootjestaart!! Mijn favoriet. Heel makkelijk te maken, je hoeft niet te bakken het kost alleen wat tijd want de taart moet 12 uur in de koelkast staan. Als je gaat googelen kom je recepten tegen. Ik haal altijd een kant en klare taartbodem. Insmeren met een laagje slagroom en advocaat. Halve bokkenpootjes erop. Weer een laagje slagroom en advocaat, halve bokkenpootjes erop, weer een laagje slagroom en advocaat en als topping kruimel je wat bokkenpootjes en strooi je dat erop. Heerlijk! (wel vet ongezond haha)
Recept van appel-boterkoek Recept voor een bakplaat Nodig: 480 gr bloem 375 gr roomboter 375 gr basterdsuiker 5 grote appels ( cox of goudreinet), geschild en in plakjes 1 el kaneel 1 ½ el bruine basterdsuiker 2,5 dl appelsap 1 zakje taartgelei ( bv. Taar-tina van Oetker) Verwarm de oven voor op 200 graden. Meng boter, bloem basterdsuiker tot een soepele deegbal. Verdeel het deeg over de bodem van het bakblik (invetten hoeft niet, het deeg is vet genoeg, ik leg er meestal bakpapier onder). Leg daarna de appelschijfjes er dakpansgewijs overheen. Meng de kaneel en de bruine basterdsuiker en bestrooi hiermee de appellaag. Bak de koek in 25 minuten gaar. De koek is goed als de randen mooi bruin zijn. Bereid in de tussentijd de gelei van appelsap en taartgelei en giet deze later over de afgekoelde appelkoek
De ultieme chocoladecake van Annabel Langbein - recept - okoko recepten Deze is errrrg lekker. Ik verdubbel de cacao en raad een dubbele goede espresso als koffie aan. Dan nog walnoten erdoor en..... Ooooooooh beter dan..... Ook erg lekker met een topping van grofgehakte walnoten, hazelnoten en pistachenoten over de misdadig lekkere ganache
Ik gebruik voor appeltaart altijd cakemeel en zelfrijzend bakmeel ipv alleen zelfrijzend bakmaal, dat maakt het deeg net wat zachter en lekkerder. Ik gebruik dan 250 gr zelfrijzendbakmeel en 50 gr cakemeel
Met appeltaart maak ik ook vaak een plaat. Gewoon een dubbel portie pakken van alles. Het snijdt ook makkelijker dan een ronde taart.
Een appeltaart (even kijken welke van de recepten ik pak) maak ik ook sowieso voor de visite. Wel goede tip op de plaat. En dan nog of de bokkepootjes taart of de chocolade varianten.,..ik denk nog na