Hallo lieve leden, Vorige week plaatste ik het bericht dat na 3,5 jaar van behandelen en miskramen ik zwanger was. Na de zoveelste ivf tp, eindelijk een hartje op de echo maar een erg laag HCG. Vandaag was de volgende echo, dit ivm dat lage HCG en de trage groei. Doel was wederom een hartje zien en een embryo dat gegroeid was, en hopelijk nu beter op te meten was. Vorige week was alles nog erg klein. Vandaag ben ik 7 weken en 1 dag. We hebben een hartje gezien, en dat bleek ook een snellere hartslag te hebben dan vorige week. Goed nieuws dus. Maar het embryo was niet gegroeid en paste niet bij de termijn van de zwangerschap. De arts vertelde dat ze zich veel zorgen maakte en de kans dat deze zwangerschap goed af gaat lopen slechts een paar procent is. We moeten ons voorbereiden op het zoveelste debacle. Mijn man en ik zijn in shock naar huis gereden en voelen ons uiteraard erg verdrietig. Volgende week weer controle, de arts denkt dat het hartje dan waarschijnlijk niet meer zal kloppen. dan gaat het HCG dalen en zet de miskraam in. Dit kan weken duren. Hebben we dus eerder meegemaakt, ik zie daar vreselijk tegenop. Laatste keer dan ook de abortuspil gekregen om het op gang te helpen. Het is te pril voor een curettage. Uiteraard krijg je deze pas als het hartje niet meer klopt. En zoals het onduidelijk is waarom ik zo moeilijk zwanger raak is het ook onduidelijk waarom ik als het eindelijk ben, het niet blijf. Iemand ervaring met een te klein embryo maar wel een kloppend hartje? Hoor graag van jullie. Liefs Donna
Lieve Donna, Wat afschuwelijk voor jullie. Wij hebben dit 1 x gehad met helaas geen goede afloop. Te klein vruchtje en trage hartslag, en omdat het middels ivf was, wisten ze wel de datum van innesteling beter in te schatten en wisten ze ook daarom dat het een grote kans had dat het niet goed zou gaan. Wij moesten voor de zekerheid nog niet week wachten, op de volgende echo was het hartje gestopt. ik hoop van harte dat dit niet voor jullie geldt. Veel sterkte voor jullie.
Waarom te klein voor een curretage? Hoeveel mk heb je gehad? Al onderzoek naar gedaan? Misschien Gent een optie?
Ik kon trouwens kiezen voor: afwachten, pillen of curettage. Te klein voor een curettage lijkt me niet aan de orde.
dag zonnetje met bijna 8 weken zwangerschap is curettage geen optie. dan beschadig je de boel mogelijk. ze kiezen dan voor een abortuspil of natuurlijke mk...
Dat is dan een keuze van jouw ziekenhuis Donna want bij vele anderen doen ze dat wel op deze termijn. Al ben ik persoonlijk ook niet vd (risico's van) curretage hoor, ik heb het alle keren met pillen gedaan. L Sterkte de aankomende dagen.
Dat zal best frummelen Eerlijk gezegd kan me dat helemaal niet schelen Heb alle miskramen tot nu toe zo kunnen doen Ben gewoon zo verdrietig dat het weer niet goed is..
Wat ontzettend verdrietig! Vooral deze periode waarin je tussen hoop en vrees leeft lijkt me enorm moeilijk. Ik hoop dat het toch nog goedkomt, maar wil jullie heel erg veel sterkte toewensen in deze situatie. Enorm frustrerend na alles wat jullie al hebben meegemaakt.
Dat snap ik meis....elke klap doet meer pijn he! Zo ervaar ik het in ieder geval...Wanneer heb je de controle of heb je hem inmiddels al gehad?
hallo allemaal, net terug uit de vu. we zijn zo in de war.. we dachten dat het hartje inmiddels wel gestopt zou zijn maar niks bleek minder waar het klopte, en het vruchtje was gegroeid dooierzakje was niet helder, dat had wel gemoeten ook loopt het embryo nog steeds een week achter in groei de gynaecoloog is niet gerust op een goede afloop maar we kunnen niks anders doen dan afwachten ik voel me helemaal niet blij want de kans dat dit kindje niet in orde is is erg groot. ik hoop eigenlijk dat mn lichaam het zsm afstoot, wat ook verwarrend voelt want we willen al 3,5 jaar niks liever dan een kloppend hartje. de arts gaf aan dit slechts 2x eerder te hebben gezien. daarvan is 1 uitgemond in een gezond kind, het andere is misgegaan en werd een miskraam. is er iemand die hier ervaring mee heeft? x
Laten we hopen dat jullie embryo ook uitgroeid tot een gezond kind. Ik heb zelf geen ervaring met groeiachterstand, maar dit zal in ieder geval een teken zijn dat de hoop nog niet verloren is!
Toen mijn vruchtje een groeiachterstand had en ik veel bloed verloor vanaf 6+3 ging het uiteindelijk met 8+6 mis. Ik ga heel hard duimen dat het nog goed gaat komen ondanks dat de kans klein is. Sterkte!