Hallo, Wij willen misschien een hond en nu vinden we beide Border Collies hele mooie honden. Maar we hebben beide niet veel ervaring met honden. Nu dus aan jullie de vraag: hoe is een border collie qua karakter? Kunnen deze honden met kinderen? Is een border collie een hond voor mensen die niet heel veel ervaring hebben met honden? Ervaringen? Ik zie vaak mensen fietsen met de hond aan de fiets met zo'n speciaal ding ertussen( geen idee hoe je dat noemt )Kan dit ook als je een kind in een voorzitje hebt zitten? Is dit dan veilig? Als we besluiten een hond te nemen ga ik me zowieso inlezen en we gaan op cursus met een hond. Ik wil me wel goed voorbereiden. Alvast bedankt Groetjes Yvonne
Hai, Hier kun je veel vinden over bordercollies ; Border Collie | Honden Page Een cursus is zeker aan te raden, en ook leuk om te doen!
Wij hebben een border collie, superlieve hond, zou de kindjes echt nooit iets doen. Alleen het zijn schapendrijvers, daardoor erg beweeglijk en onrustig, als de kindjes aan het spelen zijn word hij daar actief van en drentalt veel rond, dus echt veel rust heb je niet, de hond is ook echt aanwezig dan. Wij hebben een eigen fruitbedrijf en de hond gaat altijd de hele dag mee werken in de zomer, die beweging heeft hij ook echt nodig dan. Mijn man had deze hond al voordat ik hem leerde kennen, ik zeg wel eerllijk ondanks dat de hond zo lief is voor de kindjes, zou ik dit ras niet snel meer nemen, vind ze echt vrij druk.
Het zijn idd werk honden... Dus je moet wel aardig ruimte hebben en tijd. Agility en flyball is ook leuk voor ze...
Ga niet op het uiterlijk van een hond af! Zeker als je weinig/ geen verstand hebt van de raskenmerken. Zoals al eerder gezegd is de border collie een echte werk hond. Deze honden gefokt om schapen en ander vee te hoeden. Krijgen ze daar geen gelegenheid toe dan zullen ze andere dieren/ mensen gaan hoeden. Je loopt dan het risico dat ze bijvoorbeeld de kinderen gaan drijven. je zou eens informatie kunnen inwinnen op hondenforum.nl en natuurlijk de website van de rasvereniging kunnen opzoeken.
Wij hebben een Border van een werklijn. Geweldige hond. Het zijn werkers, dus je zult merken dat ze een "baan" moeten hebben. Of dat nou 20x de tennisballen brengen is of iets anders (denk flyball of in die richting). Als ze niet genoeg werken worden ze gefrustreerd en gaan zoeken. Dat wil je niet hebben, want dan heb je kans dat je niks overhoud. Ze zijn heel slim, dus snel verveeld. Merkte met de onze dat ik niet te lang hetzelfde moest doen bijv. Het zijn ook moeilijke eters. De onze eet alleen 1 merk voer bijv. De rest verrekt ie. Haha! Qua kinderen moet je altijd voorzichtig zijn met dieren natuurlijk. Met Borders heel belangrijk dat ze je kinderen niet gaan hoeden. Dat moet je meteen afleren als je het ziet dat ie dat wil doen. De onze (begon als de mijne) greep ook veel m'n enkels en voeten als puppy. Doen ze bij schapen, dus dat moest wel afgeleerd worden. De onze is nu bijna 11 en denkt soms nog dat ie een puppy is. Hij is goed met kinderen maar kan niet zo tegen drukte. Wat kinderen kunnen zijn. Het zal er aan liggen per hond natuurlijk, maar zou ook babbelen met een goede fokker. Die kan ook allerlei vragen etc beantwoorden. En idd niet te vlug kiezen, eerst goed denken en kijken etc. Puppyles hielp me ook veel. En je moet tegen het gestaar kunnen haha! Ze kunnen letterlijk een hele tijd je gewoon aanstaren. Maar denk dat wanneer de onze gaat dat er dan weer eentje komt. Veel succes met beslissen iig! Neem je tijd, dan kom je er wel uit.
mijn oom en tante hebben altijd border collies gehad, gewoon in een tussenwoning. En ik moet bekennen dat ik er niet echt van gecharmeerd ben. Ze moeten echt heel veel beweging hebben, krijgen ze dat niet (zoals bij mijn oom en tante) dan worden ze heel druk en onrustig. Eef is gek op honden, maar gaat daar liever niet naar binnen. beestje is voor de rest echt wel lief hoor, maar mij veel te onrustig...
Wij hebben ook een border collie bij ons eigenlijk de hele familie. Maar denk eraan ze hebben echt veel aandacht en beweging nodig en vooral een baas die sterk in zijn schoenen staat! Wij hebben echt een neuroot hij kan niet stil liggen loopt de hele dag achter je aan te jagen. Hoeveel ik ook van hem houd dit ras neem ik nooit meer. Dus overdenk echt voordat je eraan begint want ze zijn echt heel veel werk als je er niks speciaals mee doet.
Ik vraag mij af of zo'n hond geschikt is voor "onervaren" baasjes. Het zijn echte werkhonden en moeten dus écht hun beweging (maar zeker ook hun uitdagingen) krijgen. Dat betekent niet 3x per dag een half uurtje aan de wandel Wanneer deze honden niet genoeg beweging en/of uitdaging krijgen, loop je het risico op gedragsproblemen. Helaas zie je heel vaak dat onervaren basis kiezen voor de rassen die wat meer ervaren baasjes nodig hebben en daardoor problemen ontwikkelen. Die honden belanden vervolgens weer in het asiel en dat is een trieste zaak.... Ik wil het je niet afraden, maar ik wil je wel bewust maken van het feit dat je je goed bewust moet zijn voor welk ras je kiest en wat zo'n hond nodig heeft. Het lijkt me niet dat je een hond gaat kiezen puur en alleen om zijn uiterlijk... /edit: wel een leuk filmpje over de Border Collie en zijn kwaliteiten: Dogs 101: Border Collie - YouTube.
Zo'n fietsding heet een springer trouwens, en met mijn ervaring ik heb geen problemen met kinderzitje en hond eraan, de veer vangt het trekken van de hond oo, de fietsbestuurder merkt hier weinig van ( al heb ik er hooguit een hond van 20 kg aan...
Sorry, waar haal je die onzin weg? Epilepsie komt inderdaad in bepaalde lijnen voor, maaf het zijn enkele gevallen. Ik ken onderhand een heleboel lijnen in de BC wereld, werk én showlijn en epilepsie komt sowieso in de stamboom-lijnen niet veel voor!
Ik heb 3 border collie's en wij zijn echte liefhebbers van dit ras. Maar alledrie zijn ze zeer verschillend qua karakter: Mijn oudste is een apart geval, hij houd niet van andere honden behalve border collie's. Hij vindt schapndrijven geweldig en wil het liefste de hele dag wel met een tennisbal spelen. Hij heeft geen rust in zn donder en heeft een hele sterke "will to please" Mijn middelste komt uit Schotland en is een echte knuffelbeer. Hjj is echt een "one man's dog" en mijn man is echt alles voor hem. Als mijn man er is, luistert hij alleen naar hem. Hij is super sociaal naar andere honden. Hij heeft ook een sterke "will to please", maar alleen buiten. Binnen is rust, buiten is werken. Hij leeft voor zn frisbee!! Alleen wil hij mijn dochter dus wel opdrijven... Mijn jongste, tja.. Dat is zo'n fijne hond!! Ze is heerlijk rustig in huis, doet het drijven alleen bij schapen en verder niet. Ze is een echte werker en staat haar mannetje als er wat "moet" gebeuren, maar als je zegt dat het klaar is, is het klaar en is ze weer de rustige huishond Ze is stapelgek met kinderen en dan vooral onze meiden. Elke nacht slaapt ze voor onze dochter's deur en ze gaat elke morgen mee haar van bedje halen. Als je via de rasvereniging je goed gaat inlezen, fokkers bezoekt en een goede BC-forum opzoekt (ik kan je via pb wel een hele fijne geven) Je, je goed laat voorlichten over de lijnen en aangeeft wat je zoekt, kan je zeker weten een heel leuk maatje vinden. Niet elke BC is een neuroot die alles en iedereen maar opdrijft. Het heeft een boel te maken met de combi van opvoeding, werkaanbod en erfelijke aanleg. Als je de hond de mentale en lichamelijke uitdaging geeft die hij nodig heeft, je consequent volhoud dat in huis rust geldt en buiten gespeeld mag worden, je consequent bent en een pup neemt bij een fokker die hetzelfde hanteert dan ben je al een heel eind op weg. Een cursus is trouwens wel een must, maar ja, dat vind ik voor iedere nieuwe hondenbezitrer
Enkele lijnen? Er is zelfs een epilepsie database voor bordercollies omdat dat een vd 5rassen is waar de ziekte het meest bij voorkomt, andere rassen zijn oa de labrador en bouvier. Daarbij staat het zelfs op sites van bordercollieclubs . Maargoed het is niet erg, maar wel een ras waarbij het een ziekte is die vaak aan de orde is, en dat is gewoon bekend bij alle fokkers. En ja zodra het wordt geconstateerd moeten fokkers dit melden en gaat de hond uit de fok maar er zijn er genoeg die het niet melden helaas. Het is een prachtige hond en staat hoog op mijn lijst van honden die ik wilde hebben maar door tijdgebrek niet kan hebben.
In Nederland is er van ongeveer 25 border collie's met stamboom bekend dat zij primaire epilepsie hebben, op de duizenden stamboom border collie's die er in Nederland zijn. Er van uit gaande dat er ook meerdere niet gemeld zijn kunnen we uit gaan van het dubbele? Dan hebben we het nog over 50, op 2500bc's is dat 2%! Dat is heel wat anders dan de "meer dan de helft" wat jij schetst! Het is nog niet zo heel lang bekend dat er primaire epilepsie voorkomt bij de border collie wat erfelijk kán zijn. Het is nog niet zo heel lang bekend omdat het niet in enorm grote getallen voorkomt. De database is opgezet door liefhebbers van het ras om te voorkomen dat het wel meer voor gaat komen dan wat het nu doet. Het komt inderdaad voor, maar in de BC wereld is men er erg alert en zeer streng op. Elk geval van epilepsie is er 1 teveel en daarom is er veel aandacht voor vanuit de BCCN en oa dmv een database wordt er voor gezorgd dat er overzicht is en het ras zo schoon mogelijk blijft. Het is een verschrikkelijke afwijking, die godzijdank niet in een mate voorkomt als wat hier geschetst wordt. En als je, je goed inleest en niet bij de eerste de beste boer op de hoek een BC pup weghaalt, dan maak je de kans nihiel dat je een BC met epilepsie treft.
Wij hebben ook een border collie uit Schotland! En past goed bij deze beschrijving! Schat van een hond maar erg op mijn vriend gericht. Hij is ook jaloers als onze dochter er bij komt en doet soms lelijk tegen haar. Het zijn zoals gezegd word werkhonden. Worden ze niet bezig gehouden dan kan die best aan je bankstelsel beginnen omdat die zich verveeld. Ook kunnen ze tiks krijgen en fietsers of andere dingen gaan hoeden. Zo heb ik er 1 gekend die werd helemaal lijp van treinen die hij wilde hoeden. Onze hond zit vaak achter de kat aan. Nu straft de kat dat zelf af, want ze geeft hem gewoon een klap. Maar soms moet je hem wel uit zijn trance helpen. Het is een leuk ras! Maar je moet het treffen om geen neuroot te krijgen en tijd voor ze hebben.
Zou echt voor een wat kleiner rustiger ras gaan als ik jullie was!! Een hond nemen is leuk, maar ow ow wat kost het een tijd.... Heb zelf een zwarte labrador van 2,5 jaar en een chihuahua van 1,5 jaar. Mijn zoontje is nu 3 maanden en ben zooooo blij dat ik al mijn tijd kon steken in de opvoeding van mijn lab. Ze is erg energiek en werklustig (jachtlijn) Heb er 2 jaar lang gehoorzaamheid training mee gedaan en jachttraining en behendigheid. Ze luisterd nu echt heel erg goed, ze kan zelfs los mee de stad in. Maar dit had ik nu niet kunnen doen met een baby. Daar heb ik nu geen tijd meer voor. Kwa karakter is ze een schat. Allemansvriend en super vriendelijk voor iedereen. Binnen is ze erg rustig en buiten een stuiterbal, maar wel een goed luisterende. Mijn chihuahua is echt het makkelijkste hondje van de wereld en luisterd NOG beter en loopt altijd los. ze is zoooooo lief echt een kroelkipje. het nadeel aan haar is dat ze maar 1 baas (ik dus, wijkt niet van mijn zijde) heeft en niet zo vriendelijk is voor vreemden. ze blaft ook naar vreemde honden (zeer irritant). Heb alleen puppycursus met haar gedaan. Voordeel: zij vind het niet zo erg als we een dag wat minder wandelen en kan overal mee naar toe. M'n labrador is echt vervelend als we een dag wat minder doen. Zou me echt echt goed in alle rassen inlezen en kijken welke het beste bij je past. Een hond nemen en vervolgens 3x een rondje buiten doen en meer niet, worden over het algemeen geen leuke honden. Ze hebben echt tijd en aandacht nodig. Als je ze dat geeft(welk ras dan ook) krijg je het dubbel en dwars terug!!! Succes!
Een paar jaar geleden moest ik op een avond even naar mijn werk. Achter bij mijn ouders zit een natuurgebied waar veel mensen met honden lopen. Hier was ook iemand die met zn border collie ging lopen en m achter in het natuurgebied los deed samen met een pup van ongeveer 13week. Was die oudste m ontkomen en naar de weg gerend om daar de auto's op te drijven. Helaas heeft ie t niet overleefd nadat ie voor een auto langs vloog. Ik vergeet dat beeld nooit weer!! Gelukkig drijven mijn honden geen auto's. Alhoewel mijn oudste dat als pup wel eventjes heeft gedaan. Héél af en toe kijkt hij ze iets te gefacineerd na (eye) maar na een correctie en afleiden is het weer klaar. Ik snap die mensen dan ook niet die het grappig vinden hoe die hondjes een auto willen opdrijven. Die zien dan toch echt het gevaar niet!
Hallo, Bedankt voor de vele reacties. Mooi om al die ervaringen te lezen. Na de adviezen hier en na het advies van een kennis van ons, denk ik dat we gaan kiezen voor een ander ras. 'S ochtend en 's avonds heeft mijn man veel tijd voor de hond. En mijn man is een echte wandelaar, dus dat is geen probleem. In de middag is die tijd er wat minder tijd voor de hond. Ik heb dan de kinderen en ik moe de oudste van school halen. Ik ga dan zeker wel tijd vrij maken voor de hond, maar er is dan gewoon minder tijd dan 's ochtends en 's avonds. De hond kan wel veel buiten zijn aangezien wij een grote tuin hebben. En ik ga op cursus met de hond. Maar goed, wat adviseren jullie voor mensen met weinig hondenervaring? Groetjes Yvonne