Zag al het topic over het vo. ik werk in het bo. Moet na carnaval weer beginnen en wil graag bv blijven geven... Iemand ervaring met kolven in het basisonderwijs? Ik moet het nog met mijn directeur overleggen, maar ik denk dat het uitdraait op kolven om 12 u (in de lunchpauze dus) en om 16 u (als de kinderen weg zijn). Dit heb ik er wel voor over, maar als nadelen zie ik wel dat ik niet meer met mijn collega's kan lunchen en dat er een heleboel werk blijft liggen. Normaal gesproken kwam ik vaak al tijd tekort op een dag. In de pauzes is het vaak nog dingen klaarleggen voor de middag en/of opruimen of alvast iets nakijken. Na school zijn er vaak overleggen met ouders, collega's etc en ook weer voorbereiden voor de volgende dag. Ik snap dat ik er recht op heb om te kolven, maar ze kunnen moeilijk een half uur iemand anders voor mijn klas zetten. Als ik het in mijn 'eigen' tijd doe, denk ik niet dat er taken weg zullen vallen, waardoor ik het nog drukker krijg dan voor mijn zw verlof... Ik ben benieuwd naar jullie evaringen!
Ik vond het ontzettend zwaar!!!! Ik kolfde om 10.10 uur(de directeur kwam dan 5 minuten in de klas tijdens fruit eten) om 12uur en 15.15 uur. Zoals je zegt.....weinig tijd voor voorbereiding 's middags, weinig contact met de collega's en extra druk om al het werk af te krijgen. Volgens de wet heb je recht om 25% van je werktijd om te kolven maar dat ging bij mij niet op. Daarom heb ik nu verlof tot Jasmijn 6 maanden oud is.
Nee, makkelijk is het niet maar ik zou er wel voor gaan. Ik ben intern begeleider in het bo en kan dus makkelijker zelf plannen. Maar ga er echt voor en voor een structurele oplossing. Of er komt iemand in de groep of er moeten taken worden weggenomen. Succes
Ook ik werk in het basisonderwijs en bij ons is het zo geregeld dat er even iemand anders voor de klas staat. Ik kolf iedere dag om 10 uur en om 2 uur. Hier is het geen probleem i.v.m. 'loslopende' collega's. Succes met uitzoeken wat het beste is!! (En geniet nog even van je verlof..!!)
Ik kom voor dezelfde situatie te staan.. Zie er ook wel een beetje tegenop. Als ons zoontje geboren is ga ik na 10 weken al aan het werk (na de meivakantie). Zal dus zeker 3 keer per dag moeten kolven. Op school is geen ruimte zonder ramen, dus zal echt ergens in een hoekje moeten gaan zitten. Het lijkt me ook echt heel erg druk omdat je dus vaak je pauzes ervoor inlevert. Het enige voordeel is dat het maar 3 dagen per week is en de andere dagen kan ik dus heerlijk live voeden
Ik kolfde drie dagen in de week en dan drie keer per dag. Vervanging is altijd lastig, maar je hebt er natuurlijk wel recht op. Ik vond het ook dubbel en ik het daardoor opgelost door deels in eigen tijd en deels onder lestijd gekolfd. Ik had, inclusief afwas, ongeveer een half uur nodig. (Ik kolfde enkelzijdig.) Dus ik kolfde van 10.00 tot 10.30. Dat was een kwartier in mijn pauze en een kwartier werd mijn klas overgenomen. Tussen de middag kolfde ik van 12.45 tot 13.15. Dit was dus weer een kwartier pauze en een kwartier lestijd. Ik kon tussen de middag dus wel eerst even samen met mijn collega's eten en eventueel wat dingen klaarzetten. Na schooltijd kolfde ik zodra de weekbeurt naar huis was. Als we een vergadering hadden, kwam ik dan iets later binnen. Het nadeel van enkelzijdig kolven is, dat het langer duurt. Een voordeel vond ik, dat ik wel een hand vrij had om wat nakijkwerk te doen. (Ik weet niet of dat ook lukt als je dubbelzijdig kolft, geen ervaring mee.) Er zijn ook wel vaak dingen die je moet lezen, dus dat kan ook prima onder de kolftijd. Maar ik zat soms ook gewoon even een spelletje te spelen op de iPad. Er waren best momenten dat ik het vervelend vond om weer te moeten kolven. Maar er waren ook wel dagen dat ik het een heerlijk extra rustmoment vond! En het is voor mij echt de moeite waard geweest! Ik voed nu nog steeds en dat was natuurlijk nooit gelukt als ik die maanden niet had kunnen kolven. Bij een tweede, als het ooit gegeven is, zou ik het weer zo doen!
Bedankt voor de reacties. nog even een andere vraag: ik zie dat sommigen drie keer per dag kolven, maar is het niet zo dat je alleen hoeft te kolven bij de voeding die je overslaat? Ik voed nu om 8, 12, 4, 7 en 10 uur. Als ik ga werken wil ik de eerst voeding live doen, maar dat zal dan dus eerder dan 8 uur moeten. Schuiven alle anderen dan dus automatisch qua tijd een uur naar voren? Dan zou ik dus om 7 uur zelf voeden. 11 uur en 3 uur kolven op school 6 uur en 9 uur zelf voeden... mmm... wel erg vroeg die laatste voeding. Maar zou dus maar twee keer onder schooltijd hoeven? Of waarom deden / doen jullie drie keer?
Ik deed het drie keer omdat mijn zoin gewoon erg vaak dronk en ik dat ritme volgde. Volgens mij dronk hij vrijwel de gehele kolfperiode toch zeker nog 8-9 keer per etmaal. Als ik gewoon met hem thuis was, dronk hij vaak wel vaker dan die drie keer dat ik kolfde. Maar dat is natuurlijk geen doen. Hij kon er best drie uur tussen laten en mijn borsten dus ook. Dus hield ik dat ook (ongeveer) aan voor het kolven. Als jouw zontje minder vaak drinkt, zul je waarschijnlijk ook met minder kolfbeurten toekomen.
Ik heb geen ervaring met kolven in het bo maar wel met kolven zelf. Ik begon met werken toen mn zoontje 3 maanden oud was en ik kolfde dan 3x, alhoewel hij in de tijd dat ik weg was maar 2x dronk. Na een aantal weken probeerde ik 2x maar kreeg niet voldoende gekolft... Hij dronk 2x 150 en ik kolfde 2x 120/130.Afgelopen week weer 3x gaan kolven, en dat gaat beter. Je zou natuurlijk 2x kunnen.proberen maar meestal haal je met een kolf minder uit je borsten dan je kindje zou doen! Ik heb trouwens een dubbelzijdige elektrische kolf en ben incl schoonmaken maar 15 min bezig, valt erg mee dus! En zoals Tupp het heeft gedaan klinkt goed, als jou dat ook lukt zou ik ervoor gaan!
Ik kolfde in het begin drie keer, tijdens de kleine pauze (vaak kwam er dan loslopende collega of stagiaire even toezicht houden bij het fruit eten of jassen aantrekken), de lunchpauze en meteen na schooltijd. Vergaderingen begonnen meestal toch pas 20-30 minuten na de laatste bel, en dan liep ik meteen het asnvangsgeleuter mis, en ouders konden ook best kwartiertje wachten. Op de dag dat ik kleuters had was het makkelijk: die gingen met andere klas buiten spelen en ik kwam meteen na het kolven ook naar buiten. Overleg met collega's miste ik niet zo. Mijn observatie is dat er vooral in het primair onderwijs erg veel onnodig gekletst en geleuterd wordt. Heb dan ook aantal jaar in mannenwered gewerkt voor ik weer het onderwijs inging. Daar was kolven veel minder een issue, dat deed je gewoon, en je wakkerder geen latente svhuldgevoelens aan bij collega's.
Ik ben vandaag weer begonnen en moet zeggen dat ondanks de medewerking van collega's het mij gewoon niet lukt om de rust te vinden om te kolven. Voel me gewoon niet op mijn gemak, kijk continu op de klok omdat de kids bij een ander worden ondergebracht....... Moet de hele school door naar de koelkast en weer terug en ik heb ook niet genoeg opbrengst. Hoop op mijn vrije dagen genoeg te kolven voor de werkdagen aan te vullen. Ik werk ma di en om en om de wo. Ik kolf alle ochtenden dus ook als ik niet werk. Ik geef 3 x 120 ml mee naar de chreche Morgen ga ik gewoon in mijn pauzes proberen 1130 en 1500 en die 3e voeding doen ik s morgens voor ik naar mijn werk ga. Die voeding kolfde ik al extra zeg maar.... Heb dit bij mijn eerste dochter ook gedaan. Moet zeggen dat t vandaag een vervelende herinnering was aan toen. Ongemakkelijk kijk ik naar de weinige melk die ik kolf. Terwijl bv voor mij geen problemen geeft. Heb zelf overproductie gehad....
Ik weet zo even niet welk topic over kolven in het VO je bedoelt maar ik kon het niet, kolven op school... ten eerste hadden ze geen goede ruimte om te kolven, ik moest of op het invalidentoilet maar daar was geen stroom, of ik moest in de boekenkamer maar daar was geen stromend water... Bovendien moest het in de pauze dus zat ik vlakbij de kantine en hoorde ik steeds de leerlingen... Maar mijn 4e was toen al ruim een half jaar, dus ik sloeg het gewoon over en kolfde zodra ik thuis was. (zat toen op 4 voedingen) het enige was dat ik dus niet op school nog werk deed maar al het nakijkwerk etc thuis. Maar dat is in het vo niet zo raar
Ik geef les in het vo en moet dus ook kolven in mn middagpauze. Ik kan mn productie behoorlijk op peil houden met vier keer kolven op een dag. Ik kolf om 6u, 12u, 6u en 12u. Nu begint hij wel wat meer te drinken en zal ik weer eventjes een extra kolfbeurt moeten inlassen. Op school kolf ik in een apart kamertje, ik heb een handsfree kolfbh en kan zo ondertussen verbeteren, iets lezen, even internetten, ... scheelt echt een hoop tijd, je wordt er ook snel heel handig in hoor