wat vinden jullie hiervan? Niet dat ze veel eet of het water drinkt maar het idee voor nu om te oefenen? Liefst meningen van mama die borstvoeding geven. 7 uur bv 9 uur fruit (gepureerd) en proberen slokje water 11 uur bv tussen door sabbelen op rijstewafel en proberen slokje water 15.00 bv 17:15 groente (gepureerd) daarna bv 19:00 bv ik wil dus niet tot in de eeuwigheid bv blijven geven maar mijn streven is 1 jaar. Wat gaat er dus gebeuren als ze meer gaat eten van het fruit? Nu is het denk ik 1/3 van een klein potje. Vervallen dan voedingen of verschuiven die? Ik wilde rapley doen maar vind het uiteindelijk toch niets om dit altijd te doen.
Bij mijn oudste had ik op een gegeven moment ook zo'n soort schema. Dat heeft wel een tijdje geduurd, omdat hij slecht reageerde op bijvoeding, dus daar kwamen we niet veel verder mee. Rond een maand of 8/9 gaf ik alleen nog bv op de normale etenstijden, voor de bijvoeding. Tussendoor gaf ik dan water en soms nog wel een paar slokjes bv als hij dat graag wilde. En nog weer wat later, toen hij echt goed at, kreeg hij eerst gewoon eten en dan bv als een soort toetje na elke maaltijd. Rond 10 maanden gaf ik alleen vlak na het wakker worden en vlak voor het slapengaan nog bv, meer als een rustige start en einde van de dag dan voor echte voeding. En vanaf 11 maanden deed ik het alleen nog maar 's ochtends. 's Middags en 's avonds kreeg hij dan bij het eten een fles kunstvoeding. Dat ben ik nog een hele tijd blijven doen, tot hij zelf niet meer wilde drinken. Het gaat eigenlijk gewoon vanzelf is mijn ervaring. Ik vond het erg fijn om op deze manier in een half jaar tijd de bv af te bouwen naar nul. Gewoon kijken wat je baby fijn vindt, als hij nog goed en graag bij jou drinkt, lekker blijven doen, maar als hij op een gegeven moment graag en veel gewoon eet, is hij daar blijkbaar aan toe en dan is de bv nog een lekkere en gezonde bijkomstigheid aan het worden.
Hoe oud is je dochtertje nu? Ik zou voorlopig geen water bij geven, maar ipv water borstvoeding... Ik gaf met 6 maanden nog 10 voedingen per dag Nu met 9 maanden nog een voeding of 5/6
Hai hai, Mijn zoontje is net iets ouder dan jouw dochtertje. Ik geef sinds een maandje ongeveer bijvoeding (vanaf 6 mnd). Ik zit nog minstens op 5x BV per dag, soms ook wel 6. Ik geef geen ander drinken dan BV, ook geen water. Brood/rijstewafel oid doe ik nu nog niet, dat ga ik vanaf komende week doen, hij is dan 7 mnd. Ik doe alles nog zoveel mogelijk op verzoek, maar ik probeer onderstaand schema in mn achterhoofd te houden : 07.30 uur: BV 08.30 uur: fruit 11.00 uur: BV 12.00 uur: vanaf komende week boterham 15.00 uur: BV 17.00 uur: groente 19.30 uur: BV en naar bed 22.30 uur: BV Ik wilde in eerste instantie alles rapleyen, maar ik ben daar te ongeduldig voor , ik wil toch graag dat er iets binnenkomt. We rapleyen nog wel, maar niet alles, voornamelijk boontjes/worteltjes enzo wel, dat kan ie makkelijk vast houden en gaat goed. Van prakjes eet ie overigens ook (nog) niet altijd heel goed.
Mijn flesweigeraar zit op een soortgelijk "schema", ong. even oud. Als ik er niet ben is het handig dat hij wat kan drinken en mijn mannetje vindt water drinken ook erg lekker! Hij drinkt max 50 cc per dag, ik denk je dochter ook zoiets? Ik ben al een paar weken zo bezig en het gaat prima.
nou ik denkt dat ze 2 slokken water per keer krijgt. Het gaat me puur om het oefenen met de tuit. Ik kwam met een flesje water aan en ze dacht heee lekker melk! Omdat ze een flessenwijgeraar was en ik niet de associatie wil wekken dat er nu uit flessen water komt ben ik dus op een tuit gegaan. (nuby) Ik moet zeggen dit wil ik aanhouden maar soms komt het niet uit en soms wil ze meer. Ze krijgt altijd meer drinken. De wafel tuft ze uit maar het gaat me om het sabbelen en hetzelfde doen als mama. Ben benieuwd, Bedankt voor de reacties!
Mijn zoontje krijgt nu twee weken bijvoeding. Zijn schema is ongeveer: 07.30 bv 10 uur fruithapje 10.30 bv 13.30 bv 16.00 groentehapje 16.30 bv 19.30 bv en naar bed Dit is als ik thuis ben, op kdv-dagen zal het anders zijn maar heb nu nog vakantie. Ik zit er aan te denken om hem 's ochtends pap te geven, gemaakt van afgekolfde melk maar weet niet wat de meerwaarde daarvan is.
Tja, meest logische tijd denk ik. Zelf heb ik 's ochtends ook geen zin in een warme hap, daarom gaf ik het de oudste ook 's middags. 's Middags hebben wij niet zo lang gedaan trouwens, ik vond het veel te onhandig. Wij wilden hem zo gauw mogelijk min of meer met ons mee laten eten, dus toen gaven we hem tijdens ons avondeten ook zijn warme eten.
Waarom wil je eigenlijk water geven? Ik heb altijd begrepen dat zolang je je kindje bv geeft je geen andere vloeistoffen moet geven omdat dat de productie in de war kan schoppen. Als je wil oefenen met een tuitbeker kun je dat beter met afgekolfde moedermelk doen.
Rond die tijd de warme hap geven is idd helemaal niet slecht ofzo. Juist heel normaal, zo kan de kleine namelijk gewoon lekker met papa en mama aan tafel mee eten ! Wil straks nog wel even soort schema'tjes opzoeken (nu even geen tijd voor) maar wij gaven de eerste weken de groenten of het fruit in de middag zegmaar rond 15.00 ofzo, net maar wat uit kwam en toen we zowel groente en fruit op 1 dag geven is het fruit naar de ochtend gegaan en de groente gewoon naar avond eten tijd, net maar wanneer wij zelf aten !
Klopt wel, de belangrijkste voeding is gewoon nog borstvoeding. Daarom kan je beter lekker wat melk geven dan water. Water is niks als alleen vocht, melkvoeding in dit geval borstvoeding daar halen ze een hoop voedingstoffen uit.
Goed om te weten maar wanneer moet je dan met water beginnen? Ik ben zo wie zo van plan om ongeveer 2 jaar BV te geven kan me niet voorstellen dat mijn zoontje 2 jaar lang geen water zal drinken. Iemand een idee? Ik kan het ook nergens in terug lezen, het enige wat ik heb gevonden is dat je geen water moet geven omdat anders je productie achter uit gaat.
maar juist er afgekolfde melk in te doen met een tuit waar ze nog niet mee om kan gaan is ook zonde. Alles gaat haar nekje in namelijk. Zonde van me melk. Wilde het uiteindelijk wel doen maar ze moet eerst snappen dat ze er wat uit kan krijgen Ja kan haar daarna ook wel de borst geven. iemand ervaring mee dat als ze alsmaar de borst nemen dan wel snappen hoe een tuit/ beker werkt?
Je moet sowieso geen water geven ! Je mag water geven. Als je na de eerste verjaardag met ander vocht dan borstvoeding begint is dat ook prima. Je mag het helemaal zelf weten. Wij zijn zelf ook wat eerder begonnen hoor ergens met 10/11 maanden! Maar ik vind dat het andere vocht tot de 12 maanden geen borstvoeding mag vervangen. Das dus mijn mening he !
Eindelijk even gedaan ! Hier was het met 7.5mnd/8mnd (toen een dagje bijgehouden en opgeschreven): Malou 06.00 ongeveer 160cc melk. 09.15 ongeveer 110cc melk. 13.00 ongeveer 80cc melk, 3 hapjes banaan, ongeveer 60cc melk. 15.30 ongeveer 130cc melk. 19.00 ongeveer 150cc melk. 22.30 ongeveer 140cc melk. 02.30 ongeveer 160cc melk. Ruben 05.30 ongeveer 140cc melk. 08.00 ongeveer 100cc melk. 10.45 ongeveer 120cc melk. 14.00 ongeveer 80cc melk, ong een halve banaan. 17.00 ongeveer 150cc melk. 19.30 ongeveer 120cc melk. 22.00 ongeveer 150cc melk. 01.45 ongeveer 120cc melk. 04.00 ongeveer 130cc melk. Met ong 8.5/9 mnd was het nog altijd hetzelfde, dus borstvoeding/kunstvoeding op verzoek alleen toen is het fruit naar de ochtend gegaan, zeg tussen 9.00/11.00 en de groente is naar de avond gegaan, zeg tussen 17.00/19.00. Vanaf ong 10/11 maanden (duurt nog even, maar) was het hier: 06.00 - 06.30 Melk ongeveer 165cc. 08.30 - 09.00 Fruit. 10.30 - 11.00 Melk ongeveer 135cc. 13.00 - 13.30 Paar hapjes brood, met boter en soms iets van beleg, slokje water/thee/en later ook sap. 14.30 - 15.00 Melk ongeveer 150cc. 17.30 - 19.30 Avond eten met de pot mee, ongeveer 100cc melk. 20.30 - 21.00 Melk ongeveer 165cc. Evt nachtvoeding, ongeveer 135cc melk.
Snap het en een beetje zonde is dat wel idd ! Dus tussen de voedingen door kan je het best laten proberen als je dat wil. Maar ik zou het dus persoonlijk niet ipv een voeding aan de borst doen. En tja moet ze perse (nu al) uit een tuitbeker leren drinken? Je kan ook rustig afwachten hoor. Over een tijdje is ook best nog vroeg genoeg vind ik. En je kan ook een gewone beker proberen. Hier waren ze denk ik rond de 11-12 maanden toen we af en toe een tuitbeker (zonder anti lek) en gewone beker zijn gaan gebruiken. En toen dronken ze hier prima uit, in het begin natuurlijk nog wat lastig, maar later prima. En een gewone beker ging ook prima, maar ze hadden al vaker uit een glas gedronken als papa/mama water aan het drinken was.