Mijn dochter is nu 6.5 maand en ze wilt niet meer drinken bij me. Eerst was het alleen savonds en snachts drinken maar vannacht heeft ze ma ar 1 borst gedronken. En nu vanochtend weer niets. Heb het aan het consultatiebureau gevraagd en die zeiden dat het komt door het bijvoeden. Maar zoveel krijgt zij nog niet alleen twee stuks fruit op een dag en wat water erna. D rest weigert ze. Ik weet niet wat ik moet doen want mijn productie is bijna niets meer. Ik ga steeds meer naar kv neigen . Maar dat wil ik ook weer niet. Oh ja ze is voor de rest wel wat hangerig maar niet versuft ofzo. Komt dit iemand bekend voor
Maar drinkt ze nu helemaal niets overdag, omdat je schrijft dat ze alleen 's avonds en 's nachts dronk? Dat lijkt me echt veel te weinig. Misschien is ze niet lekker? Of ga je binnenkort ongesteld worden? Dat schijnt ook nog wel eens een dip te veroorzaken, en de smaak van de melk te beïnvloeden. Het enige wat ik kan bedenken: vaak aanbieden. Al neemt ze maar één slokje, dan geeft ze toch even een prikkel af voor de productie.
Dit lijkt me ook veel te weinig. Hangerigheid kan natuurlijk ook daardoor komen. Heeft ze geen spruw? Als de spruw hier erg is/ was weigerde ze ook de borst. Ik zou even de dokter bellen geloof ik.
Nee geen spruw heb al in haar mondje gekeken . En ik ben nog niet ongesteld geweest heb namelijk de implanon. Nee ze drinkt de rest van de dag niet. Net heeft ze btje aan de borst gedronken . Als ik haar probeer aan te leggen gilt ze t uit en overstrekt ze. Ik maak me zorgen
Dan zou ik toch echt even contact opnemen met de huisarts. Zeker als je je zorgen maakt. Naar je gevoel luisteren.. Succes en sterkte
Als ik dat zo lees, denk ik inderdaad dat het heel verstandig is om contact op te nemen met de huisarts (en waarom morgen, je kunt toch ook nu nog bellen?). Ze lijkt mij echt te weinig te drinken, en dat gillen+overstrekken klinkt mij ook niet helemaal lekker in de oren. Ik ken dat niet echt van mijn kinderen, dus heb ook niet echt een idee waar dat vandaan kan komen. Kun je misschien kolven om je productie wat op te peppen?
Ben sinds vandaag begonnen met kolven. Was niet veel 20 ml. Maar heb het haar in een beker gegeven omdat we daarmee aan het oefenen zijn en ze dronk het op. Kan ze borst moe zijn? Of zeg ik nou wat geks ?
Oh ik heb een huisarts waarvan de assistenten maar een halve dag werkt dus we kunnen maar tot 11 bellen. Ben al op zoek naar een ander aangezien hij ook met pensioen gaat
de HA heeft toch neem ik aan wel een spoedlijn? Met kleine kindjes is het echt niet gek om hier meteen voor aan de bel te trekken, hoor! Gewoon doen en anders naar de HA post. Ik ben zelf arts, maar toen mijn dochter zo klein was zat ik meermalen voor achteraf onschuldige zaken meteen bij de HA dan wel HA post.
Wat leuk dat ze het wel uit een bekertje wil drinken (en knap ook!) Misschien kost het haar te veel moeite om uit de borst te drinken? Het lijkt er toch op dat je productie flink is terug gelopen, en als er dan niks komt kan ik me voorstellen dat ze boos wordt. Daar kan dat overstrekken misschien ook vandaan komen, gewoon frustratie omdat er niks komt. Uit zo'n bekertje drinkt ze het zó op, dat gaat lekker makkelijk voor haar. Ik zou dus denken: probeer een paar keer te kolven, en dan geef je haar dat uit een bekertje. Ik weet niet wat de minimum hoeveelheid aan vocht is per dag. Zoonlief heeft met 2,5 jaar ooit tegen uitdroging aan gezeten, hij moest toen minimaal 300 ml per dag krijgen anders had hij opgenomen moeten worden. Zolang je dochter ongeveer 300 ml krijgt, hoef je geen alarm te slaan (en kun je rustig morgen naar de ha). Fruit bestaat ook voor het overgrote deel uit vocht, dat kun je zo voor 80% meetellen. En anders geef je vandaag nog wel water of slappe thee uit een bekertje, zodat ze in elk geval genoeg vocht krijgt. Maar je zult iets moeten doen om die productie omhoog te krijgen, anders ontkom je volgens mij niet aan kunstvoeding (wat ook niet erg is, maar zo te lezen wil je dat niet).
Ja ik ga dat gewoon doen nee aan de ene kant wil ik haar gewoon de borst blijven geven maar aan de andere kant ben ik wel een beetje moe al 6 maanden gebroken nachten. Mvr komt rustig 4 x . Dus ik ga nu kolven en misschien dat ze zelf dan weer drinkt
Het klinkt meer als borstweigeren dan dat er iets ' ergs' aan de hand is. Hiervoor zou je contact kunnen opnemen met een lactatiekundige. Voor je productie blijven kolven (om 2/3 uur) en aanbieden aan je zoontje (evt toch in fles doen zodat hij er wel iets meer moeite voor moet doen). Evt tekort aan melk aanvullen uit voorraad of als kv en zo kijken of het verbeterd. Probeer wel de borst te blijven aanbieden. Het beste moment is wanneer ze nog een beetje in slaap is of wanneer de grootste honger is gestild. Hier overstrekt en krijst zl ook wanneer hij de borst even niet wil. P.s voel je niet schuldig wanneer je kv gaat bijgeven. 6 maand is al enorm mooi en lang. Voor mezelf heb ik gezegd dat wanneer zl gaat borstweigeren ik ermee stop. Hoeveel effort en tijd jij hierin wil steken kan alleen jij bepalen.
Ja ik denk dus ook dat het borstweigeren is. Wat ik eerst al zei borstmoe zijn. Ik ben echt heel erg aan het twijvelen of ik haar kv geef of bv. Precies wat jij zegt voel mij schuldig. Ik denk dat ik het nog even aankijk. En ik geef haar altijd wanneer ze slaperig is zo wakker lukt dat echt niet
Dames ze h heeft vannacht goed gedronken.en ze heeft weer volle luiers. Dit had ze ook dagen niet gehad. Dus misschien was het een sprongetje of v was ze even niet lekker. H hopelijk dat het vanaf nu weer goed gaat. Bedankt voor jullie hulp lieve dames.
Hoe is het de rest van de dag gegaan? Hier net over een borstweigerperiode heen (maar minder dramatisch op deze leeftijd natuurlijk) en wat hier heeft geholpen is blijven aanbieden, maar niet opdringen (dus bij een teken van weigering niet verder gaan) en een droomvoeding. Dus aanleggen als je kindje slaapt. Daarna kreeg hij het hier iig weer door. Succes!
Ja het gaat wel iets beter alleen vind ik haar wel weinig drinken. Dit is ongeveer haar schema. 03:00 2 borsten 06:00 2 borsten 8:00 wakker soms paar slok 11:00 1borst 12:00 brood gesopt in melk en paar slok water oefenen met beker 15:00 1 borst 16:00 fruit en water 18:00 1 soms 2 borst Soms komt ze nog rond 22:30 en dan drinkt ze ook weinig.
Heeft ze wel nog evenveel plasluiers als voor het weigeren? Dat is een goede graadmeter voor haar drinkgedrag he. 1 borst of 2 hoeft over de hoeveelheid drinken niets te zeggen namelijk. Net als de tijdsduur van de voeding. Eigenlijk is het best verraderlijk allemaal.