Ik wil graag gaan kolven zodat over een tijdje mijn zoontje ook eens een flesje kan krijgen, als wij een keertje weg zouden moeten. Voor 99% blijven zijn voedingen live Hoe kan ik dit het beste aanpakken, of welk moment zou ik kunnen kolven, is sochtends het handigst? En hoeveel ml is genoeg voor 1 voeding? Ik hoop dat er dames zijn die dit ook hebben gedaan en tips kunnen geven.
Hoi Daantje, Ik kolf elke dag 1 voeding af, die word dan gelijk gegeven door papa zodat papa ook een keer kan voeden Ik doe het s avonds zodat mijn partner dan ook thuis is. Overdag moet hij gewoon werken namelijk en ik vind het prettig om met niet te volle borsten te gaan slapen ik kolf dan beide borsten helemaal leeg (niet vaker dan 1x per dag, anders vergroot je de productie) daarvan blijft dan wel wat over, maar dat verdwijnt dan de vriezer in. Wij bewaren het in van die ijsblokzakjes echt heel handig er word niks weg gegooid en mocht ik onverhoopt ineens weg moeten en oppas nodig hebben, is er tenminste altijd borstvoeding in huis Het moment van de dag waarop je kolft maakt niet echt uit: doe gewoon waar jij je goed bij voelt en wat voor jou fijn aanvoelt.
Het moment van kolven maakt op.zich niet uit, maar waar je met kleintjes wel op moet letten, is dat als je s'avonds een fles geeft, je ze niet de mogelijkheid ontneemt om te clusteren... Zeker de eerste 3 maanden is dit heel belangrijk voor je productie, en ze doen dit niet voor niets. Een moment overdag is dus handiger
Wij zijn met bijna 4 weken gaan oefenen met een flesje. Ik kolfde in de ochtend na de eerste voeding, vaak dronk ze dan 1 borst en kolfde ik de andere af. Oefenen deed door een paar keer per week voor een voeding 30 cc met de fles te laten geven door mijn man (moment verschilde maar wij deden het niet in de avond want dan clusterde ze wat juist goed was voor de productie, wat Zoe ook zegt), de rest vroor ik in en bouwde zo een voorraadje op.
Bedankt voor alle tips! Mocht hij savonds een flesje krijgen om 11 uur, is dat in principe na het clusteren want dat doet hij tussen 8 en 10, dus dan zit ik dat niet in de weg toch? Dit weekend maar eens de eerste poging doen
Ik zou het zelf niet nog zo laat doen, maar dat is denk ik persoonlijk. Zelf zou ik het overdag doen als je kindje goed honger heeft een keertjeoverdag.
Voor mij lijkt savonds juist fijn, haha, omdat hij met de laatste voeding sneller weg zakt en dan meer gaat sabbelen op mijn tepel ipv goed zuigen, en dat is niet fijn en ik had ook gelezen dat als hij een keer borstvoeding uit de vriezer krijgt ik wel gewoon moet kolven rond het tijdstip dat hij normaal de borst krijgt?
Ik doe het ook voor de voeding van 23 uur, bevalt mijn partner en ons zoontje prima hoor als het niks is voor jullie merk je dat snel genoeg