Hoi, Met de kraamzorg deed ik dit altijd voor een voeding. Water vind mijn zoontje heerlijk, maar soms lijkt het alsof hij extra huilt bij aan en uitkleden omdat hij hongerig is naar de komende voeding. Misschien heeft dit wel niets met elkaar te maken, maar vroeg me af of jullie ook dit tijdstip hebben om te wassen/douchen/badderen. Of dat juist na een voeding een beter tijdstip is (al valt hij dan vaak zo lekker in slaap natuurlijk). Groetjes
meestal na het eten, maar als het toevallig zo voor het eten beter uit komen dan voor het eten. kraamverzorgende zei tegen ons in het begin als je kindje nog zo klein is dan kan je ze beter na het eten badderen anders heb je kans dat ze te moe zijn om te drinken.
Ik was of badder hem echt gewoon als het mij uitkomt. Nou ja: als hij slaapt ga ik hem er niet voor wakker maken ofzo. Maar ik weer niet wanneer hij weer wil drinken en ik moet ook rekening houden met de oudste en eventuele afspraken die we hebben. Dus op het moment dat ik met de oudste ga badderen (hij gaat in bad terwijl ik onder de douche sta) neem ik de jongste gewoon mee. Soms doe ik hem even met de oudste in bad en de andere keer gaat hij mee onder de douche. Soms blijkt onder de douche dat ie trek heeft en drinkt hij onder de douche even. Volgens mij maakt het allemaal niet zoveel uit. Ik merk in ieder geval geen verschil tussen vlak na of wat langer na een voeding. Alleen het uit- en aankleden vlak na een voeding kan ervoor zorgen dat hij wel melk teruggeeft. Maar dat los ik meestal gewoon op door een doek over zijn romper en trui te doen zodra ik die aan heb gedaan. Beetje zonde als die gelijk weer vies zijn.
Als ze vies is Daar heb ik verder niet echt een strategie voor. Wel doe ik kleine baby's het liefst zo min mogelijk in bad, ik vond het gewoon niet nodig.
Ik de eerste weken/maanden heb ik hem in bad gedaan op het moment dat het ons uitkwam. Meestal voor een voeding omdat hij na een voeding nog wel wat teruggaf. Inmiddels gaat hij voor het naar bed gaan in bad. Is ie lekker moe en valt hij goed in slaap!
Wanneer het ons uitkomt eigenlijk. Meestal als een van ons gaat douchen, dan gaat ze mee. En dat kan voor of na haar voeding zijn. Het douchen is 2 keer per week (max). Wassen met een washandje eigenlijk voor haar voeding, als ik haar uit bed haal, dan was ik haar en kleed haar direct aan.
In het begin voor de voeding omdat ze nogal eens dr eten eruit gooide als er teveel met haar bewogen werd. Maar tegenwoordig hoe het me uitkomt
Ik doe haar meestal na de voeding in bad. Ik wacht dan meestal wel een klein uurtje, dan is de voeding genoeg gezakt zodat het niet meer omhoog komt... Maar ze is nu meestal ook anderhalf uur wakker, dus dan is dat ook te doen!
Na de kraamweek zijn we gelijk overgestapt op badderen voor het slapengaan 's avonds. Meestal tegelijk met de andere jongens. Eerst zette ik het babybadje dan naast het grote bad, inmiddels gaan ze gewoon met z'n drieën tegelijk, dolle pret. Mijn man ging ook wel eens douchen met de baby, terwijl de jongens in bad zaten.
Dit dus wat bij op neer kwam een keer per week ongeveer en dan na ons avond eten voor de voeding van 19:00
Omdat ons meisje last had van een droge huid, 'mochten' we haar niet vaker dan 2x per week in bad doen... Nu ze daar geen last meer van heeft, zitten we nog vaak op 2/3 keer per week. De meeste keren gaat ze in bad als ze weer eens flink gespuugd heeft en ze daardoor naar zure melk ruikt.
In het begin elke dag tegen 19u badje in, dan tegen 19.30u flesje. Nu doe ik hem niet meer elke dag in bad, (ik kom pas om 18u thuis en met het spelen en eten klaarmaken etc. kom ik er soms niet toe om hem nog in bad te doen) maar 's ochtends wassen we hem wel met een spons op het verkleedkussen.
Wanneer ze zodanig gespuugd heeft of gepoept dat ze moet badderen. Dat betekend dus niet alle dagen en op diverse momenten van de dag.
Iedereen heeft lekker zijn eigen stijl dus! En het hoeft dus niet perse voor een voeding. Ik ga maar eens kijken wat me het beste uitkomt. Elke dag douchen/in bad vind ik niet nodig, maar doe wel elke dag even zijn gezichtje en billen.
Wanneer het uitkomt. Sowieso niet elke dag. Dat vind ik onzin. Altijd s avonds. De ene keer voor de voeding, de andere keer erna.
Iedere dag: voor de laatste fles even de handjes, voetjes, gezichtje en billetjes met een washand. Om de dag: voor de laatste fles in badje of tummy tub. Tijdens het aankleden wordt ze dan wel wat huilerig (honger, moe). Daarna in slaapzakje de fles en hoppa- het bedje in!