@Stranger: ik bedoel daar NIET mee dat KV-kinderen geen eigen ritme hebben, ik bedoel daarmee dat zij door hun tijdschema een ritme opgelegd krijgen. Die kinderen worden daar zo in meegenomen dat ze het op een gegeven moment *gewend* zijn... en dat is zo erg.
... dan bedoelen we hetzelfde... Trouwens ik lees hier ook regelmatig dat kv-kinderen op verzoek krijgen, vind ik erg leuk.
ja je leest heel vaak met kinderen die kv krijgen dat ze zo snel mogelijk naar de 4 flessen op een dag gaan. En het liefst moeten ze met 2 maanden al nachten maken van 12 uur! Nou, dat hou ikzelf zelfs met moeite vol : 12 uur niet eten Laat staan een baby van 2 maanden.
MIJLPAAL! Gobe is vandaag 6 mnd oud dus de eerste en belangrijkste periode hebben we gehad! \/ Denk dat kv op verzoek toch anders blijft dan bv... je zit met dat limiet van een liter he... terwijl als jij op verzoek voedt met je fles bv hij ook bij wijze van anderhlave liter mag als hij dat wil. Verder lijkt het me een behoorlijk gedoe als je het net zo wil doen als met bv. Kind heeft om 8u gegeten, volle fles, wil om 10u weer maar hoeveel geef je dan? Maak je teveel, moet je weer wat weggooien of te weinig, is hij nog niet tevreden, vervolgens wil hij om 13u weer... hoeveel geef je dan... Je wilt je kind niet laten brullen om eten maar zomaar geven zonder er verder zicht op te houden is met kv ook niet de bedoeling. En het cb, als die al moeite hebben met bv op verzoek laat staan als je kv geeft en je zegt nou de ene dag 5 voedingen maar soms ook wel 10.
ik geef mijn zoontje op verzoek de fles, en hij mag net zoveel drinken als hij wil, en als het 1,5 l is dan drinkt hij 1,5 len is het 600 ml dan drinkt hij dat. en als hij om 8 uur heeft gedronken en hij wil om 10 uur weer dan pak ik weer een fles en die doe ik eerst voor de helft, en ik kijk wel hoe ver hij dan komt en tja wat over blijft, gaat weg, maar ik heb toch genoeg melk, dus hoef ik me er ook niet druk over te maken, gelukkig. zeeuwsmeisje en gefeliciteerd met je mijlpijl op naar de volgende =D> {|= \/ \/
ik heb het cb er nog niet over gehoord dat ze er moeite mee hadden, en tja, als hij uit de borst drinkt kan ik het ook niet zien wat hij drinkt
hallo dames, hier nog een BV-mama, In de eerste weken vond ik BV geven af en toe ook wel zwaar, mn de periode dat Emma om de 1,5-2 uur kwam, ik zat toen makkelijk op 12 voedingen per dag. Gelukkig sliep ze al wel snel 's nachts door. Bij het CB adviseerde de arts mij bij de 1e controle (Emma was toen 5 weken) het aantal voedingen terug te brengen van 10 naar 7 per dag omdat ze vond dat ze te zwaar was. Onzin natuurlijk! Maar alsof Emma 't hoorde, heeft ze vanaf die dag nooit meer dan 6 voedingen per dag gehad . Tegenwoordig zit ze zelfs op de 5-6 voedingen per dag en ze groeit nog steeds goed. Ze heeft ook een lange tijd 's avonds geclusterd, alleen de afgelopen 2 avonden slaapt ze na haar voeding rond half 8 in een ruk door tot de volgende ochtend waar ik beide keren haar om 7 uur toch maar wakker heb gemaakt. Van mij mag ze best in de avond nog een keer komen voor een voeding, ik vind de nacht wel erg lang zo voor haar, maar aan de andere kant: voeden op verzoek betekent natuurlijk ook niet voeden bij geen verzoek... of niet? Overdag drinkt ze om de 2,5- 3 uur, dus ze is eigenlijk overdag aan het 'clusteren' voor de nacht Ik wou deze week de situatie simuleren zoals die straks is als ik weer aan het werk ben. (ik ga 4 dagen werken en dan moeten er dus 3 voedingen uit de fles gegeven worden). Het afkolven gaat prima, ik kan 's ochtends makkelijk 2 flesjes van 170 ml afkolven en het derde flesje 'sergens op de avond. Ze heeft ook al regelmatig uit een flesje gedronken. Maar ik wou dus uitproberen hoe mijn borsten het uithouden zo'n 10 uur tussen de voedingen, maar nu wil ze van mij niet het flesje nemen. Ze keert heel leuk haar gezicht van het flesje naar mijn borst . Ze is dus echt niet te foppen. Van anderen neemt ze zonder problemen de fles, alleen bij mij wil ze dus liever de borst. En dat ik vind eigenlijk prima, ik laat haar wel gewoon nog een paar keer bij oma of papa de fles proberen voor ze naar het KDV gaat. Als ze bij mij is, krijgt ze gewoon de borst. Ik neem als ik naar m'n werk ga wel gewoon het afkolfapparaat mee mocht ik toch last krijgen van stuwing. (dagelijks kolven op mijn werk zal mij niet lukken) Wat ik mij afvroeg: hoe kun je reageren op regeldagen als je overdag werkt en ze dus afgekolfde melk krijgt? Je kan dan niet vaker aanleggen. Ik neem aan dat ze dan vaker om de fles zal vragen bij het KDV en ik dan in reactie daarop vaker moet afkolven? Of zal ze alleen regelen op de dagen dat ik thuis ben en haar zelf voed?
Dank je. Mn man wou graag dat een jongensnaam zou beginnen met een G dus na heel lang zoeken (mooie jongensnamen met een G zijn lastig vind ik) kwam ik uit op Gobe. De naam wordt ook gebruikt door dick bruna voor een karakter van een persoontje die hij heeft gemaakt voor terre des homes en er is een boekje van over een jongetje die zo heeft in een ontwikkelingsland. Lijkt een beetje op Gobert en dat is en oud hollandse naam. Mn dochter heeft een wat vaker voorkomende naam alleen jheb ik hem waar ik woon nog niet gehoord; Lola Emmetje; je moet zelf ff kijken hoe lang jij vind dat ze mag slapen achter elkaar. Ik maakte mn zoon de eerste maanden rond 23u nog ff wakker om te drinken, sliep zelf dan rustiger. Met 5 mnd slaapt hij nu 12 tot 14u achter elkaar soms, ik kolf dan wel minimaal 1x. Je kan zorgen dat je misschien wat extra melk op het kdv laat voor noodgevallen (regeldagen) Mijn ervaring is dat hoe ouder hoe minder vaak regeldagen alleen met 4 mnd en 6 mnd zijn nog redelijk berucht maar dat hangt ook allemaal samen met de ontwikkeling. Ik zou als ik jou was dan idd proberen extra te kolven en thuis op die momenten extra vaak te laten drinken. Ik heb ook nog een vraag. Als je kind nou 3 weken vroeger geboren is het dan beter om ook 3 weken langer te wachten met bijvoeding of zou dat niet uitmaken?
Gefeliciteerd! {|= En dat wil ie hier weleens ... Verder doe ik het zoals Misgwen, alleen hoef ik nooit iets weg te gooien, hij heeft in totaal 2x iets overgelaten in de fles... :-D
zeeuwsmeisje mijn zoontje is te vroeg geboren en heb na de 6 maand hem wel wat gegeven, maar niet veel zeg maar.af en toe dus de reden is dus omdat hij te vroeg was, heb ik er mee gewacht, en nog steeds is het voornamelijk bv en haast geen bijvoeding
@Zeeuwsmeisje: gefeliciteerd En mijn vraag over bijvoeding is doe je het met 6 maanden, of ná 6 maanden (dus dan is je kindje eigenlijk 7 maanden)
Gefeliciteerd Zeeuwsmeisje Ennuh, spreek je Gobe zo uit zoals je het leest? Of anders ? Vind Lola ook een hele mooie naam! nog een vraagje : Hoe lang duurd de 4 maanden-dip?
Het mag eigenlijk als je kind 6 maanden is dus vanaf dan... nog pecies 3 maandjes doorzetten voor jou dus Wij gaan zaterdag denk ik voor het erst iets geven dan is mn man er ook. Zijn wel momentjes waar hij bij wil zijn en echt haast hebben we er niet mee. Mijn zoontje is maar 3 weken te vroeg dus officieel heet dat optijd maar gedroeg zich erg prematuur en heeft een ontwikkelingsachterstand, vandaar mijn vraag.
kiowa dat verschilt per persoon bij de 1 is het heel snel en de ander een week en sommigen hebben er haast geen last van zit je er nu midden in of niet?
Gobe spreek je idd gewoon uit zoals je het zegt; Goobu De 4 maanden dip heb ik nu niet echt gehad omdat ik toen nog overproductie had maar bij mn dochter duurde die vrij lang, 2 weken ofzo. Niet zo verworderlijk dat er ook een groepje bv-moeders is die dan zo onzeker word daarvan dat ze dan stoppen maar het gaat echt wel over. Nu is het ook een beetje gemier hier, hij is snel afgeleid, wil vaak drinken, is jengelig wat hij normaal noooooit is. T gaat ook wel weer over maar als je er midden in zit is het toch ff balen.
Zeeuwsmeisje met de 6 maanden! Mn meisje is de laatste tijd ook snel afgeleid tijdens het drinken. Even een vraagje; wat is de reden / het doel van clusteren?