Ik vind kolven ook pijnlijk. Maar het went. Hoe vaker je het doet hoe minder je ervan voelt. Het is dus even wennen. Probeer het zo hard te doen dat het pijn doet en dan net iets zachter.
@vivian: misschien dat je te hard vacuum maakt? Je kan het beste op het begin snel en niet te hard pompen en als je tsr hebt wat langere, hardere slagen maken. Niet gelijk beginnen met hard vacuum dus! Verder moeten je tepels er idd ook aan wennen. Past het schild wel goed bij je?
Dames, Even een korte vraag. Hoe onthouden jullie aan welke borst de kleine als laatste heeft gedronken? Ik vergeet het continue. Graag jullie reactie.
vivian, je bent wwel snel met kolven, je productie is ook nog zoekende en tsr nog waarshcijnlijk sterk... maar ik heb dezelde kolf..en ik doe als de tsr is gekomen, gewoon hele kleine korte pompjes, wnat het loopt bijna vanzelf..ook doe ik om de paar pompjes de vacuum eraf halen en weer opnieuw enz .. bij mij is het pijnloos...maar als je kindje net geboren is kan het zijn dat je borsten ook ngo een stuk gevoeliger zijn.. bella, ja ik hoop het niet...maar t voelt echt weinig melk..ik ga maar es mn huisarts bellen over domperidon...wnat mijn gezondheid is ook niet jevanhet, heb een tekort aan iets, moet nog steeds mn bloed prikken...drink nu al elke dag floradix, ff kijken of het helpt.. @onthouden, ik voel aan de borsten...er is er altijd 1 zwaarder...en die geef je dus als laatst maar er zijn van die bh speldjes...heb er toen ook 1 gekregen in zo'n babydoos, zo'n ribbon ding
Ik kom ook af en toe even mee kletsen! Geef nu 6,5 week borstvoeding, en het gaat super Geniet er echt van! Hier probeer ik trouwens ook te kolven, maar dat lukt dus echt totaal niet! Sowieso komt er echt amper wat uit als ik zomaar uit mij zelf denk ik ga ff kolven. Het lukt alleen als ik mijn baby aan de borst heb en ik dan de ander kolf, dan gutst het eruit. Maar stopt het ook weer zodra hij stopt met drinken. Ik kolf dan misschien 60 cc. Niet echt denderend dus. Zou een elektrische kolf er wel meer uit kunnen halen? Ook hier een grotere borst, aan het eind van de dag zijn ze altijd wel weer gelijk. Dan zijn ze echt leeg gedronken, maar in de nacht is de rechter altijd voller. En dat terwijl die dan als laatste is geweest en de linker dan eigenlijk aan de beurt is. Ben dan soms geneigd om dan juist die borst te geven, maar denk er nu aan dat ik links juist wat vaker stimuleer. Er heeft iemand honger, ik stop gauw met mijn berichtje!
ik kolfde rond 5/6 wkn iets van 90 cc in totaal...dat dronk mn zoontje ook maar nu is het al 120...meer als dat bied ik niet aan, mn oudste heeft tot 5 mnd alleen maar 120/140 cc gedronken.. ik kan niet kolven zonder syntocinonspray, mn tsr komt gewoonm niet zonder baby...
Ik voel altijd aan welke borst t volst zit hahaha Maar meestal is het wel te zien ( voed op de bank met een kussen en deken onder mijn arm dus zie heel makkelijk welke kant t laatst was hahaha)
@kolven: ik heb vanaf de geboorte gekolfd (prematuur), en bij mij hielp een foto of filmpje van de kleine goed. Nu heb ik niks meer nodig, blijkbaar zijn mijn borsten geconditioneerd. Pijn is niet goed! Ik heb geleerd dat je het zo hard moet doen dat het net geen pijn doet. Misschien dat elektrisch beter in te stellen is? @goede borst: bij mij ook rechts! Vanaf dag 1... Heel af toe is links beter, maar dat is na een dag dan ook weer voorbij. Ik merk het niet met live voeden trouwens, alleen met kolven. Ik voel ook aan de borst welke vol is, en ik probeer ook te visualiseren welke kant ik gevoed heb. Vandaag een hongerlapje, boterham en fruit liet hij liggen, maar mama's borst was favoriet!
*even inhaken* ik had ook zo'n armbandje, maar die vergat ik dan te wisselen! Je hebt ook apps! *breekt weer uit*
Haha ja ik vergat het bij de oudste ook steeds. Bij de jongste doe ik gewoon maar wat. Momenteel krijgt hij steeds eerst mijn 'slechte' borst in de hoop dat die wat bijtrekt.
Hey Meiden, Nee ik kolf nu nog niet het was gisteren alleen even om te proberen. Ik heb de 28e een bruiloft van mijn schoonzus dan gaat Luca een avondje naar de oppas. Vandaar dat ik wil gaan kolven, maar dan is hij een maand dus dat kan dan wel denk ik. En verder wil ik thuis graag voeding hebben voor hem mocht ik eens niet thuis zijn. Ik heb ook zo'n bandje voor mijn borst , aan welke kant het laatst gedronken is. Echter vergeet ik dat bandje dan weer heel vaak.. Ik kan het gelukkig voelen welke het laatste is geweest mocht ik het echt niet meer weten. Hahaha! @ Bellabella: Ik ga je tips proberen!
Hoi dames! Tijdje geleden voor mij. Ben echt heel blij nog steeds dat ik doorgezet heb. Ookal heb ik enorme kloven nu en doet het voeden nog steeds btje zeer bij het aanhappen. Vooral omdat zoonlief dus erg luie drinker is en hij de tepel het liefst naar binnen slurpt inpaats van een goed hapje te doen. Ook wil hij vaak na een paar min al de andere borst. Doet dan net of tie leeg is. Als ik dit dan controleer door zachtjes te knijpen spuit het eruit en kan ik mn bril weer schoonmaken. Smorgens heb ik echt een luxeprobleem ons manneke saaptvan rond 20:00 tot ergen tussen 6 en 8. Ik word dus regelmatig wakker met een nat tshirt. Kheb dan echt het idee dat het eruit spuit. (kennen jullie die scene van will & grace met de lekkende waterbh) soms word ik wakker omdat ze echt op ontploffen staan dan kolf ik met de hand de grootste druk eraf en kan ik nog even slapen. Best gek smorgens zo vol maar naarmate de dag vorderd, laat hij er steeds minder tijd tussensoms zelfs om het half uur. Of wil clusteren. Of hij wil gewoon naar bed gister al om half 8. Kvoel me smorgens altijd net tatjana mn shirt helemaal strak. Maar savonds heb ik theezakjes en dan zit datzelfde shirt heel los @cupcakes et banaan zoek bij 24 kitchen eens naar bannoffee die bananencake is erg lekker die slagroom toffeetopping hoeft er echt niet op hoor. @ hier is stom genoeg smorgens rechts mn goeie borst maar later op de dag links
Pugga, hapt hij ook niet als je je tepel tegen zijn neus houd in plaats van tegen zijn lippen? Hier gaat het hetzelfde voor wat betreft dat Tatiana shirt . Ik ben savonds voor ik naar bed ga gaan kolven om wat melk te hebben voor de volgende avond omdat mijn zoontje enorm kwaad kon worden als er na uren clusteren gewoon niks meer uit kwam. Breastflow fles besteld, die kwam gisteren binnen en staat vandaag gewassen en wel klaar voor gebruik. Maar wat denk je? Sinds een paar dagen valt meneer na een onrustige twee uur om half negen zo vast in slaap dat ik hem om negen uur zelfs in zijn wieg kan gaan leggen! Dus nu heb ik best al wel wat flesjes in de vriezer staan.. Ik blijf wel kolven voor mijn productie dus binnenkort begin ik maar ijsblokjes zakjes te gebruiken anders staat de vriezer zometeen helemaal vol. En dan nog maar hopen dat hij het lust.. Ach ja als hij het niet lust pasteuriseer ik het zodat ik er pap van kan maken . Overigens wel lekker hoor, dat ik savonds even wat tijd heb waarin allebei mijn kotertjes in bed liggen. Even een kopje thee drinken voordat ik uitgeput in bed neerval .
Goodmorning! Ik heb vannacht een goede nacht gehad want R. had laatste voeding om half elf, toen ergens in de nacht (geen klok, dus geen idee); gevoed in het donker en luier was niet nodig, en toen pas weer om 7 uur! Wat lekker! Enige is.... hij heeft de hele nacht bij mij gelegen, ik kon hem niet in de cosleeper wegleggen voor het slapen gaan (die 40 cm extra afstand is blijkbaar teveel!??) en was te moe om het vaker te proberen. Wel vervelend is dat ik dan natuurlijk niet zo lekker slaap omdat ik heel erg oplet of alles goed met hem gaat. Zijn er hier meer moeders die hun kind bij hun laat slapen? Als ik hem wel in de cosleeper slapend krijg, wordt hij altijd al heel snel wakker en heb ik dus soms maar anderhalf uur tussen "voedingen" of "troosttiet"... Wat ik nu doe om veiliger samen te slapen is: - Geen dekbed maar we slapen onder een laken met een katoenen sprei. - voedingskussen in de lengte tussen mij en mijn vriend in zodat hij niet op R. kan gaan liggen. - R. ligt in het holletje als ik op mijn zij lig, dus kan niet naar boven (arm van mij) of naar onderen (benen van mij) Iemand tips?
@ratatosk: wat fijn dat hij nu zo goed gaat slapen! Ik had vroeger ook wel eens die ijsblokzakjes geprobeerd maar ik vond dat superonhandig, ik vries het gewoon in het flesje in (heb er 1000 gekocht bij de hema destijds). @Pugga: jeetje, wat goed dat je zo doorzet dan terwijl je (nu nog) last hebt van kloven, respect
@ratatosk als hij zo wakker word ga ik je tip proberen. Hebben jullie dat ook zn eerst voeding smorgens tussen 6-8 dan wordt hij zonder aanwijzing van honger wakker en gelijk brullen tot hij aan de borst ligtdan tijdens het wisselen vaak ook brullen terwijl hij al half in slaap gevallen was, en dan de voeding erna dan is hij wat aan het jengelen in zn bedje en als ik dan kom dan is hij alleen maar vrolijk. Soms zo vrolijk dat het drinken niet lukt omdat tie zn mondje openhoud door het lachen hihi wel een super begin van de dag natuurlijk
Wij hebben het meisje toen ze nog piep was wel eens op een aankleedkussen laten slapen tussen ons in. Badstofhoes erover, en helemaal bovenaan in bed. Door dat randje ga je er niet op liggen, en ze hebben toch een beetje hun eigen plekje. Ook komen ze niet onder de deken - omdat ze hoger liggen - of kussen.
Bedankt voor alle tips! Vanochtend nadat ze bij mij gedronken had de calma weer eens aangeboden, wel sabbelen maar niet zuigen Zuigen wil ze des te meer aan mij: valt dan op schoot in slaap maar laat zich niet wegleggen. Moet douchen, moet straks weg! @Bella: gebeurt hier regelmatig, in de kraamweek nog per ongeluk na de nachtvoedingen maar inmiddels routine. Ze begint de nacht meestal in haar eigen bed maar na de eerste voeding (kan in de nacht of vroege ochtend zijn) blijft ze bij me. En soms ziet ze de hele nacht haar wieg niet. Veiligheid bouw ik in vooral door mijn eigen gewenning en bescherming, maar ook zorgen dat ze niet te dicht bij de rand ligt, dat het dekbed hooguit tot haar middel komt, vaak pak ik het wiegdekentje en leg ik dat over haar en mijn bovenlijf heen terwijl het dekbed alleen mijn benen bedekt. De houding die jij noemt is een beetje de universele mama-kind houding, al merk ik dat we elkaar soms in de weg zitten als ik mijn benen wil optrekken en zij de hare wil strekken. Ik heb haar bij voorkeur aan de "buitenkant", maar ook tussen ons in weet ik haar genoeg te bewaken. Als ik echt diep wil slapen, leg ik haar om die reden weleens weg. Maar nogmaals, je eigen gewenning is het belangrijkste. Laatst ging lief een keer samen met haar een dutje doen, en kwam zijn arm in haar gezichtje terecht- iets wat mij dus nooit gebeurt. Zijn favoriete houding is overigens op zijn rug met haar op zijn borst - zo kunnen ze ook lekker samen dutten.
Mijn dochter heeft de eerste maanden ook vaak bij ons geslapen omdat ze dan tenminste sliep. Ik hield ook die universele slaap houding aan met haar bij voorkeur aan de buitenkant. Tot ze een keer aan bed rolde nu ligt ze bij voedingen altijd tussen ons in, nooit meer aan de buitenkant.