Borstvoedingskussen?

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door Virginie83, 15 aug 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Virginie83

    Virginie83 Fanatiek lid

    3 apr 2007
    2.581
    0
    0
    Secretaresse
    Bij Brussel (België)
    Hey meiden,

    Jullie als borstvoedingsmama's gaan me misschien kunnen helpen!

    Wie heeft er ervaring met een borstvoedingskussen? Is dit handig(er)? Is natuurlijk ook te gebruiken voor een flesje, maar vonden jullie dit praktischer bij het voeden of niet?

    Alvast bedankt! :)
     
  2. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Ja, de eerste tijd zeker! Je kindje is dan nog zo klein, (en dat terwijl Thirza bij geboorte al heel groot was ;) 53 cm en 4330 gram), dat het dus fijn is om een kussen ter ondersteuning te hebben, zodat je kindje echt goed voor de borst ligt.
    Koop er wel eentje met een balletjesvulling, die blijft namelijk gewoon goed en is gewoon steeds weer goed op te kloppen en te vormen naar hoe jij op dat moment zit te voeden.
    Kussens met een synthetische vulling gaan, zoals dat met synthetische vulling nu eenmaal gebeurt, erg krimpen, (dat de vulling inzakt), en dat krijg je na een tijdje niet meer lekker opgeschud.
     
  3. Linnie1985

    Linnie1985 Fanatiek lid

    17 mrt 2010
    3.406
    0
    0
    NULL
    Gouda
    Helemaal met Rozemarijke eens.

    Ik vond het in het begin super handig. Ik gebruikte dat ding zelfs 's nachts.
     
  4. MamaMarije

    MamaMarije Niet meer actief

    Ook helemaal eens met mijn voorgangsters. Ik gebruikte hem zelfs tijdens mijn zwangerschap al om lekker mee op de bank te kunnen liggen. Voor in bed vond ik m te groot.
    Voor het voeden vind ik m echt ideaal. Zo'n beetje onze beste baby-aankoop :D.

    Maar ik weet wel dat de meningen er erg over verdeeld zijn, dus tja ;)
     
  5. Mrs Hair

    Mrs Hair Fanatiek lid

    9 jun 2010
    3.330
    0
    36
    Jurist
    Zwolle
    Ik heb hem heel intensief gebruikt, maar allen de eerste twee/drie weken. Toen had ik niet zonder gekund. Maar probeer er niet te veel geld aan te spenderen, dat is het niet waard.
     
  6. Virginie83

    Virginie83 Fanatiek lid

    3 apr 2007
    2.581
    0
    0
    Secretaresse
    Bij Brussel (België)
    Alvast bedankt voor jullie antwoorden! :)

    Zo'n Doomoo is met bolletjesvulling dacht ik? En achteraf kan baby er ook nog op liggen, toch? Toch eens gaan kijken dan!
     
  7. MamaMarije

    MamaMarije Niet meer actief

    Doomoo is idd met bolletjesvulling geloof ik ja. Ik heb hem alleen als 'kussen voor de baby' gebruikt in de kraamweek ofzo. Als babytjes eenmaal beweeglijker worden, vind ik het zelf niet meer zo handig/veilig ivm wegzakken.
     
  8. Ireen

    Ireen Fanatiek lid

    8 sep 2008
    2.305
    1
    0
    Ohw, ik vond het juist echt helemaal niets en was pas van mijn kloven af toen ik dat ding niet meer gebruikte.

    Maar goed, das voor iedereen anders. Ik vind ze verder wel handig om lekker te lezen in bed. Maar bijv. na een keizersnede kan het misschien ook handig zijn om er 1 in huis te hebben.
     
  9. ratatosk

    ratatosk VIP lid

    16 mrt 2010
    5.429
    5
    0
    :)Ik vind hem heerlijk en slaap er nog steeds mee
     
  10. allanieew

    allanieew Actief lid

    5 jan 2011
    298
    15
    18
    thuisblijf moeder (and proud to be one)
    bij utrecht
    ik kan niet zonder, maar heb helaas een kussen waarvan de bolletjes met gebruik kleiner worden en mijnkussen is dus nu nog maar half zo vol als eerst (comfy big gekocht bij de prenatal)
    en de vulling is alleen in enorme hoeveelheden te krijgen. Ik dacht hem gevonden te hebben bij babywalz komt de zak aan zijn het van die micro parels terwijl er bij mij grotere piepschuim bolletjes in zitten) Het is ook wel lastig want ik weet dus niet hoe ik zonder kussen of bed (liggend) moet voeden.
     
  11. Manuela79

    Manuela79 VIP lid

    7 aug 2006
    10.145
    0
    0
    Hilversum
    Grappig... ik heb de mijne alleen tijdens de zwangerschap gebruikt om mee te slapen. Tijdens het voeden vond ik het juist onhandig (zowel met de borstvoeding als later met de fles).
     
  12. mevrouwtje

    mevrouwtje Bekend lid

    11 feb 2011
    616
    66
    28
    NULL
    NULL
    In het ziekenhuis gebruikte ik een hele kleine die precies om mijn lichaam vier (voorgevormd) die vond ik wel handig.
    Thuis heb ik zo'n hele grote vormbare, ik kan er niks mee.. gebruik nu gewoon een kussen van de bank.
     
  13. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Slechtste aankoop ooit. Mijn kraamhulp heeft hem weggegooid, haha!

    Kon er helemaal niks mee, ik heb nooit begrepen hoe je je kind daar in, tegen, op of hoedanook moest leggen om te voeden.

    Ik deed het gewoon met een hoofdkussen.
     
  14. blinky

    blinky VIP lid

    11 feb 2010
    8.249
    2
    38
    huisvrouw
    ossendrecht
    ik heb hem na de bevalling maar 3 dagen gebruikt. ik vond het niet handig. steeds dat gehannis met zo'n kussen hihi. ik legde gewoon een klein kussentje van de bank onder mijn arm en klaar. in de zwangerschap vond ik ze voor het slapen trouwens ideaal
     
  15. Babel44

    Babel44 Niet meer actief

    Ik heb idd vanwege ks veel in de rugbyhoudng gevoed (dan ligt je kindje "onder je arm door", met het kontje bij je rug en het hoofdje uiteraard bij de borst) en daarvoor was zo'n kussen mi onmisbaar.
     
  16. novmama

    novmama Fanatiek lid

    6 mei 2008
    1.801
    0
    0
    gelderland
    Ik heb de kussen nooit gebruikt tijden het voeden vond het zo onhandig ... Met slapen kon ik hem niet missen ;)
     
  17. ratatosk

    ratatosk VIP lid

    16 mrt 2010
    5.429
    5
    0
    Oh ja hij is eigenlijk om te voeden hè :p.
    Dat kan ik er ook niet mee, nooit fatsoenlijk gekund ook.
     
  18. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Voedingskussens zijn beruchte veroorzakers van tepelklachten! Kind goed aanleggen gaat namelijk lastiger, daarnaast als je jezelf aanleert met zo'n groot kussen te voeden, dan belemmer je jezelf wel aardig in je bewegingsvrijheid, omdat je dat ding dan steeds buitenshuis moet meenemen (winkelt nogal lastig).

    MAAR...heerlijk in bed die dingen, zeker bij tropische temperaturen. Ding wordt hier 8 jaar na aanschaf nog steeds gebruikt...
     
  19. Virginie83

    Virginie83 Fanatiek lid

    3 apr 2007
    2.581
    0
    0
    Secretaresse
    Bij Brussel (België)
    Moeilijk dus! :)

    Het leek me handig omdat ik bij de 2 anderen altijd 'iets' miste qua steun ofzo en dan leek zo'n kussen me wel iets.

    Had ze dus 4 jaar geleden moeten kopen, is er nooit van gekomen.

    En aangezien ik nu toch écht bv wil proberen geven.. ;)
     
  20. allanieew

    allanieew Actief lid

    5 jan 2011
    298
    15
    18
    thuisblijf moeder (and proud to be one)
    bij utrecht
    daarvoor is ook een oplossing, het opblaasbare voedings kussen, tsja ik heb hem een paar maanden geleden in moeten voeren uit engeland, maar het werkt wel ;)
     

Deel Deze Pagina