Ik weet niet onder wel kopje dit nou precies valt dus plaats m hier maar.. Ik was wel benieuwd naar ervaringen van vrouwen die borstvoeding hebben gegeven en hoe jullie dit ervaren hebben.. ik wil zelf heel graag ook borstvoeding gaan geven en wil t ook zoo lang mogelijk blijven doen... Maar soms denk ik er wel eens over na..van ...stel dat ik even weg wil...en ik laat onze dochter bij mijn partner..en ze krijgt honger...what to do.. Is het nou echt zo dat je leven beperkter is als je borstvoeding geeft?? Ik wil gwoon het beste voor ons kindje en weet dat dat bortsvoeding is... En natuurlijk kan ik gaan afkolven enzo.. En hoe deden of doen jullie het voeden in het bijzijn van andere mensen.. Ik ben op een cursus geweest en wat mij heeeel erg opviel is hoe preuts mensen nog zijn tegenwoordig...bij het zien van beelden deden sommige vrouwen al hun handen voor hun ogen... Maar ook hoor van buitenaf dat veel mensen het vervelend vinden als vrouwen in het bijzijn van of in het openbaar aan het voeden zijn... Ik zie het zelf als iets compleet natuurlijks maar het is me enorm tegen gevallen dat er maar heel weinig mensen dit met mij eens zijn.. Ik had dit totaal niet verwacht ( niet dat ik me hierdoor laat weerhouden hoor) maar ik dacht dat in deze tijd dat t allemaal al veel makkelijker zou zijn.. Borsten worden volgens mij gezien als lekkernij voor de man...terwijl ze dr toch echt zitten om je kindje t zogen... Is dit herkenbaar bij jullie ..of hoe is jullie mening hierover..welllicht wat tips voor me... Hoor t graag
ik ben een bv mama. mijn zoon heeft 2 jaar lang bv gekregen dus ik mag me wel een lang voedster noemen ik heb me geen moment beprekt gevoeld ik ging overal naar toe en voede over al en niemand die iets zag. je kan heel discreet voeden. voeden met mensen erbij tja ik was echt zo van als ze het niet willen zien kijken ze de andere kant maar op maar ook hier kun je heel discreet mee omgaan( dus niet hoppa tiet uit de trui maar trui omhoog hempje naar beneden alleen tepel bloot klaar) ik heb ook wel reacties gehad maar daar had ik standaard wel een antwoord voor klaar zoals bijvoorbeeld: ga jij ook naar een koe in een wei dat ze daar niet mag voeden omdat ze openbaar staat te doen wat natuurlijk is? meestal dropen ze dan wel af. tja na de bevalling is z'n bijzonder moment heerlijk je kindje naar je tepel toe laten kruipen en laten drinken het is een hele natuurlijke reactie waar je zelf niets aan hoeft te doen. als jij en je man samen achter borstvoeding staan ga ervoor en laat je niet tegenhouden door mensen
je kan ook ff in het b.v onderdeel lezen dat doe ik ook geregeld en haar daar heel veel info uit ik wil dus ook echt voor de bv gaan deze x, en ik denk dat ik me niet zo beperkt ga voelen, mn beebje gaat gewoon voor alles en wat amfy zegt, als ze het niet willen zien, dan kijken ze maar niet ik zal heus ook wel proberen om discreet te voeden maar het lijkt me in iedergeval heerlijk als het lukt en wil het ook zo lang mogelijk vol proberen te houden en ik weet niet of het je 1e kindje is? maar je kan natuurlijk ook kolven als je dan even weg gaat, maar ik vond het heel lang echt niet leuk om zonder mn kindje weg te gaan, dus beperkte dat bij de 1e ook echt tot het minimum. Is ook weer afwachten hoe je dast dan weer ervaart zegmaar.
en als je denkt auw dit doet echt pijn, niet met je laten leuren maar zo snel mogelijk een lactacie deskundige erbij roepen. had ik dit bij mijn oudste gedaan, had me dat erg veel pijn en problemen bespaart! kloven horen er echt niet bij, wat ze ook zeggen hoor!
Als je het echt wil en je hebt een partner die achter je staat, dan moet het lukken hoor. Vooral als je er zelf geen problemen mee hebt als je in het openbaar voedt, is de kans klein dat je tegen problemen aanloopt. Ik zou het altijd wel zo discreet mogelijk proberen te houden, maar dat betekent niet dat je niet in het openbaar kan voeden. En wat weggaan zonder je kindje betreft: dat kan prima, maar vergt wat planning. Als je wat langer weg wilt, kun je van tevoren een voorraadje kolven zodat je man je kindje de borstvoeding kan geven. Maar zeker in het begin (lees de eerste paar weken tot 3 maanden ongeveer, mijn ervaring althans), kun je niet zo maar een voeding overslaan, dus als je dan langer weg bent, zul je tussendoor wel even moeten kolven. Ik ben toen mijn zoon 8 weken oud was 2 dagen naar Barcelona gegaan zonder hem. Was een uitje van mijn werk en ik wilde heel graag mee. Ik ben vrij snel begonnen met kolven om een voorraad aan te leggen voor die 2 dagen. Dat is gelukt en ik heb o.a. op Schiphol gekolfd. Ging prima, vond het wel vervelend dat ik die melk weg moest gooien, maar uiteindelijk had ik door het extra kolven mijn productie zo gestimuleerd dat ik na die 2 dagen meer dan genoeg melk had voor mijn zoon. Mijn ervaring was dat na een maand of 3 ik wat flexibeler om kon gaan met borstvoeding en het geen ramp was als ik bijvoorbeeld een avondje weg ging voor 5 uur, ik hoefde dan niet tussentijds te kolven. Maar ik weet niet of iedereen deze ervaring zo heeft.
2 kindjes bijna 1 jaar gevoed. Ging prima, heb ook in het openbaar gevoed (maar ben zelf ook niet preuts en in mijn directe omgeving zijn de meeste dat ook niet. alleen bij groep collega's ben ik even ergens anders gaan zitten) Die afhankelijkheid, daar moet je mee leren omgaan op een manier die bij jou en je kindje past. Ik kreeg echt vreselijke buikpijn toen ik mijn oudste een uurtje bij mijn moeder had achtergelaten. Nergens voor nodig natuurlijk; hij had net gedronken en hij lag zelfs te slapen Ik heb het niet als enorm beperkend ervaren. Ook als ik een flesgevoede baby had gehad, zou ik hem zoveel mogelijk bij me willen hebben. En iemand anders kon hem ook voeden; ik had nl al vrij snel ook een voorraadje gekolfde melk, en als er écht paniek uitbrak had hij ook wel een keer een flesje kv kunnen krijgen. Lastiger was dat hij niet graag uit een flesje dronk in een bepaalde periode, maar zelfs dat is helemaal goed gekomen. Als je er zelf een beetje relaxed in gaat, en je zelf geen enorme druk oplegt, komt het heus in orde. Heb vertrouwen in je lichaam, in je baby en in je eigen beoordelingsvermogen (en soms in dat van je partner, als je zelf niet meer zo goed kunt nadenken, geen ongewoon verschijnsel bij kersverse moeders )
ik geef ook borstvoeding en vind het heerlijk! ik heb me ook niet beperkt gevoeld, de eerste tijd wil je echt de deur niet uit. Toen ik daar wel behoefte aan kreeg ben ik een voorraadje gaan kolven, maar meneer accepteerde de fles niet, dat was even moeilijk, maar als mama echt niet thuis is en hij honger heeft, dan drinkt hij toch wel. En op momenten dat ik niet genoeg bij elkaar gekolft krijg, dan doe ik er flesvoeding door heen, zodat ik geen stress voel met kolven. wat betreft voeden in het openbaar, ik leg te pas en te onpas mn kind aan! en moet eerlijk zeggen dat ik nog nooit een rare blik toegeworpen heb gekregen. Ik vind ook dat als je het goed doet, dat er niets te zien is, en mensen hoeven het dus niet eens door te hebben. Wat me ook opvalt is dat als je het vraagt, bijvoorbeeld in een restaurant, dat ze een ruimte voor je vrijmaken, een kantoortje, of het magazijn.. mensen zijn juist heel begripvol en meewerkend is mijn ervaring. Ik zou zeggen, ga ervoor en geniet er van! Tis zo mooi...
Hier ook BV gegeven voor een maandje of 10 waarbij vanaf een maand of 7 alleen de nachten nog en overdag 2 papvoedingen uit een bordje (wilde afbouwen maar hij pakte na ziekte geen flesvoeding meer.) Vooral het moment van aanleggen vlak na de bevalling vond ik PRACHTIG! kleine man ging zelf zoeken en aanleggen was totaal geen probleem.. alsof we t al jaren zo deden voelde me toen al zo trots op m! Hier vond ik het soms wel moeilijk hoor, ik had heel snel de stress van ik moet bij m in de buurt blijven want hij moet eten! Als ik dan echt een dagje wegging (wat je in het begin vaak toch niet wilt ) zorgde ik voor een afgekolfd voorraadje en kocht ik een pak kunstvoeding erbij voor de zekerheid. als ik dan twijfelde of we wel genoeg gekolfd hadden kon mn vriend altijd kunstvoeding pakken! dat gebeurde dan hooguit 1 flesje en de borst heeft meneer altijd gewild Als ik dan een dagje zonder uk weg was ging er gewoon een tasje met kolf mee en dan gooide ik de melk die ik ter plaatse afkolfde gewoon weg.. Wel een toppunt was met borsten zo hard als steen in de invalidetoilet (had rolstoel mee) in het holland casino op de bling-bling tegels staan met mn tiet in een kolf Zag mezelf in de spiegel en lag gewoon in een deuk... Ik vond het voeden in het openbaar wel moeilijk, kleine man was nogal snel driftig en ongeduldig en heb altijd moeite gehad met goede discrete maar wel leuke kleding vinden! voelde me dan snel ongemakkelijk als ik m aan wilde leggen Ik heb daarvoor een Kipkep voedingsdoek gekocht.. soms erg lastig (als een baby druk om zich heenslaat heeft zon doek weinig nut) maar zodra de kleine dan aan t drinken was lag ie lekker prive en ik hoefde me nooit druk te maken dat iemand iets zag.. Ik ben zelf niet preuts maar kan me heel erg ongemakkelijk voelen als ik het idee heb dat het genant is voor andere.. dus daarom voor deze oplossing gekozen. Bij de tweede wil ik absoluut weer gaan borstvoeden maar ik ben nu al op zoek naar kleding met knoopjes aan de bovenkant en een goede voedingsbh want beide heb ik bij de eerste ECHT gemist.. ook een lekkere bh voor de nacht waar je comfortabel mee kan slapen vind ik een aanrader.. hoe vaak ik wel niet snachts pijn had door mn bh of zeiknat was als ik m niet omhad.. Dus ik zou ook zeggen er lekker voor gaan en wel voor jezelf voornemen er in het begin voor te knokken! de eerste maanden vond ik het soms erg zwaar, de nachten alleen.. de pijn die t deed.. maar t wordt echt vanzelf beter en met 6 maanden zou ik stoppen maar toen wilde ik nog niet.. vond het te leuk en fijn om te doen..
Ik heb allebei mijn kindjes gevoed en vond het erg fijn en handig. Ik had altijd een grote lichte sjaal bij me die ik om ons heensloeg. Zo werden mijn kinderen niet snel afgeleid en hoefden mensen ook niet naar mijn borsten te staren. Als ik zelf wegging, dan kolfde ik. Ik heb er zo een in een rugtas, met accu. Dus kon overal het toilet induiken om te kolven. Ik was ook altijd snel klaar (10 min) met kolven. In de eerste weken na de geboorte legde ik vaak al een voorraadje aan, omdat je dan zo'n stuwing hebt. Het is dan fijn om de druk eraf te kolven. Dus dat kon ik dan mooi achter de hand houden. Zo had ik altijd voldoende, met of zonder kind bij me. Ik zou zeggen: doe waar je je het fijnst bij voelt. Het voelt heel natuurlijk, en als je eenmaal borstvoeding geeft merk je vanzelf wel wat je fijn en niet fijn vindt.
wat leuk om jullie reacties zo te lezen... Ik sta dr zelf wel zelf verzekerd achter en me vriend ook en idd kan ik gwoon kolven...En zal idd me draai moetn leren vinden...En waar ik wel s over zat te denken was..stel dat ik met dr na stad ga ofzo en ze krijgt honger en ik kan niet zo gauw een plekkie vinden...maar ook dan kan ik van te voren gwoon even afkolven zodat ik haar sneller kan voeden.. Goeie tip ook van de kleding die van boven makkelijk zijn open te maken doormiddel van knoopjes ofzo... En ik kan natuurlijk ook gwoon een keertje afkolven zodat me vriend haar ook een keer kan voeden of een opa of een oma... Ik verheug me enorm op de intieme tijd en ik hoop dat ik het lang kan volbrengen om haar op deze manier te voeden... Lijkt me verschrikkelijk voor de vrouwen die het ook zo willen maar dat t door omstandigheden bijv niet kan vanwege een ziekte ofzo zoals een vriendin van mij... In ieders geval bedankt voor jullie verhalen hoor...Tuurlijk heb ik er wel zo me gedachten gang over maar de ervaring is er niet dus met deze ervaringen is het fijn te horen hoe t ongeveer loopt.. grtzz
je schrijft dat als je de stad in gaat en geen plekje kunt vinden dat je dan gekolfde melk meeneemt. Maar die is niet op temperatuur, en de melk in je (.)(.) wel.. Als ik naar een plek ga waar ik denk moeite te hebben met een juiste plek te vinden, dan leg ik hem in de auto nog even aan, zodat hij de komende uren verzadigd is. Maar in de stad zoals je bijvoorbeeld beschrijft heb je echt veel mogelijkheden hoor, desnoods kruip je in een hoekje bij de MacDonalds.. Ik begrijp dat je zo op voorhand wat beertjes op de weg ziet, maar als jij eenmaal in die borstvoedingflow zit, gaat alles zo gemakkelijk, je preutsheid is weg, je durft ineens overal te vragen of je ergens kan voeden, al met al zal het je allemaal dan ineens reuze meevallen is mijn ervaring!! ik voel me altijd erg trots als ik ergens vraag om een plek om de kleine te voeden, en dat terwijl ik vroeger nog niet eens durfde te zeggen als ik ergens 20 euro te weinig wisselgeld terug kreeg.. echt waar.. zo onzeker als ik was, zo zeker ben ik nu.. krijg je er allemaal bij bij de bevalling, want niets is belangrijker dan jouw kind, en jouw kind moet nou eenmaal NU eten!
Nog even een tip, of punt.. Ik wilde ook lekker kolven zodat ik bijv. in de stad even een flesje kon geven.. maar zeker in het eerste half jaar waarin je alleen bv. geeft of een klein beetje bijvoeding staan je borsten heel snel op knappen Als je dan bijv. je kleine na 3 uur honger heeft en je denkt, oh doe nu wel een flesje want kan geen lekker plekje vinden.. dan moet je zeer waarschijnlijk wel binnen t uur toch een plekje zoeken om te kolven! want anders doet t errug au en zijn je zoogkompressen zo vol..
Ik geef mijn meisje ook bv en voor mij is het t mooiste wat er is. Binnen 15 minuten na de geboorte had ze de tepel gevonden en het ging meteen vloeiend. Ik heb nog nooit een minuut pijn gehad, amper stuwing en nu na precies 3 maanden heb ik al 30 volledige voedingen in de vriezer voor als ik eens weg wil. Wat niet veel gebeurd want neem haar liever mee om live te voeden. Wat openbaar voeden betreft, vaak is het meer je eigen idee dat mensen kijken terwijl iedereen druk is met zichzelf. Ik doe ook een doek om, al merk ik dat ik er makkelijker mee word. Met voedingsshirts zie je gewoon echt niets en je word er zo handig mee. Het is me overigens nog nooit gebeurd dat ik niet snel genoeg een plekje kon vinden om te voeden, ook in de stad staan overal bankjes waar je even kunt gaan zitten, of even bij de hema een bakkie doen en ondertussen voeden enz. Bovendien slapen die kleintjes echt wel door onderweg in de kinderwagen/draagzak enz dus meestal is er tijd genoeg. En oja, vroeger durfde ik niet eens in bikini te lopen, was zo preuts als wat... Geloof me, na je bevalling ken je een stuk mindr schaamte
Ik geef nu 7 weken borstvoeding en ik vind het echt geweldig! Het valt me ook allemaal enorm mee, aangezien er zoveel boeken over zijn dacht ik dat het erg ingewikkeld zou zijn (en dan kan het natuurlijk ook wel zijn) maar als het goed gaat is erg weinig ingewikkelds aan! Ik vind het ontzettend gezellig en intiem en ik heb nog nooit zere tepels gehad of iets dergelijks. Naar de stad gaan etc. vind ik ook nog best spannend, maar ik heb een grote hydrofieldoek (aden + anais - Muslin Swaddles) (die doeken zijn sowieso super handig!) en die leg ik dan gewoon over mijn schouder en over mijn zoon, zo kan ik eigenlijk overal wel discreet voeden. Het is wel handig om alvast truitjes met knoopjes te gaan kopen! Succes met het geven van borstvoeding, het is echt genieten!
Ik vind je iig super gemotiveerd klinken, top! Ik heb mijn oudste 14 mnd gevoed. De jongste krijgt nu bijna 5 maanden BV. Ik denk dat je goed voorbereid bent hoor, zeker zo'n cursus is erg handig (vond ik). Succes met je zwangerschap en bevalling!
Allebei mijn kindjes hebben ongeveer 8/9 maanden BV gehad. De oudste was ontzettend makkelijk, met 6 weken al aan een flesje met BV en ik kon alle kanten op. Ik heb nooit vervelende reacties gehad op voeden in het openbaar. De jongste dronk ook snel uit een flesje, maar weigerde vanaf drie maanden en pas met 9 maanden kreeg ik haar er weer aan. Dat vond ik best heftig, zodra ze weer aan de fles was, heb ik mijn borst niet meer aangeboden en ben ik overgegaan op KV. In de tussentijd heb ik haar altijd zelf gevoed. Als je weg bent met kinderen erbij, vind ik het ideaal. Altijd alles bij de hand. Een keer toen ik haar aan het voeden was, vroeg een kennis aan mij of ik haar zelf voedde, of aan FV deed. Ik moest toen heel erg lachen en heb echt moeten zeggen dat ze op dat moment aan het drinken was. Het kan dus heel erg discreet
- stel dat ik even weg wil...en ik laat onze dochter bij mijn partner..en ze krijgt honger...what to do.. Gekolfde melk geven en zelf omstreeks die tijd kolven. Word je vanzelf handig in! - Is het nou echt zo dat je leven beperkter is als je borstvoeding geeft?? Nope! En al vrij snel ga je naar 'slechts' 4 á 5 á 6 voedingen; dat overleef je wel. Ik vind het zelfs gemakkelijker, je hebt altijd iets bij je en hoeft niets mee te slepen. En je hebt altijd genoeg, dus als het uitloopt, hoppa; de melk is altijd mee. - En natuurlijk kan ik gaan afkolven enzo. Yup! Went ook vlot, ik heb met 10 minuten een voeding bij elkaar. - En hoe deden of doen jullie het voeden in het bijzijn van andere mensen. Eerst vragen of ze er bezwaar tegen hebben (meestal niet) en eventueel een rustig hoekje opzoeken en met de rug naar het publiek gaan zitten. Áls ze dan al wat zien, doen ze het er om. - Ik ben op een cursus geweest en wat mij heeeel erg opviel is hoe preuts mensen nog zijn tegenwoordig. Bij het zien van beelden deden sommige vrouwen al hun handen voor hun ogen. Tja, dat is herkenbaar. Ik snap dat ook niet, hoor! - Maar ook hoor van buitenaf dat veel mensen het vervelend vinden als vrouwen in het bijzijn van of in het openbaar aan het voeden zijn. Dan moeten ze maar niet kijken. Iedereen heeft wel eens tieten gezien en als ze dat nog niet hebben, gun ze ook wat... Nee joh; er valt eigenlijk niets te zien, je hebt speciale kleding. Kijk, als je nou in de bus gaat zitten voeden zeg ik 'je vraagt erom om commentaar te krijgen'. En weet je, als je écht in het openbaar zou komen te zitten (gesprek met een makelaar ofzo - ik noem maar wat), geef een flesje en kolf later af. - Ik zie het zelf als iets compleet natuurlijks maar het is me enorm tegen gevallen dat er maar heel weinig mensen dit met mij eens zijn. Maar als je gaat doen, krijg je eens zoveel complimenten! Ik had dit totaal niet verwacht ( niet dat ik me hierdoor laat weerhouden hoor) maar ik dacht dat in deze tijd dat t allemaal al veel makkelijker zou zijn. Ik merk dat ik een soort voorbeeld ben voor anderen; je zult zien dat je mensen kunt inspireren. Borsten worden volgens mij gezien als lekkernij voor de man. Terwijl ze dr toch echt zitten om je kindje t zogen. Ach ja, laat ze lekker kijken. Een kerel zal heus niet zeggen - als je aan het voeden bent - 'wat heb jij lekkere tieten'. Al let ik wel op dat ik de borst niet zo ongeveer in het gezicht van een man druk; beetje wegdraaien en er valt niets te zien. Ze kijken denk ik eerder naar een zogende moeder dan een opwindende vrouw. Is dit herkenbaar bij jullie? Ja! Het is gewoon even wennen, maar het is zooooooooooooooooooo handig!! Of hoe is jullie mening hierover..welllicht wat tips voor me. Hoe ongemakkelijker je je voelt, hoe onzekerder je overkomt. Als je er 'gewoon' achter staat, kijken mensen al heel snel niet vreemd meer op. Zorg wel dat je de eerste week niet geconfronteerd wordt met vreemden, je moet wel even de draai krijgen om de beeb vlot aan te kunnen leggen zonder gestuntel met bh`s, de beeb etc. Nou, dat was het wel! Groetjes!