Hey dames, ik heb al online gezocht maar vind alleen maar informatie over tandemvoeden of langvoeden, maar daarvan is bij mij geen sprake. De situatie is als volgt; bij mijn oudste kindje ben ik met 8 weken gaan afbouwen en met 12 weken gestopt met borstvoeding, ivm werk. Daar heb ik achteraf echt spijt van, maar goed, dat is niet terug te draaien. Nu heb ik weer een kindje gekregen en geef ook weer borstvoeding. Ik ben inmiddels gedeeltelijk aan het werk en begonnen met kolven waardoor de jongste nog volledig borstvoeding krijgt. Dit gaat heel goed en ik hoop het zo lang mogelijk vol te houden. Maar nu houdt ik gemiddeld elke dag één voeding over. Deze wordt ingevroren, dus komt later wel weer van pas, maar ik vroeg me af, kan ik dit ook (mits hij het lust natuurlijk ) aan de oudste geven.? Ik bedoel, geven kan altijd dat snap ik.. Maar voegt het nog iets toe voor hem.? Of is het niet beter/slechter dan gewoon een glas water.? In dat geval vind ik het namelijk zonde en vries ik het liever in voor de jongste.. Maar misschien kan ik op deze manier nog een beetje 'goedmaken' voor de oudste dat ik hem niet langer gevoed heb destijds.. Iemand die dit weet toevallig.?
Hoe oud is je oudste? Je kunt het altijd geven. Het is niet slecht of zo (mijn meiden vinden het heerlijk als ik een flesje geef en er blijft wat over). Of het echt wat toevoegt (aan voedingswaarde, antistoffen ed) is een beetje afhankelijk van de leeftijd. Een kleuter heeft gewoon zijn eigen afweer opgebouwd inmiddels en is inmiddels ook meer dan gewend aan koemelk(producten). Daarvoor hoef je het dan niet te doen.
In dat geval zou ik het zeker invriezen voor je jongste! Die heeft er echt verreweg het meeste aan. Dat staat mi echt niet in verhouding tot het inimini beetje voordeel dat je oudste er nog aan heeft. Niet schuldig voelen hoor! Iedere ouder maakt keuzes die op dat moment het beste lijken. 12 weken is niet niks. Sterker nog: je oudste heb je hiermee een hele belangrijke goede start van zijn/haar leven gegeven. Vergeet dat niet!
Uiteraard kun je het geven aan je oudste. Er zit alleen wel veel lactose in borstvoeding. Het kan wel zijn dat je oudste dit wat minder goed kan verwerken. De mogelijkheid om lactose te verwerken in je darmen wordt minder naarmate je opgroeit. En het is de vraag of hij/zij het nog wel lekker vindt. Maar waarom zou je het niet invriezen voor je jongste? Mijn oudste en jongste heb ik langer borstvoeding gegeven. De middelste door allerlei omstandigheden maar 8 weken. Vooral bij mijn jongste had ik een enorme voorraad in de de vriezer. Ik vond dat heerlijk omdat het de druk afhaalde van het kolven op mijn werk. Ik had toch wel voldoende in de vriezer. Als je een goede diepvriezer hebt (meer dan ongeveer -20) kun je het echt heel lang bewaren. Er staan officiele termijnen voor van 6 maanden maar ik heb borstvoeding die ik in de eerste twee weken na de bevalling had gekolft teruggevonden achter in de vriezer toen mijn dochter 11 maanden was. Ik had wel een systeem met data er op maar deze flesjes waren gewoon ergens achterin verdwenen. Ik heb het gewoon gegeven. Het was niet geschift oid.